» »

AMD (ATI) Catalyst™

AMD (ATI) Catalyst™

««
5 / 18
»»

Jst ::

Pomota: AMD Catalyst™ 11.4 Early Preview

Driver Packaging Version:	 		8.84.3-110226a-114256-ATI
Catalyst Version:			 		11.4
Provider: 							ATI Techologies Inc.
2D Driver Version:			 		8.01.01.1142
2D Driver File Path: 				/REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/...
Direct3D Version: 					7.14.10.0825
OpenGL Version:			 			6.14.10.10660
Catalyst Control Center Version: 	2011.0226.2342.42516
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Ah, jaz raje WHQL uporabljam. Se mi ne mudi tak. :)

Jst ::

Mi lahko poves kje se 11.3 razlikuje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Skyman ::

Ima mogoce kdo podobno tezavo kot jaz da mi v CCC "nabije" acitivity na 99% ker kot sm pogledal okoli po internetu je stvar softwarske narave ter kako se jo to tezavo da rešiti hvala

Dr_M ::

Na guru3d forumih se precej govori o tem.
Ta bug je znan ze zelo dolgo casa, pa ga se vedno niso odpravili. Med drugim tudi lag v zornjem desnem kotu. Pa nekateri imajo se vedno roza zaslon.:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Skyman ::

ja jz upam da se v 11.4 odpravi ta bug sei sicer ni tolk zoprna zadevca sam ce hoces da ti dela normalno moras narest restart PC

Skyman ::

11.4 so dobile WHQL certified tako da jutri ze morajo posijati na internetu

Tr0n ::

Izi ::

Hrošč, ki je zataknil strojno 2D pospeševanje na 99% je odpravljen z verzijo 8.841, v verziji 8.84 je bi še prisoten. Hrošča so opazili vsi, ki kakorkoli uporabljajo strojno 2D pospeševanje, takih je menda že več kot polovico, še posebno odkar Firefox 4.0 podpira strojno 2D pospeševanje. Ko je udaril hrošč, ni pomagalo popolnoma nič drugega kot samo restart računalnika.
Jaz testiram beta verzijo 8.841 že dobrih 14 dni in lahko potrdim, da je najbolj nadležen hrošč v zgodovini ATI driverjev končno odpravljen.
Bom pa danes naložil še uradni Catalyst 11.4, ki je tudi verzije 8.841, da vidim, če je vse v redu.

RejZoR ::

Men so všeč profili, ki so končno spet nazaj. Sedaj lahko naredim en profil z MLAA+16xAF in enega z 8xFSAA+16xAF. Med njima spreminjam z dvema klikoma, prej pa sem moral vse prestavljat ročno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

no meni tile gonilniki s FF4 ne delajo. Glej slikco v FF4 temi. I'm back to 11.2
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Jst ::

Hrošč: Igra dx9 v ozadju, FF4 + youtube video, alt-tab v igro in ostanejo clocki 600/900.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Jst je izjavil:

Hrošč: Igra dx9 v ozadju, FF4 + youtube video, alt-tab v igro in ostanejo clocki 600/900.

Pri meni tega hrošča ni, testirano na vseh dosedanjih Catalystih vključno z najnovejšim 11.4.
Dostikrat med igranjem igre preklopim z Alt+tab v FF4 in pogledam kakšen Youtube video, če se kje zataknem, pa vedno lepo preklaplja med mojimi frekvencami 800/1200 in 157/300.
In FF4 odlično deluje z novimi 11.4 Catalysti, medtem kot je bila pri vseh dosedanjih Catalystih napaka, da se je ravno zaradi FF4, ki intenzivno uporablja strojno pospeševanje, dostikrat zataknil na 99%.

Dr_M ::

RejZoR je izjavil:

Men so všeč profili, ki so končno spet nazaj. Sedaj lahko naredim en profil z MLAA+16xAF in enega z 8xFSAA+16xAF. Med njima spreminjam z dvema klikoma, prej pa sem moral vse prestavljat ročno.



Kar se tice profilov, je nvidia svetlobna leta pred AMDjem. Nastavis za vsako igro posebi.

