» »

Napad virusa!

Napad virusa!

Willy White ::

Včeraj mi je Bit Defender javil da je poizkušal nek virus (neke vrste Trojanec) napasti moj računalnik in sporočil, da so vsi ti virusi blokirani. Potem pa se začne. Nemorem odpreti mozile, kao da ni inštalirana, negre na noben program, kao da sploh ne obstajajo in mi ponujajo če hočem zbrisati to bližnjico/ikono. Potemtakem sklepam da Bit Defender ni nič blokiral in se je zlagal! Potem resetiram komp in mi pač WIN7 javijo da je bilo nekaj narobe, išče napake in me sam vpraša za system restore, nakar sprejmem, saj druge možnosti ni bilo. Po dolgem mletju se mi pojavi okno za vnos Up, imena in gesla, se prijavim in kot da se nebi nič zgodilo.

Kakšno mnenje glede preventive in kaj na tem mestu sedaj storiti, da se stvar nebi ponovila?

jest10 ::

klik
V antivirus temi sem že dal link do problema.
Bitdefenderju se je z zadnjim popravkom totalno strgalo-celoten sistem vključno s samim seboj označi kot virus in jasno vse pobriše.

Preventiva? Zamenjaj antivirus

damirb03 ::

Ko sem imel bitdefender se je meni to tudi zgodilo , sem obnovil sistem na starejši datum , samo sem moral potem odstraniti bitdefender in ga ponovno namestiti. Se mi zdi da je boljše uporabljati kateri drugi antivirusni program.

Willy White ::

A potem ni nič resnega? sedaj mi dela normalno, a je ostalo kaj okuženo v kompu? Sm pregledal komp z Malwarebytejem in skeniral z Bit Defenderjem in ni našlo nobene okužene datoteke ali kaj podobnega. Bit Defenderja pa nemorem dol dat, mi mora licenca poteči, potem bomo pa videli...

jest10 ::

Willy White je izjavil:

A potem ni nič resnega? sedaj mi dela normalno, a je ostalo kaj okuženo v kompu? Sm pregledal komp z Malwarebytejem in skeniral z Bit Defenderjem in ni našlo nobene okužene datoteke ali kaj podobnega. Bit Defenderja pa nemorem dol dat, mi mora licenca poteči, potem bomo pa videli...

Daj no, ne se hecat. Dol ga lahko vržeš kadarkoli neglede na licenco. In nato naloži kakšno od zastonjskih rešitev(Avast, Avira,...)

Willy White ::

Negre se za hec, srce me boli da imam licenco in da ga nimam naloženega, zastonjske verzije pa se nikoli ne morejo primerjati s plačljivimi, drugače plačljive nebi obstajale. Drugače pa kolikor sm čital forume, baje da so naredii update in da naj bi bilo zdaj vse ql. We will see!

jest10 ::

Willy White je izjavil:

Negre se za hec, srce me boli da imam licenco in da ga nimam naloženega, zastonjske verzije pa se nikoli ne morejo primerjati s plačljivimi, drugače plačljive nebi obstajale. Drugače pa kolikor sm čital forume, baje da so naredii update in da naj bi bilo zdaj vse ql. We will see!

Daj no daj, ne živi v iluzijah. Marsikateri zastonjski antivirus povozi marsikaterega plačljivega. Avast, Avira in M$ antivirus so večinoma pri vrhu na raznih testiranjih.

Willy White ::

Z Avastom sem se že enkrat opekel, za druge nemorem nič trditi, samo zdrava kmečka pamet me nanase na to da so verjetno plačljivi boljši kot zastonjski, ki imajo omejene funkcije. Nevem, kakorkoli, kar je dejstvo je to, da sem bil izjemno presenečen nad tem kako se mi je rušil sistem v WIN 7. Sedaj je vse OK, ampak nikoli neveš kdaj bo spet udarilo, zato sem odprl to temo da bi dobil par nasvetov glede reakcije ob ponovnem snidenju s tem neljubim dogodkom. Nisem najbolj prepričan glede okuženih datotek da so kar izginile z računalnika.

blaz87 ::

samo zdrava kmečka pamet me nanase na to da so verjetno plačljivi boljši kot zastonjski


Pa se sprašujemo kaj manjka Linuxu, ali pa na malo lažje OpenOfficeu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2496643443 (980) Domini tm
»

Bitdefender AV

Oddelek: Programska oprema
202815 (2334) bambam20
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499392 (8339) bluefish

Najboljši antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
226270 (3743) krneki0001
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619715 (8511) fitipaldi

Več podobnih tem