» »

Ali še kdo uporablja kakšne stare računalnike?

Ali še kdo uporablja kakšne stare računalnike?

ss1234 ::

No jaz poleg moje nove zverine in prenosnika uporabljam tri dokaj stare. Eden PII 400MHz laufa Win95 in stare igrce in je prek KVM switcha prklučen zravn ta novga, edn drug PIII 500 MHz laufa isto Win95 in je za na internet, mam ga pa v garaži :P, na mizi zraven njega je pa en PowerBook(nevem točno modela) in laufa OS 7.

KoMar- ::

Jaz sem pa eden takih, ki ne vidijo nobene uporabne vrednosti v "starem železju". Če hočem igrat kakšno staro igro, imam DOSBox ali VMware, starega hardwarea sem se pa prek Bolhe znebil še takrat, ko je bil kaj vreden... v kleti se najde samo kak star disketnik in IDE kabli, to je pa tudi vse. :)

Dr_M ::

Doma mam en kup Athlonov XP, nekaj celo kompletnih racunalnikov. :) Niso pa vec v uporabi, ker so enostavno presvoh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Lavfam preko P3 1GHz trenutno. Za net je vec kot dovolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Za slotech res, za recimo youtube je pa že bolj bogi.

Pyr0Beast ::

Je res. Vendar se ne sekiram ker ga ne gledam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opkow ::

Jaz imam P3 1 Ghz 1 GB rama za apache, ftp, samba,.. streznik.. zraven se torrent client pozenem po potrebi. Music box, ki predvaja musko namesto radia, CDjev in kaset. Ter je nabasan z diski in deluje se kot NMT. :)
Sem ga resil se iz nase sluzbene server masine (IBM eServer 200), ki so ga odvrgli zaradi napihnjenih kondijev na plati. Po popravilu le-te, mi se sedaj sluzi ze nekaj let. Laufa pa Slackware...

Je pa najstarejsa masina pri bajti. :)

Wox ::

Commodore 64 + kasetaš. Neprecenljiva zabava ;)

Pšenični ::

"Lavfam preko P3 1GHz trenutno. Za net je vec kot dovolj."

Jaz podobno celerona 1ghz tulatina na 1.33 ghz na privzeti voltaži. Za net se strinjam je zadeva čist solidna.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Enkrat eventuelno vsak pride do spoznanja, da kaj več kot ene stare kište za rezervo se ne splača hranit doma. Podarimo.si ali lokalna deponija odpadkov, kjer se take stvari okolju čimbolj prijazno odstranijo, je še najboljša varjanta.

Pyr0Beast ::

Mah hranis samo ce se mislis uporabljat. Ce ne, daj komu drugemu naj ima on veselje.

Jaz imam eno kisto za igrice in podobne brezvezarije ter obdelavo kakega videoposnetka.
Eno prenosno cudo, katerega pa niti ne rabim hudo.
In eno kisto za backup, ce se kaj zalomi in rabim net (iz katere tudi pisem, samo testiram gor drugi OS in ne bom delujoce zadeve podiral za navadno zafrkancijo s sistemom)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

hehe. youtube ne dela na mojem starem P4. ja probajte 720/1080 gledat na teh "kantah".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Ha, saj tudi na tvoji kanti od telefona HD ne dela. Vrzi stran nemudoma !

//insultoff
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nagi Bator ::

Moj P3 pa spuscen laufa po travniku in se pase.

detroit ::

hehe moj str komp pa sedi in se praši učasih kak heroes of might and magic zalaufa po lanu je pa hmm p4 3.0 1.5gb rama x1950pro dobil sm ga zastonj prejšn let hehe
Skero

D3m ::

Moj fotr je pa čist happy, da mu dela Serious Sam: First in Second Encounter na AMD K7 Duron 1200 MHz, 256 MB DIMM SDRAM, 40 GB Hitachi disk in WinXP Pro SP2. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

69charger ::

Najstarejši sestavljen iz starih delov:

AMD Athlon XP 1800+ 1,5ghz
256mb DDR ram
ATI Rage XL 8mb
2x20GB HDD

kixs ::

D3m je izjavil:

Moj fotr je pa čist happy, da mu dela Serious Sam: First in Second Encounter na AMD K7 Duron 1200 MHz, 256 MB DIMM SDRAM, 40 GB Hitachi disk in WinXP Pro SP2. :))


Ta spila sta cisto lepo delal na Duron 750 + Kyro 2 oz Geforce 2MX 64MB.

lp

Ramon dekers ::

sicer pa za koji k... navadn uporabnik rabi tolk močne kište??tisti ki se ukvarjajo s programjem ja tistim je oproščeno.navadne popupulacije pa poleg HD-ja res ne razumem kaj jim bo vsa ta močna grafika, in procesorji.igre danes pa so tako ali tako butaste, velike reklame od iger pa nič

hojnikb ::

No jest sn dolg cajta uporablu eno kišto z AMD@1ghz in mx400 grafiko, pa je blo čist ok.No zdej mam pa kišto v podpisu, ki jo zadne cajte vedno bol nadomešča eeepc, ki je bolj podhranjen ampak za net je pa čist ql.
#brezpodpisa

Dr_M ::

tisti ki se ukvarjajo s programjem ja tistim je oproščeno.


Zakaj pa tem? A na eni mal svohnejsi se pa ne da programirat?
Popolnoma enak primer je za autocad. Folk kupuje nevem kaksne stroje, ubistvu je pa dovolj ze SC procesor pa 1GB rama (pa se to zaradi OSa)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Bulšit. Problem je v tem da programi vsebujejo:
-vedno več nepotrebnega bloata
-vedno več neučinkovite kode

Žalostno je to da ti računalnik recimo quad core s par giga rama enako postane neodziven, kot pet let nazaj nek celeron s par 100mb rama.

