» »

naprave z e-sata prikljucki

naprave z e-sata prikljucki

kos1 ::

Kako se mora pojaviti ikona diska v "Moj racunalnik", ko priklopim npr zunanji disk na racunalnik, cigar maticna ima zunanji esata priklop?

Takoj, ob priklopu naprave(npr zunanjega diska), torej enako kot pri USB napravah?

meni se sele ob ponovnem zagonu racunalnika pojavi priklopljena naprava(zun. disk)
Mislim, da to ni pravilno.

Ko priklopim zun. disk preko USB se ikona pojavi v trenutku....preko esata pa moram ponovno zagnati comp......

Maticna = Gigabyte P55M-UD2.
  • spremenilo: kos1 ()

opeter ::

Tako je čisto normalno. Saj deluje kot navadni SATA disk. Baje, če imaš v BIOSu nastavljen SATA vodilo na AHCI, naj bi deloval Hot-swap, ampak v praksi to še nisem videl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BuzzFuzz ::

Naloži driverje za JMicron... in bo zadeva rešena. Ne vem kako so vse skupaj poimenovali pri Gigabyte, poglej na spletni strani z driverji...

jan01 ::

@neish
Mislim, da je na tej matični esata na intelovem čipu(p55 omogoča 6x sata, 5 jih je notri 1 pa zunanji). Samo v biosu mora pri sata ahci mode prestaviti iz disabled na ahci.

kos1 ::

ocitno te plate v Slo nihce ne uporablja z esata napravami.....sicer bi ze napisal... mojo,danasnjo ugotovitev:

Gigabyte P55M-UD2: e-sata pravilno deluje (obnasanje kot USB kljucek) le ob Windows7!!

Pod Win XP deluje tako, kot zgoraj opisano.

Ce bi za to vedel prej, bi vzel raje Asus P7P55D..pa se to bi se moral prej zanimati, ce pod WinXp deluje tako, kot mora....
ce jo kdo ima in uporablja Esata, naj napise kako deluje pod WinXp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kos1 ()

jan01 ::

@kos1
Tudi na xpjih deluje, le moraš imeti na ahci!!!! Pa ne pozabi posnet intelove driverje(na intelovi strani novejši kot na gigabytovi)

Tomay ::

Kolikor sem jaz eksperimentiral pomaga, da greš v device manager in klikneš na gumb "iskanje sprememb strojne opreme". Sicer to ni hotplug kot usb ampak pri starejših platah deluje.
Voodoo 4Ever

kos1 ::

ja, "iskanje sprememb strojne opreme" pomaga, to sem ze takoj na zacetku ugotovil, samo to ni ok..ker je treba nepotrebno klikat

jan01: na AHCI mi tudi "se" ne deluje, Intelove driverje pa si ne upam kar tako menjat, da ne bi kaj z.....:-( software mi bolj slabo lezi..;(

mi lahko poves konkretno, kateri driver moram menjat: npr
-strojna oprema/Computer/ACPI Multiprocessor PC.....desni klik in "posodobi gonilnik"

je to ta-pravi, ki bi ga moral iz Intelove strani pobrat? mogoce konkretni link?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kos1 ()

jan01 ::

@kos1
Pa si res dal na ahci? Zakaj še enkrat vprašam?->ker imaš v biosu za nastavitev na ahci pri intelovem sata in pri jmicronovem... Še enkrat poglej, da si v biosu pod integrated peripherals dal sata/ahci mode(prvo iz seznama) iz privzetega disable na ahci
Driverji: kot vidim so za xpje na gigabytovi strani zdaj tudi najnovejši http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

NazgulRR ::

Tudi mene ne deluje hot-swapping. Imam Windows 7 X64. HP Pavilion DV-4 laptop. Intel ICH9M/M-E Family 4 port SATA AHCI Controller. Driver je najnovejši. Zanimivo,v BIOSu nimam NOBENE advanced opcije za disk. V bistvu, BIOS je zelo ne-uporaben..niti ni menije za navijanja procersorja. Verjetno edina stvar, ki jo lahko nastavim v BIOSu je vrstni red boot naprav. BIOS je najnovejši. Kaj lahko naredim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12314116 (10714) Kaj
»

AHCI mode in Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
71716 (1528) Sharky
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202242 (1860) MrStein
»

OCZ z eSATA 'ključkom'

Oddelek: Novice / Diski
424533 (3043) Jst
»

Zunanji eSata preneha delovati?

Oddelek: Strojna oprema
232256 (1922) thebaloh

Več podobnih tem