» »

Priložen hladilnik pri intelovih procesorji

Priložen hladilnik pri intelovih procesorji

titan93 ::

Pozravljeni
Rad bi nekaj zvedel o kvaliteti orginalnih hladilnikov pri intelovih procesorjih.San imam takega in se mi zdi zelo glasen kaj naj naredim. Prosim za nasvete...
Lp

LuGi ::

Kupiš drugega

blackbfm ::

Kupi kvalitetnejši hladilnik. Kater procesor pa imaš? Nek starejši celeron ki sem ga kupil pred leti je imel tut obupno glasen ventilator, medtem ko je moj core 2 duo zelo tih. Pa sta na prvi pogled oba enaka.

Tale je tih in poceni, če se ti gre za denar, je pa malo več dela z montažo, moraš osnovno ploščo ven vzet:
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...

Pa če boš kupoval moraš bit pozoren na kompatibilnost s podnožjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Blinder ::

Si si vklopil q-fan? Tisto za variabilno hitrost ventilatorja?
Maš nizko al visoko različico hladilnika? Sej drugače intel ma veliko tistih alu hladilnikov in ventilatorjev, pa jih da skupaj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

titan93 ::

blackbfm je izjavil:

Kupi kvalitetnejši hladilnik. Kater procesor pa imaš? Nek starejši celeron ki sem ga kupil pred leti je imel tut obupno glasen ventilator, medtem ko je moj core 2 duo zelo tih. Pa sta na prvi pogled oba enaka.

Tale je tih in poceni, če se ti gre za denar, je pa malo več dela z montažo, moraš osnovno ploščo ven vzet:
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...

Pa če boš kupoval moraš bit pozoren na kompatibilnost s podnožjem.



Imam intel core 2 duo procesor

Blinder je izjavil:

Si si vklopil q-fan? Tisto za variabilno hitrost ventilatorja?
Maš nizko al visoko različico hladilnika? Sej drugače intel ma veliko tistih alu hladilnikov in ventilatorjev, pa jih da skupaj.


Kje pa najdem ta g-fan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: titan93 ()

blackbfm ::

Ventilator nastavljaš v BIOSu. Kako točno se reče nastavitvi je odvisno od proizvajalca, jaz mam gigabyte pa mi mislim da mi piše fan control, vse skupaj pa se nahaja v "pc health", kjer ti tut kaže temperaturo procesorja. Pametno bi blo pogledat tudi če imaš vklopljen speedstep. Drugače pa a si siguren da je procesor?

titan93 ::

Ja sem siguren

RedDrake ::

Hja nekateri teli intel LGA775 coolerji so pravi polom.
Jaz imam recimo doma tri in sta dva v redu, tretji pa ropota odkar sem ga vzel iz skatle. Je pa zanimivo da oba ki sta v redu sta od high end CPU-jev (E6850 in E8400),
tisti ta zanic pa je bil pri Celeronu 440 (Conroe model).

V firmi pa imamo dva E5200, pa je tudi en glasen, drugi pa neslisen.

Ne se prevec sekirat in kupi kakega nadomestnega za 10Eur, si bos prisparal veliko zivcev.

titan93 ::

Samo nekaj danes sem kupil nov hladilnik in sicer tega www.cool-pc.org/productdetail.php?prodi... dela vse vredu ampak ko ga prižem mi nonstop piše cpu fan eror znam da mi to dela zaradi tega ker nimam priklučenega ventilatorja.Kaj pa če bi kupil en navaden ventilator in ga priključil na ta isto mesto kot je bil ta oni?

Pyr0Beast ::

Izklopi da te obvesca o tem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

titan93 ::

Kje naj pa to izkljucim oziroma kje to najdem?

Pyr0Beast ::

BIOS
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zavajon ::

V BIOS. Power management ali nekaj podobnega.
Jaz sem imel podoben problem, ko sem nastavil ventilator na nižje obrate, pa plošča ni več zaznala, da se vrti.
Če te skrbi, da ne bi zaribal in skuril procesor, lahko to kontroliraš softwersko.

titan93 ::

Hvala ti sem to glih naredil samo mi je nekak drugač pisal tam sem narital da naj ignorira ventilator in sedaj mi več ne dela tega še enkrat hvala

blackbfm ::

Ja pa malo spremljaj temperature na začetku za vsak slučaj. Ker lahko se zgodi da stvari ne pritrdiš dobro, ni pravega stika, procesor se pa pregreva.

Program CoreTemp lahko uporabiš recimo. Temperatura je lahko do 60 stopinj, čeprav optimalno raje kakšnih 40, 50, odvisno od zmogljivosti hladilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Blinder ::

Ma to si kupu cooler brez ventilatorja. Draga reč :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za grafično kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
294012 (1123) dolenc
»

Mugen 2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191755 (1467) axee
»

ventilator- scythe infinity

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7795 (666) gregor
»

Najtišji ventilator!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101215 (949) axee
»

kje bi se dalo dobit naslednje ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91423 (1225) miko 55

Več podobnih tem