A lag v desnem zgornjem kotu je se vedno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

RejZoR ::

Sej tukaj imaš tud lahko določene hotkey in posebej EXE fajl. Ampak ko so šli na CCC2 so to zadevo kar skenslali. Zdej pa je zadeva spet nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tr0n ::

Dr_M ::

Ne me jebat. A ze?
Ampak glede na release notes je tole bolj za tiste s HTPC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Ta mesec so pa resnično pohiteli.
Lepo je videti, da so se posvetili tudi problemom pri predvajanju videa in ne samo problemom pri igranju iger.

Tr0n ::

AMD Catalyst™ 11.5b hotfix

Includes performance optimizations and resolves various quality issues for the upcoming release of Brink™
Resolves transcoding video lagging issues seen when converting multiple H.264 clips to MPEG2 Blu-ray video
Resolves the intermittent mouse cursor lag issue seen by some users
Resolves intermittent flickering issues seen in the following applications in a system using an AMD Radeon™ HD 6000 series graphics card with DDR3 memory and running in DirectXŸ 9 mode:
Civilization 5
Dead Rising 2
Fallout 3
Mafia 2
NBA 2010
ShenGuiChuanQi
Starcraft 2
Warcraft III
World of Warcraft
Support for additional Stereo 3D-capable displays:
Viewsonic V3D241wm-LED
3D Projectors
Enables AMD CrossFire™ scaling for Brink
Enables AMD CrossFire scaling for The Witcher 2
Improves performance for Dirt 3

Jst ::

Tr0n: Hvala za oznanila novih driverjev. Če ne bi bilo tebe, jaz sploh ne bi vedel, niti gledal za nove različice. Tako bi naložil na ene tri/štiri mesece novo verzijo - ker na tako obdobje imam čas kakšen teden, mogoče dva, igrati igre...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Drugače sedaj Catalyst driverji od mislim da verzije 11.4 (ali 11.5) sami na okvirno 30 dni preverjajo če je zunaj novejša verzija. Tako da sedaj tehnično gledano ne moreš imet 3 mesece starih driverjev razen če zavedno ignoriraš opominke, da so zunaj novejši driverji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tr0n ::

Za spremljanje novih verzij je najlazje sledit AMD RSS feedu.

http://feeds.amd.com/amdkbarticles

Xserces ::

Imam eno vprašanje ki ni tok povezano iz driverji ampak vseeno... ker clock vam kartica uporablja ko brskate po netu... 3D al 2D?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Jst ::

V IE9 se mi zdi, da preklopi jedro na 600...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Xserces ::

zato ker moja grafa namreč ne pozna 2d clockov in jo skos zene na polno...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Izi ::

Xserces je izjavil:

Imam eno vprašanje ki ni tok povezano iz driverji ampak vseeno... ker clock vam kartica uporablja ko brskate po netu... 3D al 2D?
To res nima veze z driverji ampak z BIOSom, ki je na grafični.
Moderne grafične kartice že kar precej let ne uporabljajo več samo 2 stanji ampak jih imajo ponavadi že kar 6, katere upravljajo ponavadi 4. programi delovanja. Cloki niso več poimenovani 2D in 3D ampak s številkami od 00 do 09.
00 največja obremenitev, 01 je najmanjša.
Je pa res, da driverji sporočajo kartici kateri program naj uporabi in slabi driverji lahko povzročijo nepravilno preklapljanje med različnimi stanji.
Catalyst driverji že nekaj časa pravilno preklapljajo med vsemi 6 stanji, Je pa bil nekaj časa nazaj problem, ko se ob naviti grafični ni več uporabljal program 2 ampak je kartica tudi ob samo enem monitorju uporabljala program 4, kar je pomenilo, da je bil idle v stanju 04, kar pomeni precejšnjo porabo glede na stanje 01. To je bila napaka Catalystov.
Najbolje je, da pogledaš z RBE programom koliko različnih clockov je zapisanih v tvojem BIOSu.

Konkreten primer:
Radeon HD5850 uporablja 6 različnih clockov med katerimi preklaplja s 4. različnimi programi
Vsakič spremeni tako GPU in VRAM frekvenco kot tudi Voltažo.

