» »

pomoč pri matematiki

pomoč pri matematiki

Gregc69 ::

Zdravo, prejšne leto nisem naredil matematiko in sem sedaj vpisan pogodbeno da v tem šolskem letu naredim izpit iz matematike. nikakor mi ne gre v glavo tale račun, kako se ga izračuna čeprav mam napisan, zanima me postopek kako se ga reši. je kakšen tok dober tukaj bi lepo prosil za postopek izračuna


račun:

http://www.shrani.si/f/3e/5V/3xkSuyIG/d...

obstaja kakšna spletna stran za matematiko kjer piše kako in kaj se reši ?
  • spremenil: Gregc69 ()

Gregc69 ::

obstaja kakšna spletna stran za matematiko kjer je vse razloženo kako se rešijo take naloge ali drugačne?

toxius ::

Gregc69 je izjavil:

Zdravo, prejšne leto nisem naredil matematiko in sem sedaj vpisan pogodbeno da v tem šolskem letu naredim izpit iz matematike. nikakor mi ne gre v glavo tale račun, kako se ga izračuna čeprav mam napisan, zanima me postopek kako se ga reši. je kakšen tok dober tukaj bi lepo prosil za postopek izračuna


račun:

http://www.shrani.si/f/3e/5V/3xkSuyIG/d...

obstaja kakšna spletna stran za matematiko kjer piše kako in kaj se reši ?



sori ampak link ne deluje...

Gregc69 ::




moralo bi sedaj

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

TGolcar ::

Imaš dve enačbi... iz druge ugotoviš da je x = -1 + 3y ... ta x ustaviš v prvo enačbo, z namenom da imaš v enačbi le eno neznanko in sicer y. Potem pomnožiš stvari, vržeš neznanke na eno stran, števila na drugo... pokrajšaš :)

boogie_xlr ::

Sistem dveh enačb.
Za matematiko pa semle.

Meizu ::

Kot je Škampić povedal in nič drugače. Sistem dveh enačb z dvema neznankama. Point tega sistema je da iz dveh neznank potegneš ven rezultate. To pa narediš tako, da poskusiš spremenljivko y izraziti kot x v nekem izrazu in/ali obratno. Potem samo poračunaš in dobiš rezultat.

Edit1,2: Typo typo typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

T-h-o-r ::

trol?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregc69 ::

Hvala lepa vsem za pomoč! sem nekaj čaral in končno dojel da je treba x in y ter konstanto, ter dat skupaj, potem izločit y ali x(tista k je lažja) in dobimo rezultat. potem pa seveda naredimo še en račun ter vstavimo namesto x ali y rezultat ki smo ga dobili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregc69 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivost: Zna kdo izracunati nalogo, ki jo imao otroci v 4-tem razredu osnovne sole

Oddelek: Loža
396465 (4179) crniangeo
»

kompleksna števila

Oddelek: Šola
131480 (545) BivšiUser2
»

Par nalog iz verjetnosti ("osnovne")

Oddelek: Šola
61116 (890) tinkatinca
»

Matematika

Oddelek: Šola
283948 (3341) galu
»

fizika:navpični met!!!!

Oddelek: Šola
112013 (1685) Mavrik

Več podobnih tem