» »

Sar ali baterija

Sar ali baterija

vir ::

Pred časom mi je nek bioenergetik povedal, da pri mobitelih veliko bolj kot SAR, škodi baterija.

Kaj pa pravite vi, znanstveni tehnologi?

gzibret ::

Kaj je SAR?
Vse je za neki dobr!

dbevfat ::

bioenergetik? A to spada med tiste, ki merijo auro vode in ti svetujejo, kam obrneš ležišče, ker ga imaš itak narobe? In ki se napajajo z energijo iz zdravilnih kamnov? Kako je argumentiral svojo izjavo?
nvr2fat

bluefish ::

Na podlagi česa je utemeljil svojo trditev in kake meritve je opravil za potrditev svoje teze?

vir ::

nihalo

Ne ni bil tisti ki meri po bajtah sevanje po postlah in prodaja izdelke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

dbevfat ::

Z nihalom je to ocenil? Res ni bil isti, ki po bajtah prodaja meritve sevanja v pojstlah, ampak spada pa v isto kategorijo. :D
nvr2fat

vir ::

Glede na to da vodovodarji iščejo z bajalico vodo...mi razloži kako deluje bajalica. Uporabljajo jo namreč uradne osebe.

overlord_tm ::

 Kapa

Kapa



Predlagam da si omislis tako kapo.

Kateri mojster pa je to izmeril? Je imel umerjene in certificirane instrumente? Sicer pa ... ce ga bos se kdaj rabil, bom vzel eno nitko in utez, pa mi das lahko 100e za meritve.

jest10 ::

vir je izjavil:

Glede na to da vodovodarji iščejo z bajalico vodo...mi razloži kako deluje bajalica. Uporabljajo jo namreč uradne osebe.

Res? Kateri vodovodarji pa? Ker ne poznam nobenega takega

Chelios ::

SAR (specific absobtion rate) specifična absorbcijska stopnja v W/kg -- pojavlja se pri sevanju mobitelov

Vendar ne vem če je SAR enak ves čas (kot telefoniraš in ko ne). Kakorkoli ko si že ravno pri baterijah, kolikor sem jaz slišal je enako tudi z vtičnicami. In pa baterije in drugi električni viri sevajo, ne vem pa kako se reče temu sevanju, ni kakšno je. :)
Just juice me!

zee ::

SAR ni enak skozi cas. Pri gibanju (ko telefon menjava bazne postaje) in na obmocju s slabso pokritostjo naj bi bilo sevanje vecje.

Po kaki logiki naj bi baterije sevale?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vir ::

Sem šel vprašat fotra ki je tud to gledal in je rekel da so imeli nekakšen drug instrument.
Ampak veliko jih je takih ki iščejo vodo z bajalico. Če ne bi delovala je najbrš nebi.
Če človek ki se ukvarja s temi robnimi stvarmi lahko ugotovi da je nek človek zbolel, klasična medicina pa to ugotovi šele čez čas ko vidijo na sliki raka, potem nekaj mora bit na tem.
Seveda je vmes veliko takih ki hočejo samo zaslužit ampak to je druga zgodba.
Pred tisočletji so se ukvarjali s stvarmi ki so pomagale preživet celo skupino (pleme) danes pa s stvarmi s katerimi bi zadovoljili lastno rit. Najbrš zato verjamemo samo še tistemu kar vidimo z očmi.

če nečesa ne razumemo pa še ne pomeni da ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

vir ::



Overlord tm mogoče pa tebe omejuje kapa pred spoznavanjem novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

bluefish ::

Baterija kot taka ne ustvarja magnetnega polja. Polje pa je prisotno le v primeru, ko obstaja neka sprememba električnega toka.
So pa te vrednosti proti magnetnemu polju Zemlje zanemarljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

WarpedGone ::

Vsaka baterija ima "internal leakage" - nek interni tok, ki povzroča sevanje tut ko baterija sedi na polici. Nebi pa upal trdit, da je že kdo izdelal dovolj občutljiv inštrument da bo to polje izmeril (sploh upoštevaje vse druge šume).
Zbogom in hvala za vse ribe

bluefish ::

Ja, ta tok sicer obstaja, vendar je njegov vpliv zaradi omenjenih dejavnikov zanemarljiv. No, glede na jakost polja ob delovanju je zanemarljiv tudi vpliv tega toka.