00. GPU: 725 MHz, VRAM: 1000 MHz, Voltaža: 1,088 V - polna obremenitev
01. GPU: 175 MHz, VRAM: 300 MHz, Voltaža: 0,950 V - idle, ko je prilopljen samo en monitor
02. GPU: 550 MHz, VRAM: 900 MHz, Voltaža: 1,038 V - vmesna stopnja pri enem monitorju
03. GPU: 400 MHz, VRAM: 900 MHz, Voltaža: 1,000 V - Strojno pospešen video, Flash video
04. GPU: 400 MHz, VRAM: 1000 MHz, Voltaža: 1,000 V - idle, ko sta priklopljena dva ali več monitorjev
05. GPU: 550 MHz, VRAM: 1000 MHz, Voltaža: 1,038 V - vmesna stopnja pri večih monitorjih

V BIOSU so 4 programi, ki jim sledi pri preklapljanju:
1. Zagon računalnika (Boot), vedno uporablja stanje 00, polno obremenitev
2. Uporaba enega monitorja, glede na obremenitev preklaplja med stanji 01, 02 in 00
3. Predvajanje strojno pospešenega videa, vedno preklopi v stanje 03
4. Uporaba večih monitorjev, glede na obremenitev preklaplja med stanji 04, 05 in 00

Precej enostavno je vse skupaj.
Bolj ali manj ves čas je grafična v stanju 01, kjer porablja tam nekje okoli 15 watov
Polna obremenitev je potrebna zelo redko, ponavadi samo med kakšnim hudim računanjem in pri igranju iger, tam je poraba nekje okoli 160 watov
Predvajanje navadnega videa, če v kodeku ni vključeno strojno pospeševanje se šteje kot normalen program in sledi 2. programu (preklaplja med 01, 02 in 00)
Če pa je video strojno pospešen pa ves čas vztraja v stanju 03 ne glede na obremenitev. Flash video je strohno pospešen video.
Brskanje po internetu ni nič posebnega ne glede na brskalnik, vedno sledi 2. programu, čim pa se na kakšni strani začne predvajati Flash video, preklopi na program 3. Pomembno je omeniti, da v tem stanju čaka tudi ko se Flash video neha predvajati. Na 2. program preklopi šele če se stran zapre ali ponovno naloži. To je precej pomembno pri prenosnikih na baterije, ker vztrajanje v stanju 03 je daleč od varčnosti, zato je strani s Flashom pametno sproti zapirati, če nočeš hitro sprazniti baterije.

Ko smo že tako strokovni pa lahko omneimo še hitrosti ventilatorja za katere skrbi drug oddelek v BIOSU grafične.
Tu pa sta na voljo 2 programa:
1. Default - Avtomatično med min. in max. temeraturo
2. Po tabeli, za vsako temperature si da nastaviti hitrost ventilatorja v procentih. Prostora v BIOSU je za 8 nastavitev.

Default 1. program zgleda nekako takole:
Min: 55 C - Ventilator deluje z 22 %
Max: 102 C - Ventilator deluje na 100 %

Se pravi od 55 C je vedno na 22%, potem pa enakomerno narašča do 100% pri 102 C. To pomeni, da je pri 80 C, ki je nekje delovna temperature med zahtevnim igranjem ventilator na 60% delovanja, kar je že kar nadležno glasno.

Jst ::

>Se pravi od 55 C je vedno na 22%, potem pa enakomerno narašča do 100% pri 102 C.
>To pomeni, da je pri 80 C, ki je nekje delovna temperature med zahtevnim igranjem
>ventilator na 60% delovanja, kar je že kar nadležno glasno.

