» »

Bolha

Bolha

Temo vidijo: vsi
««
17 / 19
»»

recmajkemi ::

Nezmožnost ločevanja med zasebnimi ponudniki in trgovinami zelo oteži brskanje med oglasi.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

bozicek ::

Sploh če so nadležni kot sto mater (hint: Komponentko)
Darila letos samo za poredne

Horas ::

recmajkemi je izjavil:

Nezmožnost ločevanja med zasebnimi ponudniki in trgovinami zelo oteži brskanje med oglasi.


tudi to je en velik fejl! pred prenovo bolhe je ta opcija bila mogoča!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

sirotka ::

Marsikaj se ne da, filtri so tudi obupni. Ne vem zakaj ne skopirajo Ebay.

Superboyy ::

Ker pri KOMPONENTKU stremimo k temu da smo v veliko pomoč tudi laikom, spodaj navajamo tudi besede, ki vam bodo pomagale najti ta oglas: GTX 2080ti, 3060ti, 3070, 3080, rtx, gtx, mining, rudarjenje, gaming, fortnite, računalnik, pc, grafična, gpu, cpu, procesor, 1080, 1080ti, 1070, 1070ti, 2060, 2070, 2080, titanium, rig, rudarjenje, 5700, 5700xt, rx 580, rx 570, 6700, 6700xt, 6800, 6800xt, radeon, nvidia, rx 570, 580, igranje, igre, šola, valorant, league of legends, world of warcraft,


Vsakega, ki takole spama po bolhi bi bilo treba banat.

floyd1 ::

Horas je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Nezmožnost ločevanja med zasebnimi ponudniki in trgovinami zelo oteži brskanje med oglasi.


tudi to je en velik fejl! pred prenovo bolhe je ta opcija bila mogoča!

Namerno je to. Verjetno so takšno "rešitev" želeli "veliki" oglaševalci, ki jim direktno prinesejo nekaj denarja. Bolha od nas, ki 5x letno objavimo oglas, ne živi.
Če bi obstajala konkurenca, bi začeli uporabniki odhajati (in to bi jih dejansko najbolj bolelo), tako pa... :'(

njyngs ::

Saj ni bla bolha prenovljena :) Samo podatki so bli prekopirani v template/kopijo njuskalo.hr

recmajkemi ::

floyd1 je izjavil:


Namerno je to. Verjetno so takšno "rešitev" želeli "veliki" oglaševalci, ki jim direktno prinesejo nekaj denarja. Bolha od nas, ki 5x letno objavimo oglas, ne živi.
Če bi obstajala konkurenca, bi začeli uporabniki odhajati (in to bi jih dejansko najbolj bolelo), tako pa... :'(


Žal je "assholedesign" prisoten v nebroju spletnih aplikacijah in ostalih stvaritvah, da se izcuza čim več €$£¥. :8)
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Superboyy ::

Je kdo prebral cenik za Bolho?

https://www.bolha.com/?alias=placljive-...

Če zdaj ni pravi čas za konkurenco je verjetno nikoli ne bo.

15 eur za objavo oglasa za novoletno jelko :))

dela ::

Npr. en trenutno prodaja na bolhi Geforce 210 za 20 €, pa nima trgovine. A to pomeni, da ima oglas še gor od pamtiveka, ko še ni bil plačljiv, in podaljševanje ne stane nič ali pa človek dejansko plačuje 5 € na mesec za nekaj, kar ne bo prodal še par let niti za 20 €?

Horas ::

Superboyy je izjavil:

Je kdo prebral cenik za Bolho?

https://www.bolha.com/?alias=placljive-...

Če zdaj ni pravi čas za konkurenco je verjetno nikoli ne bo.

