» »

Toshiba gradi novo tovarno flash pomnilnika

Toshiba gradi novo tovarno flash pomnilnika

Ogromen kompleks Yokkaichi Operations

X-Bit Labs - Toshiba je ta teden napovedala, da bo začela graditi peto tovarno za proizvodnjo flash pomnilnika, ki bo stala v mestu Jokaiči. V sklopu Yokkaichi Operations ima Toshiba že štiri tovarne. Japonci so dolgo premišljali, kdaj zagnati novo tovarno, še zlasti po hudem padcu povpraševanja v letu 2008. Zdaj je po njihovem mnenju čas za gradnjo dozorel, s proizvodnjo pa bo nova tovarna začela prihodnjo pomlad.

Tovarna 5 naj bi bila primerljiva s tovarno 4, ki zmore 210.000 silicijevih rezin na mesec, s čimer je ena največjih 300 mm-tovarn na svetu. Za končne uporabnike pa to pomeni, da se proizvajalci zavedajo pomena flasha in da se bodo v doglednem času izdelki (tu seveda mislimo na nevrteče pogone, torej SSD-je) morali poceniti.

22 komentarjev

strictom ::

woohoo! FTW
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

r0ker ::

"
in da se bodo v doglednem času izdelki (tu seveda mislimo na nevrteče pogone, torej SSD-je) morali poceniti.
"

someone fast forward please!

FireSnake ::

r0ker: haha!

Zdi se mi pa hecno, da se se bolj ne grebejo (tudi drugi) ... saj vedo, da je v SSDjih prihodnost. Clovek bi pricakoval, da se bo to le odvijalo malenkost hitreje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

strictom ::

Hitreje? Saj gre hitreje kot so pa bile napovedi prred kaksne pol leta. SSD disk dobis ze za 100e :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Entity ::

Ja kaj, 30GB? To ni disk, to je disketa.. ;)
Ko bo pa cena za vsaj 200-250GB pod 100eur, bo pa dejansko prišel cas SSDja :)

Je pa lepo videti, da je cez luzo na voljo ze 1TB SSD.. ce bo klasicnim diskom do konca leta res uspelo prilesti SAMO do 3TB, bo mogoce SSD prevzel vlogo vecjih kapacitet, glede na trenutno hitrost vecanja kapacitet.
One can only hope.. :)

Invictus ::

Tudi v Evropi je dostopen 1TB SSD.

http://geizhals.at/?cat=hdssd&xf=252_10...

Cena sitnica ...

LP I.

strictom ::

Entity je izjavil:

Ja kaj, 30GB? To ni disk, to je disketa.. ;)
Ko bo pa cena za vsaj 200-250GB pod 100eur, bo pa dejansko prišel cas SSDja :)

Je pa lepo videti, da je cez luzo na voljo ze 1TB SSD.. ce bo klasicnim diskom do konca leta res uspelo prilesti SAMO do 3TB, bo mogoce SSD prevzel vlogo vecjih kapacitet, glede na trenutno hitrost vecanja kapacitet.
One can only hope.. :)

Za dobre 100€ - 64gb, za cca. 180€ pa 128gb. Sicer performans ni bohvekaj so pa SSDji in en bo v mojem bodočem netbuko :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pyr0Beast ::

Tudi navadnim diskom se zlepa ne bo odklenkalo in se bodo se lep cas borili na trgu.

Morebiti bomo spet ugledali vecglave zverine
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Entity ::

strictom je izjavil:

Za dobre 100€ - 64gb, za cca. 180€ pa 128gb. Sicer performans ni bohvekaj so pa SSDji in en bo v mojem bodočem netbuko :)


Ponovno, vsaj zame osebno, pod 250GB ni nic, še to mi komaj zadostuje za sistem in osnovno programje. Za delovne diske je pa vse v TB. Ampak absolutno, zadeva se premika in hvala bogu, da se! Bo pa preteklo še kar nekaj casa, preden bodo SSD nadomestili klasicne diske, tako po kapaciteti kot ceni.. zal.

Tudi moj Vaio VPCZ11X9E/B ima 128GB SSD ;)

nekikr ::

Osnovno programje večje od 250GB? Res lahko temu rečeš osnovno programje? :)

FireSnake ::

Kot je nekdo ze rekel: ko bo 250GB za 100EUR bomo pa zaceli laufat v trgovino - vsaj jaz :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bor H ::

ko bo 250 za 100EUR boste hotl 500 za 100EUR, sej je vedno tko

nekikr ::

Lepo povedano.

FireSnake ::

Nope .... jaz bom z 250GB za prvo silo zadovoljen in bom potem (lahko) potrpezljivo cakal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bor H ::

Recimo da bo to čez kako leto ali dve. Ti bo takrat 250 še vedno za prvo silo dovolj? Sploh če upoštevaš da se programi in OSi iz verzije v verzijo debelijo?

bluefish ::

Čez leto ali dve bo 250GB za osnove še vedno dovolj.

Bor H ::

Ampak za osnove je zdj 64 čist dovolj 8-)

bluefish ::

Torej, v čem je problem?

Bor H ::

Problem je v ljudjeh, ki ZDJ rabijo 250 in pravijo, da bodo počakali da padejo 250 SSDji pod 100EUR, ker bo na to treba še počakat verjetno več kot leto se jim bo vmes apetit povečal in bodo takrat rekl "sam da pade 500 pod 100EUR".

se razumemo? :)

Entity ::

Ce bo pa cez leto dni 250GB premalo za OS in osnovno programje, pa še isti dan prodam vso mašinerijo in grem gojit paradajz!

Trenutno imam sistemski disk velik 160GB, prostega trenutno še 93GB. Pa imam kar veliko zadev gor, od grafičnih do video programov. Sistem pa postavljen pred dobrim letom, torej se je nabralo ze kup razne krame.
Delovni diski so pa v TB: 1.5TB za glavni delovni, 1.5TB za backup, 1TB za scratch in 2TB zunanji za backup. Tako mi tu SSD (verjetno) še dooolgo ne bo prišel v poštev.
Za sistem bo pa 250GB tudi cez leto dni sigurno dovolj, tako da, kar se mene tice, konkreten 250GB pod 100eu pa grem tako v nakup.

bluefish ::

Ah, 250GB je ponavadi premalo za mularijo, ki gor rukne vse igre, ki jih ima, pa četudi so jih že desetkrat obrnili.

zee ::

Imam Intel G2 160 GB (149 GiB):
- zasedenih: 107 GiB (od tega ~10 GiB za virtualni stroj, 50 GiB za slike)
- prostih: 41 GiB

Prenosnik se uporablja kot nadomestek za namizni racunalnik.

Sicer pa: go Toshiba go!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung v Koreji gradi novo tovarno čipov z EUV

Oddelek: Novice / Procesorji
105280 (3953) 7982884e
»

Toshiba in SanDisk pripravila 3D-čipe z 256 Gb

Oddelek: Novice / Pomnilnik
3539915 (37131) driver_x
»

Western Digital po poplavah vnovič zaganja proizvodnjo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4212879 (9649) bajsibajsi
»

Intel odprl prvo tovarno na Kitajskem

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
4111856 (10299) kitaj
»

Večji LCD TV zasloni in nov dvojni analogni pogreb

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
166602 (5248) Saladin

Več podobnih tem