» »

norton antivirus 2002 pri mlacomu

norton antivirus 2002 pri mlacomu

Cwetto ::

Na mlacovem ceniku je norton antivirus 2002 in sicer po ceni 21480 sit, ali pa oem verzija po ceni 6600 sit.
Zanima me, a je to enoletno delujoča verzija a samo mesečna, ali koliko je? In če se lahko updejta?
To je za eno firmo, pa mal gledamo, kaj bi naštimal.

Ziga Dolhar ::

v zelo bližnji prihodnostibo izšla verzija 2003. Priporočam.

Predator ::

dražja verzija: dobiš škatlo, en nepotreben manual za prah nabirat, en cd

oem: dobiš cd :)

oem verzija naj bi bila samo za prodajo z novimi računalniki, subscription date je pa 1 leto od ( vsake )instalcije ;)

aja pa da malce reklame naredim, namesto za nortonom si oglej RAV , jaz sem z njegovim delovanjem bolj zadovoljen

Highlag ::

Predator kako je pa z update-i?

Sem zadnjič probal Demo, pa se nikakor ni hotel povezat na strežnik?

AngelOfDeath ::

Predator RAV ??????????????


ah ja Norton Antivirus 2003 je že zunaj

freejack ::

Damn, jst sn bil pa ful happy, ko sn si ravnokar 2002 verzijo naložil gor. Damn you all. :D Sam pismo, neki cajta se mi je na cdju od Norton 2002 nabiral prah, zdej sn pa mislo pogledat kaj ta zadeva spljoh je, sn pa ful navdušen ratal... :D

Predator ::

RAV

highlag: meni demo trenutno dela super, tud tud z patchi še ni bilo problema, samo v prve mi ga je firewall blokiral in mi ni blo jasno zakaj ne dela ( poglej če ni tudi tebi tega )

ne sej norton je ok ( pa še fanci vmesnik ma tolk da ga velik ljudi rado uporablja, sploh pa je super za install and forget )samo mene motita dve stvari:
zakaj vraga rabi on downloadat 150kb listo kaj je za updatat???????????? in vsak patch je 2mb za downloadad ( razen virus definition )
pa da ne omenim da totalno blokira cel sistem ko začne pošto čekirat in itd

AngelOfDeath ::

Predator pa je Rav kompatibilen z windows XP ?

baaaaa ::

jst sm tut meu RAV ucasih in morm rect da sm biu zelo zadovolen, dober vmesnik, dobr pobrise viruse...ampak se vedno mam rajs nortona;)

freejack ::

Eno vprašanje, ko smo glih pri Nortonu 2002;HELP ?

Duhec ::

Cwetto, full verzija NAV2002 (cena cca. 22jurjev) velja za 1 leto, oem verzija NAV2002 (cana cca. 6000) pa velja samo 3 mesece od dneva inštalacije. Po treh mesecih lahko kupiš ključ ali kupiš nadgradnjo in tako podaljšaš pravico do uporabe za 1 leto. Zdaj, ko je zunaj že NAV2003 verzija se bolj splača vzeti OEM 3 mesečno verzijo in nato po izteku le te kupiti nadgradnjo NAV2003 in imaš 1 leto mir in rešen download in posodobitve. Cena nadgradnje je cca. 70 % full-celotne verzije.

Freejack, naredi najprej scandisk !

MTB ::

RAV? Kolikor jaz vem zadeva ne podpira pregledovanje pošte preko Outlook Expressa. In v časih, ko se največ virusov širi preko emaila, ni ravno najbolj pametno uporabljati antivrusni program, ki tega pregledovanja ne omogoča. (razen če ne uporabljaš MS Outlook)

MTB

chebeltza ::

hmMMm...morem recth, da jest tud uporablam nortona za duma. za 1x mi dela chist lepo, brez kkshnih blokacij pr scananju mailov ipd.
...ampak cwetto, a lahka predlagam, glede na to, da si reku, da gledash za firmo, da pogledash she za shophos antivirus server verzijo. se mi zdi, da u dolochenih primerih deluje precej boljsh ko pa norton :D ...edin s chimer nism seznanjena, so cene, pa se mi zdela ne da brskat po web-u :P

AngelOfDeath ::

kaj to je ona čela iz wotama pa EQ ????:D

Predator ::

to tud mene zanima ;)

chebeltza ::

LOL :D

...a je kej narobe??? 8-O

TylerDurden ::

Kaj pa PCCillin 2002 a ga uporablja kdo?
Let\'s make some soap ...

AngelOfDeath ::

ne nič ni narobe

samo radoveden sem bil :8)

SLOWWWeb.net ::

Hmmm,...zanimiva tema.

Pa pojdimo po vrsti: Norton=> tace stran. Resno mislim. Zakaj? Če protivirusen program [za kar se izdaja pa to sploh ni] ne ponuja dnevnih nadgradenj, to ni več protivirusen program. Nadgradnje morajo biti dnevne. Jaz sam osebno uporabljam Pando Platinum 6.26 in je fenomenalan. Nadgradnje so tudi ob SO/NE [10-30 novih zapisov]. Nadgradnje se vršijo zelo hitro in niso zabasani linki. Imam tudi prvo pomoč v SLO 24ur! na dan. Všeč mi je tudi to, da lahko program brezplačno nadgradim na 7.0 :D .

