» »

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

rkb2 ::

Torej zanima me koliko uporabnikov Slo-Tech-a uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov & raznih serverjev na osnovi linuxa)?

In katero distribucijo uporabljate?
  • spremenilo: rkb2 ()

Tomay ::

Odvisno od računalnika.

Na rooterju laufam freesco 0.3.0

Drugače pa imam eno kišto z suse 8.1, ampak jo bolj malo uporabljam (ni moj primarni računalnik)
Voodoo 4Ever

boogoo ::

+1

Dve mašini samo z debiani, ok na eni mašini so XP inštalirani na racku, v katerih so samo inštalirani driverji, NFS in Colin :D, ampak vseeno laufa ful poredko včasih niti 1x na 14 dni ne... Drugače pa je še v bajti en laptop z winsi za nujne potrebe za faks, ko je potrebno kaj nardit z kakšnim programom, ki deluje le pod winsi. Pa še to laufa le preko vnc-ja al pa remote desktopa v linuxu.

Brane2 ::

Na firminem serverju imam samo Gentooja, prav tako na svojem laptopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

rkb2 ::

Saj to želim vedeti koliko ljudi res uporablja linux za resno delo in ga nima samo server/router oziroma igračko zraven kakih windowsov.

Brane2 ::

Ze,a mapk kako ves, da je na dual-boot mashinah prav Linux instaliran kot igracka ?

Kaj pa, ce so tam Winsi uporabljani bolj za silo in se predvsem uporablja Linux ?

Na moji dual-boot mashini je denimo tako. Linux uporabljam vec kot Winse na njej...

Gandalfar ::

Samo linux. Winsi laufajo v enem vmwaru zato, ker faks forsira ene par windows only aplikacij pa predvsem za testiranje raznih umotvorov, ki jih ustvarim pod linuxom pa si pogledam kako se pod winsi zgleda. Verjetno bom zdej spet poskusil pripravit Mozilla 1.7 windows installer..

rkb2 ::

No lahko tudi dual boot mašine, če mislite da ima linux prednost. Serverji/routerjev pa prosim ne, ker tisto je samo škatla, ki samo melje in ima bolj malo interakcije z userjem. Bolj me zanima če stvar uporabljate za npr. srfanje po netu, pisanje romanov / seminarjev / diplomskih, ..., igranje igric, peko CD/DVD, gledanje filmov, skratka za vsakdanje delo z računalnikom.

jype ::

Linux. Vse zive distribucije. Nimam windows na nobeni od masin, ki jih uporabljam za resno delo. Prenevarno.

Mam pa tut MacOS X, ker nisem se dobil dobrega PC laptopa, kjer bi vse delalo v linuxu out of the box.

Brane2 ::


No lahko tudi dual boot mašine, če mislite da ima linux prednost


No, potem stejem sem se svojo dual-boot mashino, na keteri pisem tole- Gentoo/64bit (kernel 2.6.5 vanilla) XFCe4 / KDE 3.2.1

Ales ::

Imamo dve linux delovne postaje v pisarni, doma pa imam dual boot - Windows zaženem enkrat na mesec, če sploh. Zaenkrat je povsod KDE 3.2.2 in Red Hat 9, predvsem zaradi lažjega vzdrževanja, ker imamo isti OS tudi na vseh serverjih... V prihodnje pa bo najbrž RHEL na serverjih in Fedora na del. postajah.

kopernik ::

Linux
Gentoo distribucija

brez windows OSa

Daedalus ::

>No lahko tudi dual boot mašine, če mislite da ima linux prednost. Serverji/routerjev pa prosim ne, ker tisto je samo škatla, ki samo melje in ima bolj malo interakcije z userjem. Bolj me zanima če stvar uporabljate za npr. srfanje po netu, pisanje romanov / seminarjev / diplomskih, ..., igranje igric, peko CD/DVD, gledanje filmov, skratka za vsakdanje delo z računalnikom.

Win2k/Debian unstable. Bolj uporabljam linux, ko pa se bom mel časa ubadat z wine, pa če bo delalo vse tako kot more, pol grejo win2k čez kak mesec z računala... (po izpitnem obdobju). Aja, pa seveda počnem vse našteto zgoraj v linuxu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

moj_nick ::

Gentoo Linux - single boot
110111001001010001010000

BigWhale ::

Na moji masini je samo linux... .. se vmware nimam gor..

jenrej ::

Slack in . :P

IceIceBaby ::

Pribljižno kak mesec sem imel na računalniku naložen samo Mandrake in sem čist lepo delal z računalnikom, dokler ga nisem prodal. Na tanovih mašinah je pa OSX :) Računalnik imam za surfanje, pisanje zapiskov, glasbo, filme in webdesign. Vse to dela v Mandraku iz prve (skor vse no)

der_Alte ::

4 leta star procesor v moji kisti, se ni trpel z izvajanjem raznih krnl* :) Mimogrede.. imam VMware, v katerem sem poganjal PC-DOS 2000.

