» »

Katero grafično ATI 7850 2GB

Katero grafično ATI 7850 2GB

SK30 ::

Zanima me katero grafično kartico modela ATI 7850 2Gb izbrati glede na ceno-zmogljivost? Trenutno imam Gigabyte 5770HD 1GB http://www.gigabyte.com/products/produc...

LP
Simon

NightHawk ::

Nima tok veze, odvisno kje kupuješ. Ene trgovine imajo neko znamko ceneje, druge pa drugo. Če je približno ista cena lahko vzameš OC model, če je velika razlika v ceni je pa vseeno če sam OCjaš.

Unknown_001 ::

Lahk od Gigabyte-a, ASUA-a, MSI-ja

Zmogljivost se bo poznala, če bodo že tovarniško navite, ampak kar se pa hlajenja tiče pa kar od enega od teh treh proizvajalcev nabav, ker si boš potem še dodaten OC privoščil.

Sam imam od MSI-ja grafo, ki je že tovarniško overclockana, pa sem ji še mal bolj (govorim za 100Mhz) uro navil in je stabilno, pa temperature so tudi v okolici normale.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Jaz nebi nobene. Konkretna 7850 2GB pride okol 170-180. Za 206 Pa dobiš 7870 XT, ki je cca 30% boljša.

SK30 ::

Je velika razlika med karticami ali vzamem z 1gb ali 2gb rama?

LP
Simon

Unknown_001 ::

Samo na ločljivostih višjih od FullHD.

DeathKiller ::


Trenutno imam sapphirovo 7850... Tu imaš moč grafične, temperature.. Nekje je v nedelujočem stanju (CCC) nekje pa v polni obremenitvi (HW MONITOR). Hladilnik je zelo učinkovit in zelo tih grafična je skorajda neslišna ob polni obremenitvi. Lastim si 1GB verzijo drugače pa priporočam za 205€ 7870 XT, kot je napisal janac :D Drugače je pa tale moja na dinokompu 160€ in mi je glede performance na full hd monitorju čisto dovolj.

Ashrack ::

Janac je izjavil:

Jaz nebi nobene. Konkretna 7850 2GB pride okol 170-180. Za 206 Pa dobiš 7870 XT, ki je cca 30% boljša.

kupim. ampak kje je taka cena ?
....

Janac ::

Dinokomp.si

Ashrack ::

Janac je izjavil:

Dinokomp.si

nasel. kako je hlajenje, rabim da je tiha vsaj ko je idle?
ali bi bilo mogoce bolj smotrno ku[it 7870 xt od sapphire za 225e?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Janac ::

Hlajenje ni tako zgreseno.

Sem jo navil na 1200MHz in temp ni dosegla cez 70 stopinj, vendar je trpel ventilator na vsaj 50%.

Ashrack ::

bi blo bolj smotrno vzeti sapphire 7870 xt za 225e?
....

Janac ::

Stvar presoje.

http://www.dinokomp.si/index.php/cPath/...

Sej je pa nimajo več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Enron x86 ::

Saj je, čisto spodaj, za 225,60. Jaz sem jo tudi naročil prejšnji teden, čeprav sem do zdaj vedno imel samo Geforce. Ampak za takšno razmerje kakovost/cena bi bil neumen, če bi vzel 660 ti.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Janac ::

Powercolorjeve ni ?!

freesty ::

Ma za tistih 15€ se itq bol splaca sapphire. Tisja+hladnejsa.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Brias ::

@all

pazi mal kaj narocas, glej da ima tahiti cip ... ta za 207 eur je ATM fail, star cip ....

cip mora imeti default clock: SAMO 925 MHz

in ne 1k and up varjante ....


ATM je ta edina z tahitijem .... http://www.dinokomp.si/product_info.php...

vsaj dinocomp .....

Janac ::

925MHz oz 970MHz boost state

NightHawk ::

Najprej se bila 217€, potem 220 in zdej 225. Me zanima za koliko jo bodo dali naslednji teden :)

Ashrack ::

Jaz sem jo narocil od Dinokomp zdaj pa cakam...
....