15 eur za objavo oglasa za novoletno jelko :))


whaaaat??? za smrekice je treba :Oplačat čehočeš oglas met
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

dela ::

Horas je izjavil:


whaaaat??? za smrekice je treba :Oplačat čehočeš oglas met




:))

Horas ::

hehe :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

SumTingWong ::

Administrativni stroški za izbris/deaktivacijo malega oglasa (kršitev Pravil ali veljavne zakonodaje) 10,00 €/mali oglas

Smehhhh. Ampak kako ti bodo pobrali denar, če pa gre vse preko nakupa s kartico?
Spodaj pa piše "Cenik velja od 19. 8. 2020." :))

bozicek ::

Ok spet nekaj novega na bolhi. Koliko časa je že ne vem, ker sem šele danes opazil

Ko pogledaš svoj stari oglas (ko si nekaj prodal in je v arhivu), če ga odpreš je sedaj zamegljen.

Mislim WTF kakšna fora je pa to sedaj?
Darila letos samo za poredne

matobeli ::

Zato da te folk ne gnjavi pa čeprav je napisano da je izdelek že prodan. Je pa fino da so obdržal link pri življenju drugače dobiš neke pol zapomnjene strani. Enako so nardili za neaktivne oglase.
Čisto OK.

Neaktivni in prodani oglasi so še vedno dosegljivi preko googla, verjetno zato da stran rangira višje.

Koraaz ::

bozicek je izjavil:

Ok spet nekaj novega na bolhi. Koliko časa je že ne vem, ker sem šele danes opazil
Ko pogledaš svoj stari oglas (ko si nekaj prodal in je v arhivu), če ga odpreš je sedaj zamegljen.


Tole je čisto novo (prvič implementirano 20.4.2022, ker prejšnji dan tega še ni bilo) in niti ni slabo.

Se mi je že večkrat zgodilo, da me je nekdo kontaktiral za oglas, ki je bil že prodan, kljub temu, da na veliko piše "oglas je prodan". Ne vem a ljudje ne znajo brat? Kako so sploh našli oglas, če je bil "prodan"?

Zdaj končno ne bodo več ljudje za brezveze pisal. Če pa želiš oglas pogledati zase, ga pa lahko še zmeraj obnoviš in ne bo več zamegljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

bastadu ::

Na prodane in potekle oglase lahko naletiš iz Google search-a, ali pa če si si ga prej shranil...

recmajkemi ::

Sedaj so tudi iz google iskanja in prej shranjeni, če so prodani ali pretečeni, zamegljeni.

Neka zasebnostna težnja je s tem pokrita. Je pa res, da sem nemalokrat prišel do stvari tako, da sem kontaktiral prodajalca na bolhi, ki mu je oglas le potekel in ga ni obnovil, prodajana stvar je bila pa še vedno na voljo.


Sedaj odstranjena funkcionalnost vpogleda v prodane in potekle oglase tudi omejuje dostopnost do občutka vrednosti neke stvari saj je bila velikokrat v oporo pri postavljanju cene oz. orientaciji pri nakupu podobnega izdelka.

Tudi sam sam izgled izdelka, mogoče kak tehnični detajl iz slike, če je bilo zanimanja.

Bolha je tudi s temi dostopnimi podatki dostikrat delovala bolje kot imenik telefonskih številk. Sedaj to žal ni več mogoče.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

matobeli ::

Maš čisto prav, sem parkrat iskal neke relativno stare tehnične zadeve ki pa niso imele nekega širšega online kroga ljubiteljev in edino kjer sem dobil kakšno pametno sliko so bili oglasniki, večinoma že prodanih zadev.

Se pa vseeno še da videt nezamegljen oglas, na telefonu v brskalniku najdeš oglas, ga odpreš in potem ponudi link za odpiranje v bolha aplikaciji kjer se vidi brez zameglitve.

recmajkemi ::

Hvala za namig.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Superboyy ::

Lahko tudi na desktopu: desni klik -> inspect. Najdeš < div class > z besedo blur in jo izbrišeš.

MrStein ::

nove cene na bolhi:

Posodobitev se nanaša na podkategorijo "Mining rig"", objava oglasa v navedeni kategoriji je plačljiva.