Če bi moja grafična tako tulila, bi jo že zabrisal nekam... Moja 5850 (z 5870 biosom) pri 70+C (=gaming) ventilator dela od 45-50%.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Jst je izjavil:

Če bi moja grafična tako tulila, bi jo že zabrisal nekam... Moja 5850 (z 5870 biosom) pri 70+C (=gaming) ventilator dela od 45-50%.
Bi rekel, da nisi ravno dober matematik :P Saj sem iz "tvojega " BIOSa vzel formulo.
Pri 55 C je 22%, pri 102 C je 100%. Iz tega sledi, da je pri 60 C na 30%, pri 70 C na 46% in pri 73 C doseže polovico vrtljajev.
Pri 80 C pa je to že 60% in tam začne vse skupaj postajati precej glasno.

In moja 5850 je navita preko frekvenc 5870, tako da pride tudi preko 80 C, kar pa je še vedno hladno za GPU čipe, ki vsak brez škode zdrži najmanj 100 C.
Dodal bi še, da je bolj pametno, kot zamenjati celotem BIOS iz 5850 na 5870, da greš ročno v BIOS in dvigneš frekvence stanja 00. Voltaže ni treba spreminjati. Vseh ostalih 5 stanj pa je najbolje pustiti pri miru ali pa celo znižati, če si bolj za zelene ali pa samo šparoven.

Dr_M ::

Cisto tako za inf, ce imas priklopljena 2 monitorja, je poraba precej visoka.
Pri moji 5870 je nekje 30W visja, kot samo z enim monitorjem. Torej, najnizja poraba je nekje 25W, kar se vsaj podvoji z vec monitorji.
Jaz sem resil to tezavo tako, da imam en monitor priklopljen na integrirano grafiko, enega pa na 5870 :)
Sem pa tudi malo nizal napetosti v biosu; za 157/300 iz 0.95/0.95V na 0.925/0.925, 400-600/900 iz 1.063 na 1.05 in 850/1200 iz 1.163 na 1.15 :)
Za 1000MHz pa je treba it ze na 1.3V :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

Jst ::

Z 11.5 smo dobili nekaj novih nastavitev glede AA.

2x -> 2xEQ -> 4x -> 4xEQ -> 8X -> 8xEQ

A kdo ve, kaj je ATI napravil z EQ nastavitvami? Je kdo probal performance?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Ki pa so izginile, čim sem inštaliral 11.6. Pa tudi nastavitve za AA, kjer si v drop down boxu izbiral (Override, App, Enchance), je izginilo.

Čudno. Jaz bi te nastavitve rad nazaj... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Xserces ::

Vsec mi je to ker se zmer delajo nekaj malega na HD5xxx :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BALAST ::

Čakam na 11.7a 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

jarre ::

11.6 mi je na mojih Win 7-64 po dolgem času povzročal BSOD. Grrrr! Do danes sem se vozil na 11.5. Nato mi je Ati Catalyst ponudil posodobitev. Sem mislil, da bo posodobil na 11.6b ali celo na 11.7... Po 10 sekundah sem že preklinjal, ko mi je monitor pomodrel...

Sem sedaj ročno naložil 11.7 in zadeva je, za zdaj, stabilna.


LP JMR

Tr0n ::

Jst ::

A to se že čez inštalirane driverje inštalira?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Probaj pa porocaj. :)

Skyman ::

sei cez se ne morejo ker ti sam catalyst driver najprej stare odstrani.. potlej pa nove instalira

Xserces ::

ze ksn probu?:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Jst ::

Po pravici povedano se mi ne da inštalirati; vztrajam pri 11.6. Tudi nimam časa za gaming.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Kaj pa pol sprasujes? :)

Jst ::

Ker me firbec matra. :)

(Pa drugim, ki bi si radi inštalirali, pa so v enaki dilemi, kot moje vprašanje, bi potencialni odgovor pomagal.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Xserces ::

Končno! ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BALAST ::

Počakaj raje do jutri, ko naj bi prišli uradni.

Dr_M ::

To so taki gonilniki, kot bodo 11.9 WHQL + Battlefield 3 Open Beta izboljsave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

««
5 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23841348 (24494) kajetan
»

Driverji grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
151441 (1333) PurplePapet
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399529 (7559) mtosev
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983145303 (128271) D3m
»

Novi Catalyst 7.10 gonilniki bi naj prinesli precejšnje izboljšave v zmogljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
315255 (3486) SebaR

Več podobnih tem