» »

Kako do poceni Offica za podjetje?

Kako do poceni Offica za podjetje?

zanko123 ::

Zdravo,

Zanima me kako priti do poceni offica za podjetje. Zanimam se za nakup offica ki ni za eno leto ampak za skos. Pozanimal sem se in je bila cena 540€ kar je pa za podjetje kar velik strošek.

Prosim če mi lahko svetujete kaj bi bilo zame najbolje.

Hvala
ZapTeam - Izdelovanje spletnih strani, oblikovanje www.zap-team.com
  • poskusilo klonirati: zanko123 ()

hojnikb ::

preklopi na odprtokodne zastonjske rešitve, če hočeš šparat.
recimo libreoffice
#brezpodpisa

mitja73 ::

Kaj pa iščeš, k H&B je pod 240 - http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

dottor ::

Če že hočeš office vzameš samo CD-KEY, greš na microsoftovo stran za downloade, vtipkaš CD-KEY not in ti samo da link za pobrat zadevo dol (je pa v angleščini ponavadi), pol najdeš eš slovenski jezik na strani in ga namestiš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gandalfar ::

dottor: kje se pa to kupi?

mitja73 ::

dottor je izjavil:

Če že hočeš office vzameš samo CD-KEY, greš na microsoftovo stran za downloade, vtipkaš CD-KEY not in ti samo da link za pobrat zadevo dol (je pa v angleščini ponavadi), pol najdeš eš slovenski jezik na strani in ga namestiš.


Vsi Office paketi, tudi FPP so brez medijev in vedno dobiš samo kodo.

hojnikb ::

Gandalfar je izjavil:

dottor: kje se pa to kupi?

verjetno kake g2a varjanta
#brezpodpisa

dottor ::

mitja73 je izjavil:

dottor je izjavil:

Če že hočeš office vzameš samo CD-KEY, greš na microsoftovo stran za downloade, vtipkaš CD-KEY not in ti samo da link za pobrat zadevo dol (je pa v angleščini ponavadi), pol najdeš eš slovenski jezik na strani in ga namestiš.


Vsi Office paketi, tudi FPP so brez medijev in vedno dobiš samo kodo.



Dejansko dobiš tudi office z medijem. Sem že delal za firme namestitve sistemov in so me vsakič v trgovini kjer sem šel kupit office vprašali če želim samo licenco al tudi CD zraven.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Furbo ::

Kjerkoli boš že kupil, glej da boš dobil račun na firmo, sicer ti legalnost programa nič ne pomaga, če pride nadloga od inšpekcije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Mora biti nujno MS Office?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Machete ::

Jaz sem jih kupil škatelne verzije. Sploh ni bil nek velik denar, praktično najcenej od vse programov samo winsi pa total comander so bli cenej ce se prav spomnim. Pa še kul zgleda ko maš vse škatle na eni polici. Če pride inšpektor mu samo pokažeš škatle in je manj možnosti da se ti spravi brskat po kompih :D pa še ena akcija je bila, ker sem vzel 2010 office takrat, sem dobil za vsako kopijo še licenco za office 2013 xD Lahko pa kot je nekdo predlagal kupis samo cdkeye raznih xy azijskih, ruskih itd izdqj, kot to počnejo z cdkeyi za igre.

Evolve ::

daš tisti 200+€ enkrat u lajfu pa si rešen.

lahko se greš najema(office 365 cca 80€na leto)

zanko123 ::

Problem nastane ker potrebujem MS Office Small Business 2007 (publisher) Verzija 2007 pa zato ker so ljudje navaneni nanj in neradi spreminjajo programov ki jih uporabljajo.
ZapTeam - Izdelovanje spletnih strani, oblikovanje www.zap-team.com

SimplyMiha ::

Potem naj kaj prispevajo.

Bodo hitro ratali navdušeni za odprtokodno alternativo...

Glugy ::

lahk se pa probaš še z kakšnim podjetjem zment da skp kupte pa mogoče dobite še kak količinski popust.

Machete ::

zanko123 je izjavil:

Problem nastane ker potrebujem MS Office Small Business 2007 (publisher) Verzija 2007 pa zato ker so ljudje navaneni nanj in neradi spreminjajo programov ki jih uporabljajo.

10 min rabiš da se navadiš na 2013 verzijo. Pa mislim da so tudi trial verzije..