;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bedarija ::

ja če so grafične plačljive je nekje logika da so tudi rigi

Morison ::

Mene pa zanima kako lahko tej švercerji na bolhi, kot fizične osebe, obnavljajo oglase, vsak dan, predvsem to opažam v rubriki mobilna telefonija? Jaz če hočem obnovit oglas moram počakat določeno število dni ali pač plačat. Ne verjamem, da oni to plačujejo vsak dan za obnovitev, ne verjamem, da se ima to izplača, ker nekateri oglasi so gor tudi po mesece, pa vsak dan obnovljeni, čeprav z drugo vsebino oz. drugim telefonom?

matobeli ::

Verjetno majo trgovino odprto na bolhi, alpa kšno skripto.

Na bolhi najbolj pogrešam opcijo "prikaži samo oglase fizičnih oseb".

Morison ::

Opažam da se vedno pogosteje dogaja da določenim oglaševalcem v naslovu oglasa prikaže njihov ime, priimek in naslov.
Ali je to napaka pri vstavljanju podatkov samega oglaševalca, kar je malo verjetno, da bi nekdo vstavil svoje podatke v naslov in to ne bi preveril, pa če tudi bi potem to popravil, saj ja vsak normalen pregleda kako njegov oglas zgleda. Ali je to težava v sistemu Bolhe. Če je to slednje je to zrelo za prijavo informacijski pooblaščenki, če ne že tožbo razkrivanja osebnih podatkov.

hojnikb ::

Morison je izjavil:

Opažam da se vedno pogosteje dogaja da določenim oglaševalcem v naslovu oglasa prikaže njihov ime, priimek in naslov.
Ali je to napaka pri vstavljanju podatkov samega oglaševalca, kar je malo verjetno, da bi nekdo vstavil svoje podatke v naslov in to ne bi preveril, pa če tudi bi potem to popravil, saj ja vsak normalen pregleda kako njegov oglas zgleda. Ali je to težava v sistemu Bolhe. Če je to slednje je to zrelo za prijavo informacijski pooblaščenki, če ne že tožbo razkrivanja osebnih podatkov.


Mislim da je to bolj neumnost prodajalcev, k ko vidijo vnos za "naslov" mislijo, da morejo dat svoje domači naslov, ne naslov oglasa ie ime izdelka.
Ista zgodba na marketplacu
#brezpodpisa

Morison ::

Samo če so nekateri res tolk neumni, da tega potem ne opazijo in pustijo tak oglas potem dost žalostno. Meni ni ravno v interesu, da bi cela vesoljna slovenija in ostali, videli moje osebne podatke oziroma naslov.

Morison ::

Ali je na bolhi možno iskanje po uporabniku. Oziroma kako bi našel nekega uporabnika, ki sem od njega že kupoval, pa ga ne najdem. Včasih vem, da če si dal v iskalnik ime uporabnika, da ga je našlo, sedaj to ne deluje več? Ali?

45cal ::

Morison je izjavil:

Ali je na bolhi možno iskanje po uporabniku. Oziroma kako bi našel nekega uporabnika, ki sem od njega že kupoval, pa ga ne najdem. Včasih vem, da če si dal v iskalnik ime uporabnika, da ga je našlo, sedaj to ne deluje več? Ali?

Če veš uporabnikovo ime ga mogoče lahko poiščeš z google search npr.: janezek123 Bolha.

Gregor39 ::

Bolha. Com/uporabnik/ dodaš na koncu še uporabniško ime, če ga poznaš

Morison ::

45cal je izjavil:

Morison je izjavil:

Ali je na bolhi možno iskanje po uporabniku. Oziroma kako bi našel nekega uporabnika, ki sem od njega že kupoval, pa ga ne najdem. Včasih vem, da če si dal v iskalnik ime uporabnika, da ga je našlo, sedaj to ne deluje več? Ali?

Če veš uporabnikovo ime ga mogoče lahko poiščeš z google search npr.: janezek123 Bolha.

