» »

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Arto ::

Težava je sledeča:

Kolegu je punca po prepiru zamenjala geslo od njegovega računa v Windows 7. Administratorski račun pa se mi zdi, da nima nastavljenega gesla, tako da bi ga lahko najbrž ponastavil od tod. Vendar je problem, ker privzeto dostop do tega računa ni omogočen iz login screena, omogočiti pa ga ne morem, ker ne morem priti v sistem.

Ker že nekaj časa brezplodno googlam, kako te stvari nastaviti v registru (do katerega sem pridobil dostop z nekim live-cdjem), me zanima če kdo to mogoče ve:

Kje v registru omogočiti administratorski račun?
ali
Kje v registru omogočiti alternativni login (tisto ctrl+alt+del foro, za katero niti ne vem, če obstaja v win7).

Najlepša hvala za odgovore!

Arto ::

Update:
Uspelo mi je nastaviti tisti ctrl+alt+del login, vendar v Windows 7 to pomeni samo, da moraš pritisnit to kombinacijo, preden te vrže na običajni login screen.

Treba bo torej nekako omogočiti administratorski račun.

ABX ::

Hiren's Boot CD.
Reset password oz. unlock account.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Arto ::

Kot vidim se pri tem uporablja Offline NT Password Changer 080526, ki ga že itak uporabljam sedaj za urejanje registra. Vendar ta program enostavno ne vidi tistega računa, da bi mu lahko ponastavil geslo (morda zato, ker vsebuje "ž").

Arto ::

Rešil zadevo :P

Zaradi "ž" characterja mi program ni prikazal tega userja. Potem sem iz registra uspel razbrati, kakšen je bil HEX id od userja, in resetiral password prek tega.

P.S.: Kar hudič ne zmore, mu baba pomore! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

amigo_no1 ::

Na Hiren's Boot CD v10.1 je neka bolj stara verzija Offline NT Password Changerja, na avtorjevi strani http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ je zadnja gor.

kmet12 ::

pozdravljeni!
mam en problem...
sestra si je na comp nastavila geslo zdaj pa se ga ne more spomnit.
naret pa je 1/3 del diska za obnavljanje.
operacijski sistem pa je vindows 8.
prosim pomagajte mi rešiti to težavo..

hvala

lp

GeForce ::

Jaz imam pa eno vprašanje glede tega ntpasswd programa. In sicer me zanima ali moram izbrisati password le Admin acountu z imenom uporabniškega računa, ali tudi računu "Administrator"?


Za primer iz slike: Ali izbrišem geslo le za uporabnika EU, ali tudi za Administrator?

Je priporočljivo pred brisanjem gesla podatke s pomočjo kakšnega Linux CDja kopirati kam, ali ni kakšne nevarnosti da bi se zbrisali? Je možno podatke kopirati tudi če brisanje gesla ne uspe?

kmet12 ::

najprej zbriši geslo od admnistratoraj, potem ko pa boš v računalniku, v administratorskem računu pa še zbriši oz.spremeni geslo od EU. skoraj ni nevarnosti da bi se kaj podatkov igubilo, če pa si "ziheraš" pa si lahko kopiraš disk....

lp

imagodei ::

Vidiš, kako strma krivulja učenja... Kmet12 je še včeraj spraševal, kako sestri vdreti v računalnik, danes pa že druge uči...
- Hoc est qui sumus -

GeForce ::

kmet12 je izjavil:

najprej zbriši geslo od admnistratoraj, potem ko pa boš v računalniku, v administratorskem računu pa še zbriši oz.spremeni geslo od EU. skoraj ni nevarnosti da bi se kaj podatkov igubilo, če pa si "ziheraš" pa si lahko kopiraš disk....

lp

Kako pa pridem potem v administratorski način? Ker uporabnik ki ga lahko izberem ob vklopu računalnika je dejasnko samo (v tem primeru) EU. Administrator pa je v tem seznamu od ntpasswd že po defaultu, in ne gre za kakšen uporabniški račun s tem imenom.

kmet12 ::

torej ti si pozabil geslo?
če je tako si doj cukniprogram hirens boot pa si tam lahko shekaš računalnik...

GeForce ::

Jp, na računalniku je Win7, en uporabniški račun za katerega seveda ne vem gesla. Edino kar hočem sedaj storiti je, da zbrišem geslo da spet pridem do namizja ;)

Duhec ::

GeForce je izjavil:

kmet12 je izjavil:

najprej zbriši geslo od admnistratoraj, potem ko pa boš v računalniku, v administratorskem računu pa še zbriši oz.spremeni geslo od EU. skoraj ni nevarnosti da bi se kaj podatkov igubilo, če pa si "ziheraš" pa si lahko kopiraš disk....
lp

Kako pa pridem potem v administratorski način? Ker uporabnik ki ga lahko izberem ob vklopu računalnika je dejasnko samo (v tem primeru) EU. Administrator pa je v tem seznamu od ntpasswd že po defaultu, in ne gre za kakšen uporabniški račun s tem imenom.

V Win7 je administratorski račun skrit, zato ga moraš aktivirat, lahko kar iz user računa.
Start in vpišeš cmd, zgoraj najde cmd.exe , desni klik na cmd.exe in izberi "zaženi kot skrbnik".
Odpre se command prompt okno in vpišeš:
net user administrator /active:yes

Restart sistema in ob naslednjem zagonu bi se moral pojaviti izbor poleg ostalih userjev tudi administratorski.
Poročaj.

GeForce ::

Se pravi je vseeno, če izbrišem password tako na "Administrator" kot tudi na "EU", potem pa samo nastavim novo geslo za EU in to je to? Ker se mi zdi brezveze aktivirati poseben Administrator račun, če je po defaultu disablean in ga nič ne uporabljam.

kmet12 ::

tako!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijava v xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
8764 (631) win64
»

Vista kako do pozabljenega gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
51010 (911) N4g4c3N
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913687 (10522) fosil
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281741 (1521) smrekca
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203181 (2874) StratOS

Več podobnih tem