» »

Office 2010 prihaja maja

Office 2010 prihaja maja

Outlook v Office 2010

vir: PC World
PC World - Microsoft bo končano različico najnovejšega pisarniškega paketa, Office 2010, ki je zaenkrat še v stadiju beta, na posebni prireditvi predstavil 12. maja. Na isti dan bodo velika podjetja, ki imajo z Microsoftom podpisano pogodbo o količinskem licenciranju (Volume Licensing), že lahko tudi namestila nov pisarniški paket, medtem ko bomo običajni smrtniki in ostala podjetja, ki z Microsoftom niso sklenila pogodbe, Office 2010 v trgovinah lahko kupili v juniju.

S 5. marcem se je začel tudi program brezplačne nadgradnje z Office 2007, Microsoft Office 2010 Technology Guarantee. Kupci zaenkrat še najnovejše uradne izdaje pisarniškega paketa, ki bodo nakup opravili med 5. marcem in 30. septembrom letos, dokler bo trajal program, bodo upravičeni do brezplačne nadgradnje na Office 2010. Slednjega upravičenci programa lahko brezplačno prenesli z Microsoftovih strežnikov, prav tako v juniju, po izidu, oz. istočasno plačali majhen znesek za poštnino DVD ploščka, na katerem se bo nahajala namestitev. Vsaka oseba bo omejena tudi na 25 brezplačnih nadgradenj, s čimer želijo mala podjetja prisiliti v količinsko licenciranje.

Za kupce Office Home and Student 2007 se, razen letnice in samega paketa ne bo veliko spremenilo, saj bodo v nadgradnji dobili licenco za Office Home and Student 2010. Nadgradnja za Office Standard 2007 in Office Basic 2007 bo prišla v obliki Office Home and Business 2010, ki je novost v ponudbi. Različice Office Small Business 2007, Office Professional 2007 in Office Ultimate 2007 bo v naboru Office 2010 nadomestila ena sama različica, Office Professional 2010.

38 komentarjev

CaqKa ::

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.

ender ::

CaqKa: novi paketi :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tabonir ::

CaqKa je izjavil:

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.



Verjetno bo zopet kakšna stvar nanj;(!! Tudi iz 2007. je zginil nap. obrazec za vnos podatkov v Excelu pa VB za aplikacije,... Skratka prodati nam bodo poskušali novo stvar, ki bo slabša od starejše! Seveda bo pa za koga morda lepša!

Bor H ::

Ni vse samo v funkcijah, ko se privadiš na ribbon interface ti je naenkrat vse lažje najt v 2007, pa sem bil pristaš 2003 dolgo let.

Han ::

2010 naj bi imel poleg "traku" tudi klasične menije. Moram ob priliki naložit zadnjo beto, da se v to prepričam na lastne oči. ;)

sloxl8 ::

A obstoječi lastniki Office 2007 smo pa vosek?

Mavrik ::

CaqKa je izjavil:

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.


Outlook 2010.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.

Sej danes ni pomembno če ima kaj novosti ali ne, glavno, da je "novo".
Enako velja za Windows 7.
 

Looooooka ::

Khm khm...ko eni drugi dajejo vn razne pressrelease da so dal vn maintanance release...oz verzijo X.00 kjer je najvecja novost isto samo "LEPSI UI" in veliko popravljenih hroscev...se pa noben ne pizdi.
Ce bo zadeva sledila windows 7 .NET4 trendu...potem je zihr not tud kr neki novosti(pa ceprav jih nekdi, ki komi en excel spreadsheet skup sprav ne opazi).

lopov ::

tabonir je izjavil:

CaqKa je izjavil:

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.


Verjetno bo zopet kakšna stvar nanj;(!! Tudi iz 2007. je zginil nap. obrazec za vnos podatkov v Excelu pa VB za aplikacije,... Skratka prodati nam bodo poskušali novo stvar, ki bo slabša od starejše! Seveda bo pa za koga morda lepša!


Obrazec je prisoten v 2007 - gumb moraš sam dodati (išči Form oz. obrazec); funkcionalnost je pa popolnoma enaka kot doslej. Za VB ne vem, ne uporabljam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

borchi ::

Khm khm...ko eni drugi dajejo vn razne pressrelease da so dal vn maintanance release...oz verzijo X.00 kjer je najvecja novost isto samo "LEPSI UI" in veliko popravljenih hroscev...se pa noben ne pizdi.
uh, to je pa dobr slišat. looooooka se bo v prihodnosti vzdržal svojih bebastih komentarjev. to zna bit največji neoglaševani fičr office-a. BRING IT ON! 8-)
l'jga

Icematxyz ::

Novost je verjetno spletna različica. Je pa res da pisarniški paket na neki stopnji razvoja pač...