Hvala.

kixs ::

Po novem sem BOT in moram resiti capctho ;((

grimth ::

Dobim isto sranje.

nightbird ::

Pozdravljeni, eno vprašanje glede nakupov preko Bolhe. Preko Bolhe sem do sedaj kupoval večino z izmenjavo stvari v živo. Sedaj pa iščem neke bolj specifičn stvari in zgleda bom moral nabavo rešiti preko pošte. Glede na to, da na tak način ne morem robe niti pogledati preden jo plačam - saj večina ponudnikov hoče 100% avans na TRR, sem parkrat predlagal, da pol plačam vnaprej, pol po prejemu. Zdi se mi, da se na tak način tveganje porazdeli in imaš možnost testirati opremo preden jo popolnoma plačaš. Ampak nisem bil uspešen nobenkrat, ko sem to predlagal.

Kakšne so vaše izkušnje? Je to res tako nesprejemljiv predlog?

recmajkemi ::

Dogovori se za plačilo preko paypala in prevzameš tisti %, ki a ponavadi zaračunajo trgovcu.

Preko pošte je meni nebroj prodajalcev poslalo "na lepe oči" ne da bi jih prosil za to in sem plačal po prejemu in pregledu.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

nightbird ::

Paypal uporabljam za druge spletne nakupe, tako da mi je poznan. Nisem pa ga uporabljal še na tak način. Torej, če recimo dobim nedelujočo zadevo in zahtevam povračilo preko PayPal-a je šansa da ga dobim?

sentiš ::

Ne kupujem preko Bolhe, ker so postavljene nerealne cene, skoraj enake novim izdelkom. Kupujem pa preko eBaya veliko. Slovenci so enostavno gnilobe.

BladE_ ::

nightbird je izjavil:

Torej, če recimo dobim nedelujočo zadevo in zahtevam povračilo preko PayPal-a je šansa da ga dobim?
Ni nujno! Si pa kot kupec močno zaščiten in je refound ponavadi tudi odobren(pa ne na način "pač ni mi všeč"). Paypal prodajalcu ne sprosti denarja dokler kupec ne potrdi...


sentiš je izjavil:

Ne kupujem preko Bolhe, ker so postavljene nerealne cene, skoraj enake novim izdelkom. Kupujem pa preko eBaya veliko. Slovenci so enostavno gnilobe.
Cene so včasih res nenormalne oziroma kot praviš skoraj enake novim... Majhen trg je in ni "konkurence", ki pravilno ceni RABLJENE zadeve potem pa se cene držijo okoli najdražje opcije... V Ameriki pa stran mečejo, kar pri nas cenimo kot novo...

Ne vem... Na primer neka motorka stara ~30let se cena giblje 150/300EUR. Za 300EUR dobiš zdaj solidno motorko, ki je definitivno bolj varna, zanesljiva, dodelana, lažja... Za profesionalno ali pa heavy use uporabo pa tudi ne kupiš 30let stare motorke... Od kje potem taka vrednost??? Noro!
Akcija - Reakcija

starfotr ::

Ma to je povsem odvisno od tega, kaj hočeš in od trga. Jaz sem neuspešno prodajal eno robo na bolhi za manj kot 1/2 najcenejše na ebayu. Pa ni šlo v promet pri nas. Potem pa sem dal na eno nemško stran za ceno najcenejši ebay+30 % in je šlo v 1 dnevu.

Nekatere stvari gredo hitro, nekatere ne. Cena pa spet odvisna od večih dejavnikov. Ene zadeve so poceni, druge imajo višje cene, kot je tržna cena.

Težko je določit cene. In zadeve, kot omenjena motorka ... Ja očitno so previsoke cene ali pa ni povpraševanja. Ko bo spet žled, bo vse šlo v promet v trenutku.

In če vam niso všeč cene, potem pač kupujte drugje.

sentiš ::

Jaz včasih ponudim realno ceno, pa itak ni odgovora, ker predvidevam da so se užalili, da lahko nekdo za toliko zbija ceno. Potem pa čez nekaj tednov dobim odgovor neke proti ponudbe, ali pa če sem še zainteresirana, pa imam tako zadovoljstvo, ko napišem, da sem že kupila drugje.