DeathKiller ::

Jaz sem jo videl na AGTju za 205€ na začetko, če me spomin ne vara, na donokompu je bla pa 214 ene 3 tedne nazaj ;)

Ashrack ::

DeathKiller je izjavil:

Jaz sem jo videl na AGTju za 205€ na začetko, če me spomin ne vara, na donokompu je bla pa 214 ene 3 tedne nazaj ;)

AGT pri njih se pa nacakas
....

DeathKiller ::

Nebi vedel, nisem še nikoli kupoval pri njih :D

patriot8gb ::

DeathKiller je izjavil:


Trenutno imam sapphirovo 7850... Tu imaš moč grafične, temperature.. Nekje je v nedelujočem stanju (CCC) nekje pa v polni obremenitvi (HW MONITOR). Hladilnik je zelo učinkovit in zelo tih grafična je skorajda neslišna ob polni obremenitvi. Lastim si 1GB verzijo drugače pa priporočam za 205€ 7870 XT, kot je napisal janac :D Drugače je pa tale moja na dinokompu 160€ in mi je glede performance na full hd monitorju čisto dovolj.


Da si malo sposodim temo...

me zanima DeathKiller...ko igraš kakšen špil ali sam nastavlaš hitrost ventilatorja ali maš nastavljeno oz. kako nastaviš da se ventilator ob povečanju temperature vrti hitreje? Sam imam Sapphire 7850 2GB OC, če ne obremenim grafične je temperatura nekje okol 30°C, če pa jo obremenim pa ima tam okol 50°C ali več, vendar se obrati/hitrost ventilatora ne spremenijo, razen če v Catalyst Control Center sam povečam obrate ventilatorja? Ali se da oz. kje se da nastavit da bi se hitrost ventilatorja povečala ob večji obremenitvi/temperaturi grafične samodejno brez fizične nastavitve??

SK30 ::

Jaz sem pa pretekli teden kupil tole 7850 od Gigabyte http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...
To sem vzel, ker verjetno ce bi vzel 7870 bi se verjetno moral menjat napajalnik, pa to sedaj sem imel tudi Gigabytovo in nisem imel nobenih tezav. Gpu sem navil na 1100 in dela brez tezav, z glasnostjo se pa ne obremenjujem, ker na ohisju itak imam 4 ventilatorje, ki prepihujejo ohisje.

Lp
Simon

BorutK-73 ::

@patriot: instaliraj si MSI Afterburner in nastavi Fan speed na auto
http://event.msi.com/vga/afterburner/do...

/še slika:

Pa ne se špilat z navijanjem če ne znaš.

Zgodovina sprememb…

DeathKiller ::

Hitrost ventilatorjev lahko nastaviš v CatalystControlCentru pod zavihkom AMD OVERDRIVE al nekaj takega, drugače pa uporabiš orodje od SAPPHIRE, ki se imenuje SAPPHIRE TRIXX mislim da. Programček je zelo enostaven... Zakaj pa bi sploh spreminjal hitrost ventilatorja, saj do 80C jedro še čisto navadno deluje.

patriot8gb ::

Ja trixx sem že tudi uporabljal ja oz ga uporabljam....hotel sem samo to da bi se hitrost ventilatorja spreminjala avtomatsko, tako kot recimo CPU ventilator, se tudi vrti glede na temperaturo....brez fizičnih nastavitev....to se pravi da potem takem nima veze če je temperatura pri grafični okol 50°C hitrost ventilatorja pa je še vedno na 20% ?....sicer če dam hitrost ventilatorja tam na 30 % - 40 % se itak kaj dosti temperatura ne spremeni....

DeathKiller ::



tukaj si Custom narediš, kako hitro se ti bo vrtel ventilator / temperaturo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična kartica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10719774 (15989) nuclear
»

Pregrevanje grafične - rešitev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
282635 (2357) BorutK-73
»

Katero rabljeno (ali novo graficno)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8916820 (15109) Janac
»

Grafična kartica nekje okoli 200€ za igre...

Oddelek: Kaj kupiti
203515 (2906) Doc123

Več podobnih tem