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

mogoče je ribbon boljši , ampak samo za one čist onsnovne operacije. da nastaviš v wordu dva sectiona, pa vsak z drugačnim oštevilčenjem strani, si pa lahko lase populiš predno nastaviš.
da ne omenjam še tega blesavega samodejnega oblikovanja. sej če ti kdo kaj v word 2007 pošlje so fonti sodobni pa barve tudi.. ampak tu in tam pa vidiš vmes kak odstavek, ki v nobeno oblikovanje ne paše...
ampak s tem smo itak offtopic.


ok, spletno različico bodo dali. zakaj pa ne dajo spletne različice, to pa pustijo?

Looooooka ::

borchi mislm, da se zastonj veselis.linuxasi pac se zmer cakajo svoje desktop leto tko, da je treba na njihove komentarje kj nazaj napisat =)

Matthew ::

Ne vem zakaj nekateri kar v 3 dni pljuvate čez stvari ... Če kdo dejansko uporablja Excel za kakšno resno delo in ga res zanimajo novosti, si lahko na razvojnem blogu prebere novosti: http://blogs.msdn.com/excel/default.aspx. Da sploh ne omenjam tistega, ki je omenil, da že v 2007 niso nič novega naredili ... Sem se začel kar smejat. Iz 2003 na 2007 je bil občuten preskok v funkcionalnosti. Govorim seveda za Excel, drugih programov pa ne uporabljam tako napredno, da bi lahko sodil. Če koga zanima tudi ta preskok, si stvari prav tako lahko prebere na zgornjem linku, bolj na začetku bloga.

Icematxyz ::

Težava je verjetno v tem da je to nepomembno za večino uporabnikov pisarniškega paketa.

linuxasi pac se zmer cakajo svoje desktop leto


Ja no. Leta 2010 kot kaže boš prvič lahko uporabljal Microsoft (web) Office v Linux operacijskem sistemu brez težav. In za to je poskrbel Microsoft sam. A ni to hvale vreden dosežek?

DSI ::

Kolikor sem jaz opazil je najbolj očitna razlika med 2007 in 2010 v hitrosti odpiranja/zaganjanja in integraciji menijev z Windows 7 (če imaš Outlook pin-an v Taskbar lahko z desnim klikom nanjo dostopiš do določenih funkcij Outlooka - New Mail, New Appointment, New Meeting, New Contact, New Task).
Po moje je največ sprememb narejenih v Outlooku, kjer ti poleg teh zgoraj omenjenih bližnic, grupira maile po subjectu oz. v nekakšen conversation. Drugje pa je na uč vidna sprememba ta, da je file meni spremenjen v Ribon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSI ()

darkolord ::

pa VB za aplikacije
VBA je seveda še vedno v 2007. In 2010.

Po moje je največ sprememb narejenih v Outlooku
Največ vidnih mogoče, sprememb je veliko v vseh Office aplikacijah.

Zgodovina sprememb…

r0ker ::

Spc je izjavil:

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.

Sej danes ni pomembno če ima kaj novosti ali ne, glavno, da je "novo".
Enako velja za Windows 7.


fail izjava

poweroff ::

Ena najboljših zadev so gotovo pivot tabele. Če bi bil OpenOffice kaj pri pameti, bi zadevo hitro skopiral in izboljšal... tako kot bi lahko skopirali par funkcij Keynotea...
sudo poweroff

fosil ::

Pivot tabele v OpenOffice so Data Pilot.
Tako je!

energetik ::

Ko bodo naredili Office, ki bo imel možnost izbire klasične menijske vrstice, ko bom lahko v Excelu narisal graf z milijon točkami (in tako dejansko uporabil milijon vrstic), ko bom lahko spet z dvoklikom odpiral lastnosti objektov na grafih, ko mi urejanje grafa z 10.000 točkami v nizu ne bo štekalo na sodobni mašini in še par ostalih stvari, takrat bom pa mogoče prešel z Office 2003 na novo verzijo.
Ne govorim na pamet, v službi vsak dan delam v Excelu 2007 in to z par 100.000 vrsticami podatkov. Po 1 letu uporabe stvari še vedno naredim hitreje in z manj kliki v Excelu 2003.

nekikr ::

Good for you. Dobiš bonbon. Jaz sem pa bolj produktiven v Office 2007. Up yours ;)

poweroff ::

Eh, Excel pač ni orodje za resne analize. Da ne bo kdo skočil v luft - OpenOffice.org Calc tudi ne.
sudo poweroff

darkolord ::

