» »

Problem z ekranom Asus Pro52L Laptop!! Prosim za pomoč

Problem z ekranom Asus Pro52L Laptop!! Prosim za pomoč

Nextender ::

Pozdravljeni

Zopet se obračam na vas in sicer Laptop od punce ne pokaže slike v nobenem primeru. Že pri zagonu se ne sliši nobenega piska ter nobenega ventilatorja. Ne pokaže nič, vendar pa računalnik očitno deluje če se prižge. Edino kar sveti je lučka za spanje Zz. Glede zvoka se obnaša kakor da bi bil v spanju. Vendar sem že probal ga zbuditi iz tega pa nikakor ne gre.


Priklopil sem ga že tudi na TV sprejemnik, ter dva različna LCD monitorja preko VGA priključka. Sem tudi poskusil vklopiti preko tipk FN+F7, FN+F8, PA NIČ. tudi WINDOWS tipka+P ne deluje tako kot sem prebral na nekem angleškem forumu. Očitno mi ne zazna zunanjega displaya.

Nekaj časa nazaj je oče imel prenosnik znamke Asus, vendar pa mu je ekran enkrat deloval enkrat ne, zato ga je priklopil na zunanji LCD po istem principu, ta pa mu je deloval čisto normalno.

Sedaj me zanima ali je slučajno ekran prenosnika za zamenjat ali je to samo problem biosa ali windowsov (xp-ji)?

Res prosim za pomoč, pregledal sem že nešteto forumov in poskušal različne metode vendar mi nikakor ne uspe priti v računalnik.

p.s.: zjutraj ga je imela prižganega in je deloval normalno, potem pa ga je namesto izklopila takoj zaprla, očitno to pomeni da gre prenosnik v spanje. Vendar z razliko da se sedaj ne prižge normalno. to je naredila že velikokrat pa se je prenosnik prižgal normalno.

lp

BorutK-73 ::

Jaz bi probal še baterijo ven potegnat ali če se da na gumbu ugasnat, držiš "power on" gumb 5 sekund.

Zgodovina sprememb…

Nextender ::

aja no sm pozabu povedat to sm tut že probov pa ni učinka

solatko ::

Jaz vedno naštimam prenosnik tako, da gre v hibernacijo. Se zgodi, da se računalnik pregreje, ker v spanju še vedno deluje in v torbi, se krepko segreje.
Vzemi ven baterijo, drži power gumb toliko časa da slišiš klik. Potem iztakni napajanje in pritisni power gumb, da se elementi razelektrijo. Če ne bo to zbudilo računalnika, vzemi ven še HDD in ga ponovno poizkusi vžgati.

Ko je brez diska, ga priklopi na napajalnik in startaj. Če ne prideš v bios, je nekaj narobe z matično.

Če si prišel v bios, ti bo po ponovni vstavitvi HDD-ja, mašina zalaufala.
Delo krepa človeka

Nextender ::

Ne deluje nič sem probal pa je isto. Ali je ekran za zamenjat?

BorutK-73 ::

Če ne dela preko zunanjega monitorja niti Bios, je grafična ali matična kaput.
Mislim da je za na servis

menjalnik ::

Kaj pa napajalnik?

solatko ::

Nextender - Si preveril priklopni kabel od napajalnika, mi je stranka prinesla prenosnik v vrečki - razstavljen, ga ni znala sestavit. Delalo ni nič. Po sestavi nazaj, zamenjavi kabla (enak, kot tisti pri tranzistorjih), je mašina pričela delat normalno. Lahko je tudi napajalnik kaput, če prav je to bolj rekost, če ne pade prevečkrat na tla.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314370 (3308) solatko
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110227 (8818) inbox
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452308 (1372) zuz3k
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142580 (2344) Jst
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465480 (4976) opeter

Več podobnih tem