PS. Je procesor kaj vec vreden, ce ni bil nikoli okuzen z Windows? :D :D :D :D

dr.J ::

Linux inside (RH9, Pingo, FC), Windows outside (100%) tako doma kot v službi na kakih 35 računalnikih.

Prihranek si lahko izračuna vsak sam (večina mašin je dvoprocesorskih, najbrž je treba dve licenci potem?).

CCfly ::

Gentoo na mojem računalniku, Slackware na ruterju, spodaj pri starših bo pa verjetno Slo-Tech :).

BSD-jas ::

A FreeBSD ne šteje? Aja, glej sticker.

ajagodnik ::

samo suse 9.0
en disk (poskusno) pa gentoo

Phoebus ::

izključno linux! laptop, desktop.
moja punca tudi izključno linux!!!

2g00d4u ::

Jaz tud laufal dualboot Fedora core 1 in windows xp, samo windowsov že tak dolgo nisem poganjal da nevem če še laufajo. sploh nevem zakaj jih mam gor.8-O

Jebiveter ::

Na mojem racunalniku lavfa izkljucno linux - Slackware 9.1
(pred tem pa pol leta Suse 8.1 - nalozil na NESTu)

Na fotrovem kompu pa zal lavfajo XPji - vsake 3 mesce od zacetka... Na laptopu pa ima foter tudi winse ("ker mu ni bil vsec solitaire v GNOMEu"!:\ )

Drgac pa imam ze ene pol leta instaliran Slack, rock stable (na naviti mashini, 1800+@2081). KDE 3.1, kernel 2.4.25, itd. Vse kar pocnem pocnem v linuxu. Ok, razen net-surfinga (ker se nimam vrihtane mreze - ni cajta) in pa printanja (ker nimam printerja blizu :P ).
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

CCfly ::

Hehe Slackware je zakon, ampak Gentoo je pa nad zakonom :D.

borchi ::

doma dual boot gentoo/winxp (v win xp cca. 1x na mesec za 5-10 minut), v službi gentoo only, je pa ta moja gentoo desktop mašina v službi tudi ltsp server za 4 druge uporabnike. v službi mam še winxp mašino za katero grem izključno kadar mi folk razgraja v pisarni v kateri mam gentoo ;-)

torej linux uporabljam za vse (multimedia, java (still hard at learning), openoffice, database, igre (Grand prix legends, ko bom mel čas bo treba Live for speed še prisilit v delovanje), ... razen virusov in črvov).
l'jga

suse80 ::

Dokler sem imel printer, ki ni deloval v Linuxu sem imel dual boot win98/SuSE Linux 6.4.
Lani, ko sem kupil nov tiskalnik pa sem odstranil Win in sedaj ?e dobro leto in pol uporabljam samo Linux SuSE (trenutno ver. 9.0) in z njim delam vse, tudi za slu?bo. Printam, skeniram, urejam grafiko, downloadam slike iz digitalnega fotoparata in jih urejam z Gimpom. Seveda tudi srfam po netu, pe?em CD-r in gledam DVD ter SVCD filme in spremljam Tv program. Pogre?am edino kak dober program za zajem TV slike ter kodiranje, ker Kwintv in xawtv nista dorasla Windows ekvivalentom tipa Virtualdub ali Flaskit.

suse80 ::

Kot ste opazili, me rahlo jezijo nekateri znaki. Pozabil sem preklopiti tipkovnico, ker sem rabil nekatere posebne znake iz Germany nabora znakov.... Pardon.

Poldi112 ::

Ne vem ce steje, ampak v sluzbi imam samo linux.

Skrat ::

Debian GNU/Linux, doma na glavni masini na routerju ter v sluzbi. Za povsem resno delo in povsem vsakdanje potrebe. In 90% stvari naredim lazje, hitreje in z manj tezavami kot sem jih pri uporabi Win.

Vcasih posezem se po VMvaru in Crossower officu ker sem pac obsojen na eno win-only aplikacijo, ampak je redko.
Free software is a matter of liberty, not price.

SpecialK ::

na mašini imam nameščen samo FreeBSD 5.2.1 in nič druga :)

CaqKa ::

mene zanima kako močne mašine imajo tisti ki furajo samo linux.. saj bi zaradi igerc morali imeti manjšo potrebo po hitrejši mašini.. ali se motim?

Brane2 ::

Prenosnik, kjer furam samo Linux, je (mobilni?) Pentuim IV na 2GHz z 512 Mb DDR DRAM.

dr.J ::

> mene zanima kako močne mašine imajo tisti ki
> furajo samo linux.. saj bi zaradi igerc morali
> imeti manjšo potrebo po hitrejši mašini.. ali se motim?

ne rabijo samo igrice močnih mašin...
nekateri delamo tudi kaj koristnejšega.

trillian ::

uporabljam debiana,
sicer imam tudi windowse xp, ki pa so tu samo zaradi oceta in nepodprtega skenerja v linuxu.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Stratus ::

Samo linux Mandrake, na mojem PCju, uporabljam za vsakodnevno delo.
P.S.
Sem šele pred kratkim prešalatal z windows na linux "for good"

CCfly ::

mene zanima kako močne mašine imajo tisti ki furajo samo linux.. saj bi zaradi igerc morali imeti manjšo potrebo po hitrejši mašini.. ali se motim?