Nasleden program, ki mu lahko konkurira je RAV. Koliko ima ta dnevnih nadgradenj oz. tedenskih in kakšen je support[-ok to vem, da ima Parametica/ in do so fantje ki se spoznajo na te stveri in ne le dilerji, ki samo prodajo in obmrznejo ob prvem resnem vprašanju] ne vem. Tudi ta program bo kmalu izdal že 9 verzijo, ki bo prevedena v več kot 30 jezikov. SLO naj bi bil do najkasneje marca. Kriza je le ta, da kljub temu da imajo navoljo4 ftpje, so ti v večini kar fino zabasani, ampak nadgradnjo naredi, le malo počasi.

Naslednji pa bi bil Kaspersky, ki ima tudi dnevne nadgradnje ampak mu je uvoznik oz. stopnik presneto preveč nabil ceno in ima kar nekaj bugov, ki pa jih odpravljajo kar zelo uspešno.

Kaj izbrati je povsem tvoja izbira, jaz ti priporočam Pando ;) .

Aja PCCillin 2002-losaj se ga!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

SLOWWWeb.net

tudi za nortona se dobijo vsakodnevni popravki >:D

Highlag ::

Pri nortonu so popravki dnevni (če je sploh kaj za popravit).

Rav pa ne zna skenirat incomming pošte za OE?
Ali jo Panda zna?


SLOWWWeb.net ::

Kar se tiče Pande jo nima, ceprav mi ob prenosu na moj računalnik, še pred je na njem oz. med potjo javi virus. Se pravi da je.

Tudi če program ne zna gledat pošte v OE, to še ne pomeni, da nisi zaščiten. Namreč, v ozadju te še vedno spremlja virus monitor, ki ti pregleduje vsako datoteko, ne glede na to, kater [mail] programček uporabljaš.

Aja, si mogoče že dobil 5mb datoteko, ki jo je nato Norton pregledoval? Koliko časa si čakal?

Koliko novih virusov ima Norton pri nadgradnji [ne klonov!]?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

MTB ::

SLOWWWeb.net ne vem zakaj tako grajaš Nortona... Jaz imam z njim dobre izkušnje... Po marsikaterih testih sodi v sam vrh. Tudi pri Virus Bulletinu je visoko ocenjen, kar se za kakšno Pando sploh ne bi moglo reči.

SLOWWWeb.net ::

Lej, saj ne pravim da program ni dober, ok pravim,... sam jaz osebno sem imel v poslovnih primerih preveč problemov z njim [prepuščanje "neznaih" virusov, medtem ko ga je Sophos uvrstil v svojo bazo že pred štirimi meseci].

Pač, za osebno [domačo] uporabo je, za kaj več pa res ne. Sploh pa ne za ceno 20k sit. Tega denarja še zdaleč ni vreden.

Zakaj je program na top lestvicah? Hmm. Si mogoče vidu kako testirajo programe? Zelo veliko oceno pripisujejo grafični podobi [cca. 70%], kar sploh ni tako bistveno. [Ko boš naslednjič bral opise protivirusnih program, se spomni na ta post in bodi pozoren na kaj poudarja pisec]. Nato pa bi bilo zanimivo vprašanje postavit testerjem. kater program je na njegovem računalniku. Če vzamemo, da se Nortona dobi na CDju poleg matične plošče in da si ga je naš ljubi tester izbral za svojega varuha, kaj misliš, ga bo skritiziral ali bo branil svojo in njegovo čast

Bistveno je to, da ko ti protivirusen program kupiš, pričakuješ, da si opravil z virusi. To si upam trditi, da tu kaj takega omogočata samo RAV in Panda. V podjetjih kjer so nameščeni, so tako, da uporabnik med svojim delovnim procesom tudi sluti ne, da je protivirusen program "pohabil" virus in s tem ni zmotil zbranosti delovnega procesa.

Postavi se v vlogo admina. Imaš 50 userjov [minimalno]. Okužb skozi mail sisteme je danes pogost pojav. Sedaj pa si predstavljaj, da te vsakih 5 minut pokliče histeričen uporabnik, ki reče: JAZ IMAM VIRUS! PRIDITE TAKOJ! In če imaš na dan 5 takih klicov iz ene firme. Ja? Dodaj še 10 podjetij. Kaj dobiš? Kaos. Živi kaos. Potem moraš imeti v podjetju enega samega, ki se bo ukvarjal samo s temi zadevami.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Predator ::

aja slowweb še eno vprašanje za firewalle ( glede na to da sem do rava prišel preko tvojega posta ;) )

kaj pa za firewalle priporočaš ( payed pa free varianta ), ker antivirus mi je pač pomemeben, za firewall je pač tako da ga rabim zgolj pasivno, potem ko kabel/dsl dobim bom kupil boljšo verzijo ( sistem je pa na win2k ); sedaj mam pa outpost ( free )

SLOWWWeb.net ::

Outpost je dober firewall. Jaz osebno sem imel z njim probleme, ker se mi je kar naprej resetirala mašina, tako da sem za nadomestnega vzel Sygate. Vglavnem če ti ta Outpost dela dober, ga obdrži, če ne pa ti priporočam Sygate.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Predator ::

hvala

SLOWWWeb.net ::

MTB: link, za nekaj več o Pandi.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711302 (8665) frikihamster
»

Kateri antiviru program in kaj menite o nortonu

Oddelek: Programska oprema
392384 (1890) madmitch
»

Kateri antivirusni program?

Oddelek: Operacijski sistemi
151658 (1542) DMouse
»

Antivirus (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
615669 (4694) BigFoot
»

AntiVirus in FireWall

Oddelek: Omrežja in internet
262171 (1726) Predator

Več podobnih tem