Ramon dekers ::

Dr_M je izjavil:

tisti ki se ukvarjajo s programjem ja tistim je oproščeno.


Zakaj pa tem? A na eni mal svohnejsi se pa ne da programirat?
Popolnoma enak primer je za autocad. Folk kupuje nevem kaksne stroje, ubistvu je pa dovolj ze SC procesor pa 1GB rama (pa se to zaradi OSa)



res je. pa kolikor se meni zdi sploh autocad ni narejen a dvojedrnik ŠE!kot pragramje sem imel v mislih kak photoshop.res nevem za koji... k bi si nekdo dajal win 7 ko so pa xp-ji fenomenalni.da ne govorim o popravkih ki še morajo priti za win 7, pa koliko več rama popapa 7 od xp-jev. nevem no zdi se mi da samo dodajo programom nove zahteve za mašine, dejansko pa so enako uporabni kot starejši programi oziroma prejšnje verzija, edino par lepotnih popravkov.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Tole pišem na danes že predpotopni mašini (Athlon XP +3000, 1,5GB RAM, GeForce 6200), pa mi še kar služi. Za surfanje, tisto malo "pisarniškega" dela in pa amaterskega "uštimavanja" slik s Paint Shop Pro je več kot dovolj. Pa ne delam samo tega, občasno uporabljam Pro/E Wildfire (verzije od 2 do 5) in pa Siemensov NX4. Seveda ne na prevelikih sestavih, tam do 600 kosov (ne prezahtevnih oblik) še kar gre. Pravzaprav je bil Wildfire 4 krivec, da sem lani avgusta stroj nadgradil, saj ta program ni hotel več delati na W2K, ki sem jih imel do tedaj. Pa tudi z diskom sem bil bolj na kratko, 60 GB samo....In sem kupil 500GB trdi disk (72EUR), second hand procesor (prej je bil Athlon XP +1700) za 18EUR, uštimal dual boot (XP + ubuntu) in voila, mašina je prerojena....Bo dobra do takrat, ko me bo programje prisililo na prehod na Win7 ali kaj podobnega...

Sicer pa, vsakomur svoje....

Uživajte

LP

Jože

psychoshorty ::

Vsekakor. Sam imam en stari box (athlon 1800+, 1 gb rama) za pfsense oz. firewall ter se en box, kateri mi sluzi kot nas z freenas softwareom. Rulz. :)

Steinkauz ::

Doma imam
barton 2800+
2gb rama
9600xt
200gb diska
na Windows 7

Za večino je še ok, sam zadnje cajte pa je že internet poln flasha in javascripta tko da ga že mal jebe.

No sam itak sm si naroču zdej laptop, tko da bo kišta za ta stare, klik pa to...

Daedalus ::

V Pipi mamo 6 LTSP terminalov za public dostop do neta - IIRC so P2/P3 mašine z med 64/128MB rama. Server je sicer malo močnejša zadeva, dela pa vse bp.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pyr0Beast ::

Jaz sem pa mislil da ima v pipi vsak komperaj svoj disk in ne lavfajo kot terminali. Kako ste uspeli to izvesti ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Daedalus ::

LTSP + nekaj friziranja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlaY0 ::

Zadnjič sem pri starših zamenjal neko staro 486-ko z 32 MB rama in 850 MB diska. Vse je funkcioniralo razen sodobnih "bloated" spletnih portalov, kjer na eni strani teče po 5 Fleš reklam in ne vem kwa še zaen šodr. Word je delal, Excel tudi, PowerPoint tudi...

matobeli ::

da še moj lonček pristavim:

imam starega prenosnika, ima samo disketnik, kako bi inštaliral win 98 (mislim da imam originalne doma na CDju...)? sicer ima en USB port ampak nisem ravno navdušen nad njegovo funkcionalnostjo.

imam ga pa namen usposobit in iz njega naredit računalnik, ki ga bom prižgal, ko me bo zagrabil da malo pobegnem iz sodobnega sveta in bom odigral par prastarih igric, jasno iz disket.

Pyr0Beast ::

LTSP + nekaj friziranja.
Thanks.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

vzames disk ven, na njega prekopiras mapo win98 iz CDja, das nazaj disk v notesnik, zbootas iz diskete in je
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

69charger ::

matobeli: Kupi ali pa si sposodi usb ključ ali pa usb CD-Rom in si naloži Windowse.
Da dodam še en računalnik na seznam:

Pentium 4 (neznana frekvenca)
Riva TNT 32mb
128mb RAM
20gb HDD

matobeli ::

imam vse to, probal vse to, ampak edina usb stvar ki jo potegne je 128MB prastar ključek :)

kixs ::

Sej to je dost. Win98 je samo Setup mapa okoli 100MB.

Daedalus ::

Thanks.


Če te zanimajo podrobnosti lahko kaj več napišem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ganimed ::

Sempron 2800, Nvidia Gforce 6200 (256Mb), RAM 1,5Gb, WINXP, pa dela ko urca, še celo HDTV lahko gledam. Igric pa ne igram. Še vedno dela tudi sedem let star laptop Toshiba, ki pa bolj počiva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737970 (4772) floyd1
»

Katere komponente za pisarniški računalnik - SSD disk da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910875 (9775) gruntfürmich
»

W7 mini mini Requirements

Oddelek: Operacijski sistemi
231562 (968) blackbfm
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506299 (5353) Person
»

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Oddelek: Operacijski sistemi
451831 (1105) ghaefb

Več podobnih tem