» »

Hp probook se več ne prižge, lučka on sveti

Hp probook se več ne prižge, lučka on sveti

vargg24 ::

Lep pozdrav,

imam 2 leti star prenosnik HP probook 450 g2 s katerim do zdaj ni bilo problemov.
Danes se je med tem, ko je bil priklopljen na polnilec (brez baterije) nenadoma ugasnil. Lučka na gumbu za prižig je še kr svetila, dokler nisem racunalnik izklopil iz napajanja (sveti tudi z baterijo).

Ko sem računalnik poskušal prižgati ni bilo odziva. Poskušal sem odstraniti baterijo, minuto drzati On gumb, in ponovno prižgati računalnik- brez uspeha.
Opazil sem, da lučka, ki ponavadi gori ob polnjenju bodisi oranžno bodisi belo ne gori. Luč na gumbu on pa gori če je priklopljen na polnilec ali na baterijo.

Ali se komu sanja kaj se dogaja? Hvala že v naprej za odgovore.

Baja ::

mogoče bi pomagalo če za nekaj časa odklopiš baterijo na plati. ampak boš moral razdreti prenosnik. pa še to je bolj longshot.

za začetek lahko probaš vzeti ven vse rame, disk, dvd in probaš če je kakšen drugačen odziv. če ni, glej zgoraj.

lahko je tudi napajalnik. baterija bi naj bila polna?

Duhec ::

Priklopi zunanji monitor, če je tam slika.
http://blackbird.si/

Baja ::

Ko sem računalnik poskušal prižgati ni bilo odziva.

vargg24 ::

Duhec je izjavil:

Priklopi zunanji monitor, če je tam slika.


Računalnik se ne prižge - nic lučk, nobenih zvokov, ventilator tiho... dvomim da bo slika

Baja je izjavil:



lahko je tudi napajalnik. baterija bi naj bila polna?

Baterija je bla okol 70% če se prav spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vargg24 ()

Baja ::

če mu pobereš ven vse rame bi zadeva morala piskati ali pa začeti utripati kakšne lučke. če ne, pomeni da je nekaj s plato (eventuelno tudi procom, ampak verjetnost je verjetno takšna kot zadetek na lotu), če se ji je malo sfuzlalo, lahko rešiš z odstranitvijo baterije, če se ji je fejst pa verjetno ni pomoči.

TOP ::

HP pač nič novega.Probaj baterijo od plate ven.

Mato989 ::

Verjetno ti je zaštekala baterija... se rado zgodi... če ti sveti lučka za vklop, počakaj en dan da se izklopi ker zmanjka baterije potem še ene 10x stisni za vklop da izprazniš, aja pa predtem CMOS vzami ven... potem pa polni nekaj časa pa vklop...

Če to ne bo šlo, daj še rame pa Disk ven, če ne bo piskalo se poslovi, ker plate se ne splača menjavat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Duhec ::

Pardon za lapsus glede zunanjega monitorja... :D
Poglej vtič napajalnega kabla, če ni poškodovan sredinski komunikacijski kontakt/pin.
http://blackbird.si/

tv6865 ::

Pozdravljeni.

Imam prenosnik HP ProBook 6550b. Kateri je do nedavnega deloval odlično. Pred dnevi ga dam na posodobitve Win10 ter izklop. Naslednji dan se pa frejer odloči da nebo več deloval. Pri pritisku gumba za vklop se lučke normalno prižgejo razen lučka za disk utripne le za trenutek in to je to.
Kakšna bi lahko bila napaka?
Ali ga je sploh smiselno popravljat ter predvisen strošek popravila?

Hvala za odgovore.

LP

MIHAc27 ::

Imaš notri že SSD?
Možno, da je šlo med posodobitvijo kaj narobe, pa so sedaj windowsi sesuti.

Jaz bi najprej preveril disk (če ga lahko priklopiš na drug računalnik, in vidiš podatke, kaj javi Crystal disk info)
Mogoče nova inštalacija preko usb ali Dvdja
Če sta notri 2 rama daj 1 ven... potem probaj z drugim, če je 1 crknil.

