» »

Newegg prekinil sodelovanje s sumljivim dobaviteljem

Newegg prekinil sodelovanje s sumljivim dobaviteljem

Ta škatla je le ponaredek

vir: engadget
engadget - Polomija s ponarejenimi procesorji, ki jih je Newegg prodal 300 strankam, je očitno pri koncu. Po Intelovem uradnem zatrdilu, da ne gre za demonstracijske primerke pakiranj, temveč gre za prevaro, so resnici do dna prišli tudi pri Neweggu. Rezultat je prekinitev pogodbe z dobaviteljem, a ne z D&H Distributing, ki je bil prvi na tapeti. S svojimi pismi o umikih novic so bili najprimernejši kandidati za prevaro, a so pravi krivci pravzaprav pri podjetju IPEX.

Krive obtožbe so bile tudi razlog za prej omenjena pisma spletnim stranem, saj se je ideja, da so krivi pri D&H Distributing, prvič pojavila v prispevku na strani Icrontic. To so sklepali na osnovi Neweggovega poročila, da so ponaredke dobili od enega izmed dolgoletnih in pomembnih partnerjev. Vseeno so se pri HotHardware, ki so bili prvi na udaru odvetnikov D&H Distributing, že opravičili.

Verjetnost, da so se ponarejeni procesorji znašli tudi na našem trgu, je neverjetno majhna, za vsak slučaj pa omenimo, da boste ponaredek najlažje prepoznati po obilici tiskarskih škratov v besedilu na sami škatli.

Kot zanimivost omenimo še, da je na Neweggu (seveda če se nahajate v ZDA oz. v Kanadi) mogoče kupiti Asusov Eee Box, na katerem teče kitajska distribucija Linuxa, poimenovana Red Flag Linux. To je prvi primerek računalnika s tem operacijskim sistemom v ZDA in najverjetneje tudi eden izmed prvih zunaj Ljudske republike Kitajske.

12 komentarjev

Chelios ::

Torej so prodali že vse ponaredke? :D
Just juice me!

Entity ::

Osebno se mi vedno zdi izredno smešno, kako ponarejevalce uspe ponarediti prakticno vse do zadnjega detaila, celo hologramske nalepke, zatakne se pa vedno pri prevodu. Kaj je res tako tezko najti eno osebo, ki zna osnovno anglešcino?!?

Neverjetno..

KuntaKinte ::

tukaj sploh ne gre za ponaredke,gre za klasični nateg

MrStein ::

Entity je izjavil:

Osebno se mi vedno zdi izredno smešno, kako ponarejevalce uspe ponarediti prakticno vse do zadnjega detaila, celo hologramske nalepke, zatakne se pa vedno pri prevodu. Kaj je res tako tezko najti eno osebo, ki zna osnovno anglešcino?!?

Neverjetno..

Hočeš reči: Kaj je res težko najti eno osebo, ki zna pretipkati besedilo z originalne škatle? ;)

Hja, budget cuts, prizadene tudi bad guys-e ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Testman42 ::

Samo a pri Neweggu pa pri kontroli niso opazili teh tiskarskih napak ter posumili da nekaj ni vredu?
Čez koliko kontrol so sploh šli tej ponaredki?

_Matej_ ::

Btw, Red Flag Linux je tudi pri nas prednaložen na nekaterih prenosnikih od Asus.

Poldi112 ::

Zakaj bi kontrolirali? Ko enkrat nabavljaš in prodajaš valda ne preverjaš vsake pošiljke posebej.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

proci so sigurno iz China prisli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nekikr ::

Nabavnik nabavi robo, prodajnik jo proda. Skladiščnik prešteje škatle, tisti na izdaji jih odpremi. Kakšne kontrole tu skoraj nikoli ni. Še dobra, da ni več takih zapletov glede na način poslovanja...

Relanium ::

Ja čez kolk posrednikov pa procesor gre?

Drugač Red Flag je že na Asusovih prenosnikih nekaj cajta.

FeniksX ::

Relanium je izjavil:


Drugač Red Flag je že na Asusovih prenosnikih nekaj cajta.


Jp, sem meu inštaliranga ko sem kupil asusov prenosnik.

MrStein ::

In? Kaki je?
(lahko v drugi temo, če je preveč off-topic)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev gonilnikov namerno pokvari ponarejen čip FTDI FT232 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
20437237 (24429) Mr.B
»

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
2312392 (9325) Jst
»

Na Amazonu ponarejeni AMD-jevi procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
117094 (4991) klinker
»

Ponarejene Nvdiine grafične kartice na nemškem trgu

Oddelek: Novice / Grafične kartice
238306 (6495) Unknown_001
»

Newegg prodajal ponarejene procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
184319 (2518) darkolord

Več podobnih tem