jest10 ::

vir je izjavil:

Sem šel vprašat fotra ki je tud to gledal in je rekel da so imeli nekakšen drug instrument.
Ampak veliko jih je takih ki iščejo vodo z bajalico. Če ne bi delovala je najbrš nebi.
Če človek ki se ukvarja s temi robnimi stvarmi lahko ugotovi da je nek človek zbolel, klasična medicina pa to ugotovi šele čez čas ko vidijo na sliki raka, potem nekaj mora bit na tem.
Seveda je vmes veliko takih ki hočejo samo zaslužit ampak to je druga zgodba.
Pred tisočletji so se ukvarjali s stvarmi ki so pomagale preživet celo skupino (pleme) danes pa s stvarmi s katerimi bi zadovoljili lastno rit. Najbrš zato verjamemo samo še tistemu kar vidimo z očmi.

če nečesa ne razumemo pa še ne pomeni da ne deluje.


Samo ti kot kaže marsičesa ne razumeš...

vir ::

Res je, velik stvari ne razumem. Ko bom velik bo teh stvari malo manj.

overlord_tm ::

vir je izjavil:


Overlord tm mogoče pa tebe omejuje kapa pred spoznavanjem novega.


Pa ubistvu sem zelo dovzeten na nove stvari. Take, ki se dajo dokazati. Ovce se da mariskaj prepricati z nekaj znanja statistike, verjetnosti in dobro retoriko.

Ker v ljudskem izrocilu gre tako ... kar radiostezist ugane se hitro razve naprej, kar pa fali, pa se kmalu pozabi.

vir ::

Mogoče imaš prav, mogoče ne.
Pred parstoleti je en rekel da se zemlja vrti okol sonca. Pa so ga prbili na križ.

bluefish ::

Samo finta je, da je on lahko svojo trditev dokazal in je bil problem v takratni verski vnemi. Sedaj pa so časi malo drugačni.

jest10 ::

vir je izjavil:

Mogoče imaš prav, mogoče ne.
Pred parstoleti je en rekel da se zemlja vrti okol sonca. Pa so ga prbili na križ.

Sedaj pa bi tvoj radiostezist dobil zajeten kupček denarja. Jasno, če bi te fore sploh delovale...
klik

gzibret ::

> Pred časom mi je nek bioenergetik povedal, da pri mobitelih veliko bolj kot SAR, škodi baterija.

Dvomim, da baterija kaj škodi, če le njena vsebina ne zaide v kakšno podtalnico, od tam pa v kozarec.

Glede mojstrov z bajalico pa je tako, da če le ne koplješ kje na krasu, boš v Sloveniji vsepovsod našel vodo. Bajalica tukaj nima neke veze. Čeprav se oni hvalijo s tem, da jim je vodo našla prav ta.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

hamax ::

Ampak veliko jih je takih ki iščejo vodo z bajalico. Če ne bi delovala je najbrš nebi.

Dowsing @ Wikipedia
Se en zelo populisticen test.

Pegaz ::

vir je izjavil:

Najbrš zato verjamemo samo še tistemu kar vidimo z očmi.

če nečesa ne razumemo pa še ne pomeni da ne deluje.

dbevfat ::

super video :)

vir, poglej si ga ;)
nvr2fat

Malgaj ::

bluefish je izjavil:

Baterija kot taka ne ustvarja magnetnega polja. Polje pa je prisotno le v primeru, ko obstaja neka sprememba električnega toka.
So pa te vrednosti proti magnetnemu polju Zemlje zanemarljive.


Vsak tok povzroča magnetno polje, tudi enosmerni (ni potrebno da je sprememba)

bluefish ::

Sprememba od 0 - I.

A. Smith ::

Vendar ne vem če je SAR enak ves čas (kot telefoniraš in ko ne).

Podana je najvišja vrednost.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Teslova purpurna plošča

Oddelek: Loža
3815995 (14795) dzinks63
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527862 (20785) Vajenc
»

Kako najti INOX uro ~3m pod vodo?

Oddelek: Loža
185375 (4602) RejZoR
»

London dobiva največje brezplačno omrežje Wi-Fi v Evropi

Oddelek: Novice / Ostale najave
3610367 (7943) Rotty
»

aura (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1267664 (6349) gzibret

Več podobnih tem