486 66MHz, Pentium 200, AMD 1800+

Ales ::

Jah, enkrat ko maš odprtih 10 OpenOffice oken, 15 Firefox tabov, 5 terminalov, Konqueror in Evolution hkrati na Celeronu 400 si zaželiš kaj močnejšega :D

Drugače pa mam res eno tako mašino v pisarni, ki je hkrati še lokalni server in na kateri v ozadju zato tečejo httpd, mysql-max, dhcp, named, cupsd in nfs za potrebe lokalnega omrežja ...pa jo občasno ponucamo za delovno postajo, če je nuja. Sicer ma res 384 MB RAM-a, ampak OO se vseeno odpira malo predolgo za moj okus... vse ostalo je ok, pa tudi enkrat ko je OO odprt ni problema. Resetiram ko nadgradim kernel, drugače vse to preživi brez težav.

Če se spomnim resetiranja Win 98 vsakih par ur se mi kar milo stori >:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

moj_nick ::

AthlonXP 1700+@1250mhz, via kt133 plata, 512MB rama...

Za razliko od XP-jev nisem tukaj nikoli opazil potrebe po cim boljsim.
110111001001010001010000

Gandalfar ::

Moja kistica.. P4 2,4Ghz, 1Gb rama, maxtor 7200 za / in dva raptorja v sata raid0 polju za podatke, ki rabijo hitrost pa gf4 ti4200. Little boxy of mine (v serverskem ohisju, ki ga vedno znova preklinjam, ko nosim kam kisto..)

Jebiveter ::

No, tudi v linuxu poganjam igre (UT, UT2003/4, quake, ...), a mashina ni nic pretresljivega:
AXP 1800+@2600+, Epox KT333 plata, 512MB DDR333, GF-Ti4200 64MB, 120GB Maxtor + 40 GB Seagate + 2x15GB IBM DTLA (VSI 7200rpm), CD-RW, DVD, od nedavnega v Dragon midi ohisju,...

Delo je udobno in hitro in se lep cas ne nacrtujem upgrejda, mogoce le DVD-RW, da se znebim 2h diskov potem... Upgread je nacrtovan cez kako leto pa pol oz. ko AXP 2600+ ne bo vec na cenikih in bo imel kak A64 3500+ ceno pod 50.000 SIT.

PS: Po drugi strani pa... ravno kupujem iBooka :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

roscha ::

Prva domača kišta:
D700@900 512Mb RAMa. Dual boot Debian Sid + W2k. Debilko dela povsem solidno, upgrade (HW) bo še mal počakal. W2k zmrdek se vleče kot špaget. Zakaj pravzaprav šparam winze mi ni (še) čisto jasno, ker jih rabim manj kot 1x na 3 mesece, tako ali tako mi Linux zadostuje.

Druga domača kišta:
DEC Alpha 164SX (hehe 64 bitov fantje!) 533MHz proc + 512 RAMa. Debian Sid. Mislim da bom "downgaradal" na Potato. Sid je za to platformo prevečkrat broken.

Tretja domača kišta:
(ok ta ne šteje pa vseeno) P1 150@180MHz enih 64MB RAMa Debian Potato. Router/FW

Služben laptop:
Dell 1GHz, 256 RAMa Dual boot. Debian Sid + WinXP. Hebat ga, tle se pa prekletstva Malegamehkega ne morem znebit. Določeni servisni programi ki jih potrebujem na terenu delujejo le in izključno pod Win.

Hm? A je to res vse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

boogoo ::

1. Laptop (Celeron 1.7, 512 mb rama):
Debian SID only (včasih sem še imel Fedoro in Mandrake)

2. Družinski desktop / strežnik (datotečni strežnik, http, mail)
Debian SID, zaradi NFS-ja in Collina še WinXP(na racku), ki je le za ti dve igeri, druga ni inštalirano. Plus tega laufa zelo poredko, sedaj že en mesec ni bil zalaufan. Inštaliral pa sem ga komaj pred 2 mes. ko sem kupil nov disk...

Duron 700, 512 MB rama, 160 GB disk.

hruske ::

+1 tukaj.

ghaefb ::

+1 tukaj
Pure GNU/Linux workstation.
Dva diska.
40Gb - particije: /(ext3), /home(reiserfs), swap
160Gb - storage particija (reiserfs)
Sytem: Fedora Core2 test3.. (on at kernel 2.6.6) waiting for FC2 final.

Status: No Microsoft Windows detected...
_ghaefb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697687 (4684) Poldi112
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796923 (4837) opeter
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214994 (10076) Eru
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006483 (5027) SkIDiver

Več podobnih tem