» »

Prvi popravek za Ubisoftov DRM

Prvi popravek za Ubisoftov DRM

Shranjevanje tudi brez internetne povezave

vir: Shacknews
Shacknews - Po obilici ogorčenja in slabih rezultatih anket so pri Ubisoftu že splavili prvi popravek za prihajajoč Assassin's Creed 2. Poleg vsiljivega DRM-ja samega je bilo največ žolča na internetu prelitega prek dejstva, da se bo ob izgubi internetne povezave igra enostavno zaprla, kasnejše nadaljevanje pa bo mogoče le od zadnje shranjene igre. A temu očitno ne bo tako. Popravek bo namreč omogočil nemoteno nadaljevanje igranja, tudi če bo vmes prišlo do izpada internetne povezave. Igra se bo nato shranila lokalno, saj bo po njenem ponovnem zagonu mogoče nadaljevati iz iste točke, kjer je bila zaključena prejšnja igralna seja. V izvorni novici omenjajo tudi prvi primerek razbite zaščite, o čemer smo že poročali. Popravek si že lahko prenesete s FileShacka. Bo možnost uradnega lokalnega shranjevanja še olajšala razbijanje zaščite?

17 komentarjev

Afo ::

Meni najboljši post na tem forumu je z dne 28.2.2010-glede DRM-ja:

"PIPI :: 27. feb 2010, 22:10:31
Še en optimist :D

To je ves point, zelo vejretno je, da mesec ali dva še zdaleč ne bo dovolj, če bo sploh heknjen."

HAhaha, me zanima kdo je tu optimist!?
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

PrimozR ::

Pač imam izkušnje z licenčnim sistemom, ki deluje. Da so pa pri Ubisoftu dejansko tako nespsoobni pa itak ni moj problem ^^

error7891 ::

In zakaj tega sistema potem ne predstaviš Ubisoftu? Te bodo mogoče še nagradili ^^

Zgodovina sprememb…

P4ajo ::

Ne mogoče, kar zelo bi ga, pa ne samo pri ubisoftu...

ahac ::

Afo je izjavil:

Meni najboljši post na tem forumu je z dne 28.2.2010-glede DRM-ja:

"PIPI :: 27. feb 2010, 22:10:31
Še en optimist :D

To je ves point, zelo vejretno je, da mesec ali dva še zdaleč ne bo dovolj, če bo sploh heknjen."

HAhaha, me zanima kdo je tu optimist!?


Takrat se je govoril o tem, da bo špil shranjeval SAMO online. V tem primeru ne bi bilo scrackano v 1 dnevu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bor H ::

In če bi uporabl enkripcijo bi blo mnogo težje, ok, mogoče močnejšo enkripcijo.

PrimozR ::

ahac je izjavil:

Afo je izjavil:

Meni najboljši post na tem forumu je z dne 28.2.2010-glede DRM-ja:

"PIPI :: 27. feb 2010, 22:10:31
Še en optimist :D

To je ves point, zelo vejretno je, da mesec ali dva še zdaleč ne bo dovolj, če bo sploh heknjen."

HAhaha, me zanima kdo je tu optimist!?


Takrat se je govoril o tem, da bo špil shranjeval SAMO online. V tem primeru ne bi bilo scrackano v 1 dnevu.

Sej Silent Hunter ni imel offline shranjevanja, ali pač?

Aja, glede tistega sistema, deluje samo za multiplayer, za singleplayer pa obstajajo neki cracki. Kar je v bistvu irelevantno, ker single player sux :) http://www.lfs.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RejZoR ::

Jezst se sploh ne obremenjujem, ker tega sranja ne bom kupil. Sploh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bor H ::

Sepravi se obremenjuješ? Če se ne bi bi se odloču po kvaliteti igre, zdj se pa po zaščiti.

Gregor P ::

Če me spomin ne vara, so imeli na začetku pri tej igri (torej pred leti) takšno zaščito, da ti je na zaslonu pokazalo določeno plovilo, ti pa si moral iz priložene knjižice ugotoviti za kakšno gre :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

sv-pt ::

Gregor P je izjavil:

Če me spomin ne vara, so imeli na začetku pri tej igri (torej pred leti) takšno zaščito, da ti je na zaslonu pokazalo določeno plovilo, ti pa si moral iz priložene knjižice ugotoviti za kakšno gre :D


to baš ni neka uporabna zaščita, pač dobiš poleg piratske kopije še en .pdf z skenirano knjigco8-)

drugače pa se spomnim, da sem igral SH 1 in tam je bila ta knjigca z ladjami v špilu.

Tarzan ::

Nekaj podobnega je imela tudi prva civilizacija? ALi pa je bila to Dune 2, sem pozabil.

D3m ::

error7891 je izjavil:

In zakaj tega sistema potem ne predstaviš Ubisoftu? Te bodo mogoče še nagradili ^^


Ne, da se mu poslati njegov CV, Ubisoftu. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

Dve vejici preveč?

Sej verjetno LFS-jev licenčni sistem ni popolnoam fool proof in ga rešuje relativno majhna baza uporabnikov, tudi druge igre, sicer krekane, pa online igranje omogočajo le uporabnikom kupljenih iger. Kot rečeno je offline mode v LFSju že skrekan, ampak ti v tme primeru zaradi neobstoja 'singleplayer zgodbe' ne pomaga prav veliko. Zabavo si moraš narediti sam z multiplayer dirkami na pravih serverjih.

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Roadkill ::

http://nelsonhaha.com/

Piratske kopije so ta čas delovale nemoteno... Žalostno. :)
Ü

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubisoftov DRM že razbit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6518653 (15754) St235
»

Bo Ubisoftov DRM deloval? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12419828 (16429) BaToCarx
»

Aktivirajte Visto pri svojem lokalnem piratu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
568321 (5179) sirotka
»

Slovensko prvenstvo v igri Richard Burns rally

Oddelek: Novice / Igre
103946 (2961) carli
»

Čas preživetja samo še 20 min (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
675040 (5040) Ziga Dolhar

Več podobnih tem