McClane ::

Točno tako, vedno je tak strah in prepričanje da se nekdo ne bo navadil na novo verzijo, pa na koncu ni nič strašnega. Microsoft je kar pošteno spremenil vmesnik tako v Office kot v Windows pa nič ne kaže da bi propadli zaradi tega.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Netrunner ::

Jaz bi vzel office365 ki te stanw 10eu mesečno s tem da dobiš še neomejeno prostora v one drive cloudu.

trnvpeti ::

wps(kingsoft) office
ko bos nasel nekaj, kar bos rabil, in ti wps office ne bo tega pocel, bos zrel za to, da bos skeširal za ms office

GTX970 ::

zanko123 je izjavil:

Problem nastane ker potrebujem MS Office Small Business 2007 (publisher) Verzija 2007 pa zato ker so ljudje navaneni nanj in neradi spreminjajo programov ki jih uporabljajo.

Saj od vključno 2007 dalje je UI bolj kot ne enak (ribbon).

RockyS ::

Furbo je izjavil:

Kjerkoli boš že kupil, glej da boš dobil račun na firmo, sicer ti legalnost programa nič ne pomaga, če pride nadloga od inšpekcije.


Tega v microsoft storu ni, ker nimajo možnosti da vneseš davčno. Zato moraš potem ta račun poslat nazaj na microsoft slovenija, oni ga stornirajo in izdajo novega, na podjetje.

Machete ::

Furbo je izjavil:

Kjerkoli boš že kupil, glej da boš dobil račun na firmo, sicer ti legalnost programa nič ne pomaga, če pride nadloga od inšpekcije.

Vir? Ne da ne verjamem, ampak prvič slišim. Niti mi niti logično. A to resno? Sicer mam kupljeno prek firme, ampak WTF?

Furbo ::

Kako ti ni logično? Vse kar kupiš na/za firmo, moraš imeti poknjiženo. Saj daš v stroške.

Če ti uletijo in preverjajo SW, ti nič ne pomagajo nalepke na računalnikih, škatle od SW, zanimajo jih zgolj in le računi. Ni papirja, ni legit.

Ne da to podpiram, ampak pač povem, da se kdo ne bo zafrknil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ingeniero ::

zanko123: Kaj pa BizSpark program od Microsofta, če gre za mlajše podjetje?

Unknown_001 ::

OP preračunaj si ali se ti izplača kupiti lastno kopijo office paketa. Kot je že nekdo omenil, najnovejši office je možno uporabljati tudi z neke vrste najemnino, ko plačuješ nek znesek na mesec. Odvisno za koliko časa boš uporabljal tovrstno zadevo. Če je v delo zajeto neko hudo delo z datotekami ki zahteva polno zmogljivost ki jo ponuja microsoft potem ti svetujem da kupi. (pozanimaj se še za možnost, da kupiš na podjetje tok da ti DDV oprostijo tistih 20%)

Če pa potrebuješ zgolj za navadno pisanje kakšnih pisem, uporabo osnovnih funkcij preglednic, običajne predstavitve, pa ti to omogočajo že zastonj alternative. Tako da temeljito razmisli ali je nakup smiseln. Najprej bi svetoval da poskusiš z odprtokodnimi rešitvami (Libre office, Kingsoft office, ...) in če ti zadostujejo ostaneš pri njih. Če pa boš pogrešal kakšno funkcijo, ki jo potrebuješ redno in je alternative ne omogočajo, potem kupi officce in je mir. Je pa tako da neke posebne razlike med UI-jem MS office in tovrstnih alternativ ni. Libre Office na primer še najbolj spominja na MS Office 2003 in postavitev gumbov v orodni vrstici je skoraj povsem identična.

Ta metoda te nič ne stane, in na koncu če bo res potreba po zamenjavi lahko dokumente ustvarjene z alternativo brez problema bereš z MS Office paketom. In če na koncu preizkusa ugotoviš, da ti odprtokodna rešitev zadostuje, si dejansko gladko zastonj prišel skozi in to povsem legalno brez piratiziranja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dottor ::

Jaz največ svetujem LibreOffice (imam tudi sam na prenosniku) predvsem zaradi kot prej povedane enakosti z Office2003 in da odpira in shranjuje vse možne formate tudi starejše in manj-uporabljene.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vorantz ::

dottor je izjavil:

predvsem zaradi kot prej povedane enakosti z Office2003


od kdaj je pa to pozitiven razlog?

Furbo ::

Jaz furam en prastar (ampak legit) office 2003 professional, sem probal že alternative, pa večinoma še naslova na kuverto ne znajo stiskat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Furbo je izjavil:

Jaz furam en prastar (ampak legit) office 2003 professional, sem probal že alternative, pa večinoma še naslova na kuverto ne znajo stiskat.


PEBKAC.