Ne res ni. Zato ga tudi ne moreš priklopit recimo na Excel Compute Cluster, da boš izvajal npr. Monte Carlo analizo. Aja čaki, lahko ga! :P

toxius ::

Moja osebna izkušnja je na področju Excela... naredili so ogromen napredek z vgrajenimi "ad-hoc" BI orodji... po domače spomnim se enega projekta, ki sem ga delal v office 2003 - tabela je imela "samo" 30.000 vrstic in kadar si dal na spodobni mašini samo kak sort je to trajalo 3-4 minute...
Sedaj sem v živo gledal demonstracijo z 4.000.000 vrsticami (v 32 bitni verziji Office 2010 beta) in sort je nardilo v manj kot sekundi... Makri (VBA je še vedno prisoten - najlažje je rečt da ni :)) - pritisni alt + F11 za editor oz. alt + F8 za browser izdelanigh makrov...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Ne res ni. Zato ga tudi ne moreš priklopit recimo na Excel Compute Cluster, da boš izvajal npr. Monte Carlo analizo. Aja čaki, lahko ga! :P

Ne govorim o igračkah. Govorim o analizah tipa logistična regresija, faktorska analiza, neparametrični testi, itd.

P. S. Za Monte Carlo analizo ne rabiš clustra, lahko jo izvaja tudi en malo bolj motiviran vod slovenske vojske s havbicami... :D
sudo poweroff

darkolord ::

Ja, lahko lahko tut na papirju delaš. Tko kot vse tiste, ki si jih naštel :P (ki pa niso nič bolj "resne", ampak drugo področje)

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Hmm, sem pogledal Data Pilot v OpenOffice. Impresivno, ampak Excel 2010 je daaaleč bolj impresiven.

Ja, to govorim kot zapriseženi odprtokodnik. :)
sudo poweroff

gzibret ::

Matthai - za take naloge se uporabljajo posebna orodja. Ne pa paketi v sklopu pisarniških programov.

Kljub vsemu pa mislim, da je Excell postav kar močno orodje in jaz ga s pridom uporabljam. Morda me resda spravi kdaj ob živce, ko napišem 3.1, pa mi pretvori v 1. marec, in da ima privzet sort le za 1 stolpec (za ostale moraš nastavit in ne obratno)ampak vseeno, generalni vtis je dober.
Vse je za neki dobr!

bluefish ::

Ko se že ravno omenja samodejni sort. Kje se vklopi?
V enega od stolpcev vnašam podatke in je zoprno vsakič izbrati vse vrstice in delati Sort A to Z.

energetik ::

So v 2010-ki že pogruntali zoomiranje grafov?

Matheeew ::

@blueFish, gzibret: Jaz to rešujem s filtri. Označi želene stolpce in pritisni CTRL + SHIFT + L. Potem pa sortiraj želene stolpce kot želiš.

Sicer pa še en glas za office 2007 napram 2003. Za moje potrebe neprimerno boljši.

Isotropic ::

tabonir je izjavil:

CaqKa je izjavil:

Kul, ampak iz te novice ne razberem ene zadeve, ki jo bo 2010 imela in jo 2007 nima.



Verjetno bo zopet kakšna stvar nanj;(!! Tudi iz 2007. je zginil nap. obrazec za vnos podatkov v Excelu pa VB za aplikacije,... Skratka prodati nam bodo poskušali novo stvar, ki bo slabša od starejše! Seveda bo pa za koga morda lepša!

kaj pa je namesto tega VBA? ga ni tut v excelu?

bluefish ::

Matheeew je izjavil:

@blueFish, gzibret: Jaz to rešujem s filtri. Označi želene stolpce in pritisni CTRL + SHIFT + L. Potem pa sortiraj želene stolpce kot želiš.

Sicer pa še en glas za office 2007 napram 2003. Za moje potrebe neprimerno boljši.
Hvala.
Sicer bi bilo idealno, če bi lahko vnos vpisal v prvo ali zadnjo vrstico in bi vnos ob potrditvi samodejno sortiralo.

No, je pa omenjena rešitev zaenkrat povsem OK.

darkolord ::

kaj pa je namesto tega VBA? ga ni tut v excelu?
VBA _je_ še vedno.

CaqKa ::

nikoli nisem razumel navdušenja nad monte carlo analizo. rezultate ki jih da so mi pa tudi vedno bili pričakovani..

mtosev ::

hehe office 2010 bo se za prastari windows xp:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2019 je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4415747 (5262) sbawe64
»

Kako do poceni Offica za podjetje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
358159 (6176) Furbo
»

Office 2010 je tu, Hotmail prenovljen

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
197800 (6479) aco111
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487836 (6388) JayKay

Več podobnih tem