A BIOS slika se kaj pokaže, ali je ves čas črn ekran?

disk pa rame se ti splača menjavat, če je to je vsaka stvar cca 50€. Če je karkoli več narobe pa že vprašanje.

tv6865 ::

Norti je SSD Kingston. Sem ga preklopil preko USB adapterja na drug PC in je delal normalno, sem videl vse podatke.
Rame sem tudi vzel ven ter poskušal z 1 in 2 na obeh režah pa nič.
Monitor je skoz črn ne pokaže niti predstavitve od biosa. Sem pa računalnik priklopil na zunanji monitor pa nič.

MIHAc27 ::

Probej ga še razelektrit... torej baterija ven, če lahko še BIOS baterijco odklopi, drži gumb za vklop kako minuto, nato ga še 10x pritisni...
Potem priklopi samo napajalnik in drži palce prekrižane da se kaj zgane. Če ni nič, bi jaz poiskal še kje kak napajalec za sprobat...po tem se ti pa ne splača več kaj dosti probavat.

tv6865 ::

Z razelektritvijo sem že sprobal, pa ni bilo učinka. Edino tamale baterije pa res nisem vzel ven.

spenstar ::

Sem imel isti problem z 2 leti starim HP probookom 470. Ne pomaga nic, ne baterija, ram, cmos itd... Samo na servis, to pa stane. Jajca od HP, nimas kaj.
SPENSTAR--builder

tv6865 ::

Saj dokler je bil vkloplejen (več mesecev) je bilo vse OK. Ko ga pa ugasneš pa nikoli več ne vklopiš. Bom poskušal dobit kopijo računa, pa da ga peljem na servis ker je bil kupljen kot obnovljen in naj bi imel 12m garancije. Pa da vidimo mojstre kaj bojo pavedali.

jukoz ::

Na servisu ti bodo povedali, da je umrla matična. Če je v garanciji super, drugače pa malo manj.

Ima ta prenosnik dodatno grafično na matični? Lahko da je umrla ta.

tv6865 ::

Ima samo integrirano grafično.

tv6865 ::

Pozdravljeni.

Ugotovljeno je, da se je pokvarila integrerana Intelova HD grafična kartica. Strošek popravila 90€.

mlinaric ::

Lahko poizkusiš z/s:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlinaric ()

DeeCoy ::

tv6865 je izjavil:

Pozdravljeni.

Ugotovljeno je, da se je pokvarila integrerana Intelova HD grafična kartica. Strošek popravila 90€.

Reflow ja.. Delalo pa bo še par dni do par mesecev po popravilu.

hojnikb ::

Ali pa menjaš procesor (ker grafika je itk del procesorja) in narediš reball. Ampak to presega uporabno vrednost prenosnika.
#brezpodpisa

jukoz ::

Integrirana Intel grafična je šla?
Na HP probook 450 g2?

Intel grafična je na CPUju. Če je CPU umrl potem ja, drugače ne.

Kvečjemu je Radeon grafična crknila. Te dodatne grafične kar pogosto umrejo. Prepogosto.

A kdo ve, se da v biosu izklopit dodatno grafično, po tem ko ti je umrla?

Baja ::

v biosu po mojem ne mores izklopiti. že za to ker itak ne vidis slike. sem pa enkrat na YT zasledil da je en tip prekinil napajanje take grafike (odlotal je tranzistorje) in je zadeva zbootala z integrirano.

jukoz ::

Ker ideja !!

Maš link do YT?

jukoz ::

OK, tole je bilo u izi iskanje:



Ampak kera ideja - neumen problem, neumna rešitev =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261646 (1138) T-Mac
»

HP Probook 4710s - grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12885 (667) bambam20
»

HP probook se ne prižge - utripa CAPS LOCK lučka

Oddelek: Pomoč in nasveti
142016 (1523) mandre5
»

Lenovo 3000 n100 se ne prižge več

Oddelek: Strojna oprema
7859 (724) d4vid
»

Kako vzgat pc brez power gumba ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223029 (2272) ronaldo

Več podobnih tem