» »

Vrtenje ventilatorja glede na temperaturo?

Vrtenje ventilatorja glede na temperaturo?

ervin300 ::

Pozdravljeni!

Zanima me če obstaja kakšen program za ATI grafične kartice, s katerim lahko nastaviš da se ventilator na grafični samodejno vrti glede na temperaturo. Sedaj moram vedno ko želim igrati igre ročno nastavit ventilator na večjo hitrost in me to malce moti. Če pa imam nastavljeno na avtomatsko pa se mi ventilator komaj vklopi pri 100 stopinjah, ampak se mi to zdi malce prepozno. Zdaj pa bi rad imel program, če seveda obstaja, s katerim bi lahko naštelal da bi se naprimer pri 50°C ventilator vklopil na 50%, pri 60°C na 60% itd.

Sem že sprobal z RivaTunerjem, ki ima to možnost za ventilatorje, vendar ne gre ker bi ta program naj bil za Nvidia grafične kartice.

Prosim za pomoč in hvala!

axee ::

Točno katero grafično imaš ?

ervin300 ::

axee je izjavil:

Točno katero grafično imaš ?


ATI Radeon HD 4870 x2

axee ::

Ta grafična kartica bi morala uravnavati temperature samostojno, ATI-jevke so večinoma skonfigurirane na maksimum 80°C.

Te prav razumem, do 100°C se ventilator niti ne vrti? Če je temu tako takoj reklamacija, ker je najbrž pokvarjen.

ervin300 ::

axee je izjavil:

Ta grafična kartica bi morala uravnavati temperature samostojno, ATI-jevke so večinoma skonfigurirane na maksimum 80°C.

Te prav razumem, do 100°C se ventilator niti ne vrti? Če je temu tako takoj reklamacija, ker je najbrž pokvarjen.


Se vrti s 30% :)...saj ne da bi blo z grafično kaj narobe le da me moti da se naenkrat vklopi iz 30% na 100%...rad pa bi pač da bi ventilator pospeševal postopoma :)

axee ::

S temle programom poglej (pazi pri uporabi da kaj drugega ne spremeniš nenamenoma). Z njim si kalibriraj hitrost ventialtorja glede na temperature.

Edit: seveda raje preberi vodiš:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

tomos ::

Da ne bom odpiral nove teme sem se odločil, da bom kar tukaj napisal svoje vprašanje. Imam palit gtx 460 1gb verzija. Temperature se pri igranju igric dvignejo največ do 65 stopinj. Ker pa imam na procesorju stock coler od amd-ja, ki je glasen kot ne vem kaj, sem se odločil, da bi si na grafični nastavil, da bi ventilator pihal z večjo hitrostjo, saj se verjetno tudi s hitrostjo na 100% ne bi nič slišalo, saj pač stock cooler preglasi vse ostalo. Zdaj pa me zanima, če se bo življenjska doba ventilatoja zmanjšala, če ga bom imel na višji hitrosti? namreč kolegu je vent na grafi 1x crknil in ni opazil in mu je potem grafa crknila. torej je čisto varno da nastavim na višjo hitrost? to se da naredit s program msi afterburner, right?
aja pa zanima me še, če so na adm phenom2 x4 955 temp. tam okrog 50stopinj okej? največ kar sem dobil do sedaj je blo 51 stopinj.
lep pozdrav

Steinkauz ::

Zakaj bi rad da hitreje vrti?
Sej 65 je čist ok

tomos ::

ja nevem. a ne bi bilo boljše če bi bla temperatura čim nižja? pa mislil sem še malo grafo navit kr nimam tistega navitega modela od PALIT-a.

Blinder ::

Pa sej tvoja grafa bi morala imet variabilno hitrost ventilatorja. Moj radeon ima variabilno hitrost pa se vrti max z 30% hitrostjo v igrah, vsaj tako pravi gpu-z.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tomos ::

Lahko vprašam kaj je to variabilno? to se hitrost sama nastavi ali kako? torej tudi če bom navil se bo hitrost venta sama nastavila?
lp

Blinder ::

Jaja, hitrost ventilatorja se nastavi sama glede na temperaturo grafične. Moja grafična, ki je 100x cenejša od tvoje pa tudi malo starejša ima tole, tako da verjetno ima tudi tvoja to.

A ko prižgeš komp se ti vrti ventilator od grafične ko nor za par sekund?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tomos ::

Blinder je izjavil:

Jaja, hitrost ventilatorja se nastavi sama glede na temperaturo grafične. Moja grafična, ki je 100x cenejša od tvoje pa tudi malo starejša ima tole, tako da verjetno ima tudi tvoja to.

A ko prižgeš komp se ti vrti ventilator od grafične ko nor za par sekund?

aha hvala. ne vem kako se vrti na začetku, ker se zaradi cpu coolerja nič ne sliši. bom odprl pa pogledal, ko pridem domov, ker sem trenutno na počitnicah. ali je kaj narobe če se vrti hitro na začetku?
lep pozdrav

Blinder ::

Ma nekateri ventilatorji ko prižgeš komp se vrtijo z maksimalno hitrostjo dokler se grafična ne zbudi in odčita temperaturo, nato pol zmanjša obrate. NIč narobe.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341673 (1146) mulc007
»

Katero grafično ATI 7850 2GB

Oddelek: Kaj kupiti
282699 (2048) DeathKiller
»

Zamenjava ventilatorjev na CM Silencio 550

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151788 (1530) theBill
»

Priložen hladilnik pri intelovih procesorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
151493 (1321) Blinder
»

[Nvidia Fan Speed - How-to] Do želene temperature z RivaTuner

Oddelek: Zvok in slika
52777 (2533) Jst

Več podobnih tem