» »

Vprašanje časti

Vprašanje časti

Tomi ::

Danes mi je en pogovor dal namig za razmišljanje, ki se je na koncu izkazalo za bolj kompleksno, kot je izgledalo na začetku. Namreč, za kaj gre?
Kot verjetno velika večina obiskovalcev Slo-techa sem bil (seveda ne prostovoljno, ker se osnovnošolci nekako ne spoznajo na politiko) sprejet v kolesje manipulacije ljudi s strani režima, ali po domače med pionirje. Na mojo žalost sem bil zadnja generacija. Glede na to, da nikoli nisem "napredoval", sem teoretično še vedno komunistični pionir, vsaj tako razlogo sem dobil z ene strani. Po drugi strani pa se mi zdi zelo sprejemljiva, da s propadom političnega sistema, prenehajo veljati vse odredbe, ki jih je sistem upeljal. Ta mi tudi veliko bolj odgovarja, ker ne želim imeti sence totalitarizma na sebi, teoretično gledano.
Tako da me sedaj zanima, kaj lahko s pravnega stališča mislim o tem? Moje osebno mnenje je seveda jasno.
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Jah, če ti kaj pomaga, potem ti lahko povem dvoje:

Združena lista - ali kakor so se imenovali takoj po koncu starega režima: Prenovitelji - ni v svoje vrste avtomatično sprejela starih partijcev. So se pa vsi tavečji priglasili tja.

Jah ... samo tole ti ne pomaga dosti - a ne?

Drugo je pa tole:

Ma kaj te briga, kakšne afne so particijci guncali. Tudi če so jih v tvojem imenu ali s tabo. Ti nimaš s tem nič.

Partijec nisi bil nikoli.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Tomi

Ne ga lomt. Vsi smo dali to skoz, tvoja "zaveza" se konča pa pri:

seveda ne prostovoljno, ker se osnovnošolci nekako ne spoznajo na politiko


Je pa nekaj drugega - tisti, ki so dovolj časa živeli v tem sistemu in je program indoktrinacije pri njih stekel od začetka-otroštva do zrelih let, se nikoli ne bodo mogli docela otresti tistih priučenih vzorcev. Na nek način so politično in še kako drugače pohabljeni - zato bo sproščena Slovenija zaživela ob zamenjavi generacij.

50 let se ne da kar v trenutku stresti v pozabo.

Asgard ::

ja sploh ce so nas piflali z rezimom skoraj 8 let, ne vem kako se bomo otresli te kuzlarije,ker so vedeli da ce ljudi od malega navzgor pumpajo z enimi in istimi bedarijami, potem bodo verjeli kao da je blo res.
Recmo tisto o Titu in Rexu. dobra zgodbica, samo kaj ko je samo pravljica, ki ni trdnih dokazov. :D :D


p.s. sam sem obcutil kaj pomeni komunisticni rezim, ko sem enkrat reku v osnovni soli da je Tito budala. Takoj sem sel do ravnatelja, pa se k psihologinji so me vlekli, da me je prasica zaslisevala ene 2 ure skupi. Mamo jim !!

Tomi ::

Ok vse, kar se napisali, mi je jasno.
Samo mene pa zanima, kako naj na stvar gledam s čisto pravnega stališča. Bolj se mi gre za princip, ne pa niti toliko za moj primer, ki je banalen. Kaj pa, če ne bi bil?
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Tebe zanima, če si s pravnega stališča kdaj pripadal pionirski organizaciji?

Po moje da si. Če je bila legalno registrirana - potem si.

Si bil kdaj na presečišču ekvatorja in nultega poldnevnika?

Si bil kdaj na presečišču rakovega povratnika in pariškega poldnevnika?

Namreč - kakšno veljavo ima še Pariški poldnevnik. Isto kot pionirska organizacija.

Ampak če bi bil pa pred dvesto leti na tistem poldnevniku - bi se pa štelo. Kot se je nekoč, da si v pionirski organizaciji.

Sem gledal včeraj na Discovery Channel, s kakšnim spoštovanjem so Rusi tretirali von Paulusa, ko so ga zajeli pri Stalingradu. Pa kakšno spoštovanje je feldmaršalu pripadalo po vojni v Vzhodni Nemčiji!

Sej nisem bil niti prehudo presenečen.

No ja .. mogoče ti pionirska knjižica še kdaj pride prav.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Lahko pa se imas za srecnega, da rezim, ki je sledil komunisticnemu, ne uporablja enakih metod kot komunisticni, ker bi ti tako koncal v Kocevju...

Pravno stalisce. :O
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327098 (24995) kuglvinkl

Brez priznanja ne bo sprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
586479 (5424) imagodei
»

Žal vsi krvavi diktatorji ne doživijo sojenja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6724329 (23067) jype
»

Danes ko postajam pionir...

Oddelek: Loža
173235 (2831) iration
»

Bo Rusija napadla Gruzijo?

Oddelek: Loža
252020 (1593) DavidJ

Več podobnih tem