Sicer relativno star nasvet, a še vedno deluje:
http://www.libreoffice-forum.de/viewtop...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

dottor ::

vorantz je izjavil:

dottor je izjavil:

predvsem zaradi kot prej povedane enakosti z Office2003


od kdaj je pa to pozitiven razlog?


Ker se računalniki in programi menjujejo na firmah po kolko letih? Dvomim da se menjujejo vsako leto in se s tem kupujejo vse nove licence za nove Windowse in Office vsaki krat...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Duhec ::

zanko123 je izjavil:

Zdravo,
Zanima me kako priti do poceni offica za podjetje. Zanimam se za nakup offica ki ni za eno leto ampak za skos. Pozanimal sem se in je bila cena 540€ kar je pa za podjetje kar velik strošek.
Prosim če mi lahko svetujete kaj bi bilo zame najbolje.
Hvala

zanko123 je izjavil:

Problem nastane ker potrebujem MS Office Small Business 2007 (publisher) Verzija 2007 pa zato ker so ljudje navaneni nanj in neradi spreminjajo programov ki jih uporabljajo.

Namesto 540 EUR po mašini kolikor stane Office 2013 Professional, ki vsebuje zahtevan Publisher program, lahko slednjega kupiš posebej in namesto Office Prof. vzameš H&B verzijo kar znese skupaj cca. 345 Eur.
Office 2013 Home&Business - brez medija, samo ključ (cca. 228 Eur):
http://www.enaa.com/oddelki/microsoft/i...

Publisher (cca. 117 Eur)
http://www.enaa.com/oddelki/microsoft/i...

Če si navajen na verzijo 2007 se boš z lahkoto tudi na 2013 (verzij 2007 in 2010 ni več v prodaji). Uporabniški vmesnik se je menjal pri prehodu iz 2003 na 2007 verzijo.
http://blackbird.si/

zanko123 ::

Duhec je izjavil:

zanko123 je izjavil:

Zdravo,
Zanima me kako priti do poceni offica za podjetje. Zanimam se za nakup offica ki ni za eno leto ampak za skos. Pozanimal sem se in je bila cena 540€ kar je pa za podjetje kar velik strošek.
Prosim če mi lahko svetujete kaj bi bilo zame najbolje.
Hvala

zanko123 je izjavil:

Problem nastane ker potrebujem MS Office Small Business 2007 (publisher) Verzija 2007 pa zato ker so ljudje navaneni nanj in neradi spreminjajo programov ki jih uporabljajo.

Namesto 540 EUR po mašini kolikor stane Office 2013 Professional, ki vsebuje zahtevan Publisher program, lahko slednjega kupiš posebej in namesto Office Prof. vzameš H&B verzijo kar znese skupaj cca. 345 Eur.
Office 2013 Home&Business - brez medija, samo ključ (cca. 228 Eur):
http://www.enaa.com/oddelki/microsoft/i...

Publisher (cca. 117 Eur)
http://www.enaa.com/oddelki/microsoft/i...

Če si navajen na verzijo 2007 se boš z lahkoto tudi na 2013 (verzij 2007 in 2010 ni več v prodaji). Uporabniški vmesnik se je menjal pri prehodu iz 2003 na 2007 verzijo.



O super :D najlepša hvala za odgovor, se bom kr za tole pot odločil :)
ZapTeam - Izdelovanje spletnih strani, oblikovanje www.zap-team.com

c00L3r ::

Je kdo mogoče prebral pogoje uporabe Office Home paketov za komercialno rabo? Bi jih lahko uporabljal v podjetju?

Npr. Windows Home pride zraven večine računalnikov in ga množično uporabljajo manjša podjetja in samostojni podjetniki. Tudi MS mi je pred časom po telefonu potrdil, da ni omejitve pri tej licenci.

Han ::

Home & Student verzija je z razlogom polovico cenejša od Home & Business, ker jo lahko uporabljaš zgolj za nekomercialne namene.

fosil ::

Windows home lahko uporabljaš tudi za komercialno uporabo.
Office home and student pa ne smeš. More biti home and business.
Tako je!

Furbo ::

Jaz na službenih zadevah ne bi imel home, ker nima bitlockerja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Office?

Oddelek: Pomoč in nasveti
416036 (4807) filip007
»

Težave pri namestitvi Office 2016

Oddelek: Programska oprema
357576 (7097) dunda
»

Kje najceneje office?

Oddelek: Programska oprema
122442 (2100) Phoebus
»

Kateri Microsoft Office paket kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
284089 (3543) ender
»

Red Hat odlično v tretjem kvartalu

Oddelek: Novice / Rezultati
226341 (3697) techfreak :)

Več podobnih tem