» »

EeeKeyboard še vedno zamuja

EeeKeyboard še vedno zamuja

Brez povezave nedelujoči 'widgeti'

vir: engadget
engadget - Pri Asus so, očitno, zamudili svoj februarski rok za izdajo tipkovnice EeeKeyboard, ki v sebi skriva tudi pravi računalnik in 5-palčni na dotik občutljivi zaslon. Jonney Shih, sam vodja Asusa, zdaj zatrjuje, da bo tipkovnica izšla že v Aprilu. Razlog za tokratno zamudo je dodelava v kakovosti izdelave in uporabniškega vmesnika, ki ga bo mogoče videti na prej omenjenem 5-palčnem zaslonu. Dodelava je očitno nujno potrebna, saj so se pri Engadgetu ponovno v živo poigrali s tipkovnico in uspeli Windows XP, ki je nanjo nameščen, sesuti že v nekaj minutah. Po drugi strani pravijo, da je svetla točka tega hiter zagon, kar je verjetno posledica uporabe SSD pogona za hrambo podatkov. Žal je bil test nekoliko brezpredmeten, saj niso imeli internetne povezave. To pomeni, da večina funkcionalnosti v obliki spletnih pripomočkov na malem zaslonu, kot je elektronska pošta, Facebook, Skype in podobno, ni delovala.

19 komentarjev

masterpsi ::

uuu po dolgem času 1 zanimiv kos opreme, ki bi me zanimal :) Upam da ne bo cena 100€+.

ALT ::

cena pod 100EUR so pa zgolj mokre sanje :D najverjetneje bo kaksnih 250-300EUR pri nas..

mtosev ::

bo ze prisla. fajn win xp bo uporabljala. me je bilo ze strah da bo kaksen linux:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Bojiš se Linuxa?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

nope. se ne bojim linuxa. bi pa bilo zabavno instalirati winse, ker nima opticne enote. usb kljucki in podobne "zajebancije"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Sem edini, ki pri tem izdelku ne vidi večje uporabnosti?

Bor H ::

ja :D

če bi prodajali verzijo brez ekrančka za 50-100EUR ceneje bi bilo fajn za en all in one PC, gor prklučš ekran in miš in dela verjetno dovolj dobr za pisarno

bluefish ::

Saj, ciljam na ekranček. Ideja glede PC-ja je pa kul.

Bor H ::

Čeprov recimo ekranček bi bil fajn, če bi kak dobr widget obstajal, da maš mogoče skos vklopljen gor calculator, converter itd, ampak me skrbi da bo podobno kot so trenutni gadgeti/widgeti v OSih, ki so bolj kot ne useless

PrimozR ::

ALT je izjavil:

cena pod 100EUR so pa zgolj mokre sanje :D najverjetneje bo kaksnih 250-300EUR pri nas..

500 do 600 dolarjev. Now do the math :P

poweroff ::

Kolikor vem, bo zadeva laufala Intelov Moblin OS - se pravi Linux.

Pwned!
sudo poweroff

opeter ::

bluefish je izjavil:

Saj, ciljam na ekranček. Ideja glede PC-ja je pa kul.


Se strinjam. Brez ekrančka bi blo super.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mercier ::

Ekranček je odločilen, da bom stvar mogoče nabavil (videti še moram, kako bo s ceno) za spletni strežnik za upravljanje s "pametno hišo" za male pare. Rabim računalnik, na katerem bo spletni strežnik, preko katerega se upravlja z elektroniko. Pri tem računalniku je vabljivo ravno to, da ima že vse, torej ni treba on-site imeti nič v kakšni omari, vlačit zraven monitor ali TV, priklapljati tipkovnico, miš ..., če je treba kaj pretepst na licu mesta. Navadno pa gre itak na daljavo.

Sicer pa, zakaj pa drugače monitorček moti?

PrimozR ::

poweroff je izjavil:

Kolikor vem, bo zadeva laufala Intelov Moblin OS - se pravi Linux.

Pwned!

Od kje to veš?

poweroff ::

Google?
sudo poweroff

PrimozR ::

Urlpls.

poweroff ::

gg: "eeekeyboard moblin" ??
sudo poweroff

PrimozR ::

Aha, ti te tvoje trditve baziraš na nekem videoposnetku nekega prototipa, na katerem je bil nameščen Moblin. Na CES-u junija 2009.

sirotka ::

those would be our priorities too before trying to sell a $500 to $600 battery-powered Atom-based PC with integrated 5-inch touchscreen, HDMI-out, and UWB all built into a keyboard.


pizda, drago bo. Drugače bi blo fajn, če bi bla stvar za na tv postavt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jolla predstavila prvi telefon, nadaljevanje MeeGoja

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
358095 (5275) Key Quest
»

HTC Deluxe - 1080p na 5 palcih za cel svet?

Oddelek: Novice / Android
196503 (4668) dottor
»

Nook 3G se je pocenil, dobil Wi-Fi brata, Amazon že odgovoril

Oddelek: Novice / Android
187423 (6295) opeter
»

Asusova tipkovnica Eee skoraj tu

Oddelek: Novice / Matične plošče
375155 (3398) Mercier
»

Psion Teklogix žepno računalo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
122634 (2634) flipflop

Več podobnih tem