Blinder ::

BladE_ je izjavil:

Ne vem... Na primer neka motorka stara ~30let se cena giblje 150/300EUR. Za 300EUR dobiš zdaj solidno motorko, ki je definitivno bolj varna, zanesljiva, dodelana, lažja... Za profesionalno ali pa heavy use uporabo pa tudi ne kupiš 30let stare motorke... Od kje potem taka vrednost??? Noro!


to sem tudi jaz opazil, drage historične motorke. Pa kdo bo to kupil?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

nightbird je izjavil:

Pozdravljeni, eno vprašanje glede nakupov preko Bolhe. Preko Bolhe sem do sedaj kupoval večino z izmenjavo stvari v živo. Sedaj pa iščem neke bolj specifičn stvari in zgleda bom moral nabavo rešiti preko pošte. Glede na to, da na tak način ne morem robe niti pogledati preden jo plačam - saj večina ponudnikov hoče 100% avans na TRR, sem parkrat predlagal, da pol plačam vnaprej, pol po prejemu. Zdi se mi, da se na tak način tveganje porazdeli in imaš možnost testirati opremo preden jo popolnoma plačaš. Ampak nisem bil uspešen nobenkrat, ko sem to predlagal.

Kakšne so vaše izkušnje? Je to res tako nesprejemljiv predlog?

zadnje leto tudi jaz zahtevam 100% plačilo na TRR. me je moja boljša polovica prepričala v to. pa ni še načeloma nobenega odvrnilo od nakupa (se mi zdi).
sem pa včasih pošiljal preko pošte in plačilo na trr pri poštarju, ki tudi ni predrago; samo 1-2€ dražje. plačilo po povzetju z gotovino pa je konkretno dražje..

preko paypala ne želim, ker ne vem kaj si bo folk zmišljeval za vračilo denarja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Blinder je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Ne vem... Na primer neka motorka stara ~30let se cena giblje 150/300EUR. Za 300EUR dobiš zdaj solidno motorko, ki je definitivno bolj varna, zanesljiva, dodelana, lažja... Za profesionalno ali pa heavy use uporabo pa tudi ne kupiš 30let stare motorke... Od kje potem taka vrednost??? Noro!


to sem tudi jaz opazil, drage historične motorke. Pa kdo bo to kupil?
Pa ni samo to... Na splošno so v določenih segmentih cene smešne... Starine pa recimo niso kaj dosti vredne, čeprav na drugih trgih...

gruntfürmich je izjavil:

zadnje leto tudi jaz zahtevam 100% plačilo na TRR. me je moja boljša polovica prepričala v to. pa ni še načeloma nobenega odvrnilo od nakupa (se mi zdi).
Jaz vedno predlagam, da plačam ali pa nakažem in so načeloma za... Zadnjič pa sem ponudil plačilo na TRR ob osebnem prevzemu(ker nisem imel denarnice) pa se tip ni dal in je hotel gotovino :)
Akcija - Reakcija

Matija82 ::

Superboyy je izjavil:

Lahko tudi na desktopu: desni klik -> inspect. Najdeš < div class > z besedo blur in jo izbrišeš.


Legenda. Dela ko šus.

Runner71 ::

Matija82 je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Lahko tudi na desktopu: desni klik -> inspect. Najdeš < div class > z besedo blur in jo izbrišeš.


Legenda. Dela ko šus.



Kaj točno si izbrisal...ker iščem ta blur pa brez uspeha....hvala

m3k ::

CTRL + Shift + C

Scaramouche3 ::

Pozdravljeni

Zanima me ali je na bolhi recimo obvezno prodati tistemu ki recimo prvi hoče, kaj če recimo nekdo pride kasneje in mu ni treba pošiljati?

bedarija ::

ti lahko delaš kar želiš, lahko tudi ne prodaš. prvemu rečeš da je nekdo več ponudil in probaš več iztržit, ali pa fer poveš da imaš kupca s katerim bo šlo lažje čez logistično.
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov brezplačni mali oglasnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645393 (2844) matobeli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935405 (12758) kamiKaZaA
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016503 (6265) FTad
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24049980 (23904) Blinder
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419428 (15062) Ziga Dolhar

Več podobnih tem