» »

ZRSZ in denarna pomoč

ZRSZ in denarna pomoč

1
2
3 4 5

nekikr ::

Zastonjsko delo bi moralo biti v osnovi prepovedano. Lahko se postavi vsaj nek minimum, ki ga mora pripravnik dobiti, prevoz na delo, malica + nekaj sto evrov. Toliko bo pa že firma pripravljena plačati, da "testira" nekoga, kandidat bo pa tudi požrl majhno plačilo v zameno za priložnost da se dokaže. Ampak brezplačno pa to ne sme biti.

PrihajaNodi je izjavil:

Se strinjam da ne bi bilo slabo. Vseeno bi komentarja tipa voluharji obdržal zase. Država ti pobere 50% od plače dobiš minimalca, kje je pa denar za streho? Pokojninsko in socialno si boš pa od kmetovanja plačal kako? Stroške si boš plačal kako?
Najbolje da se gre v kočevski rog medvede lovit.

Pa mi ja ne boš rekel, da pri toliko kvadratnih kilometrih neobdelane zemlje in gozdov ne bi mogel spacati skupaj za neko osnovno življenje? Ne, ne boš imel maljonov, ampak tudi marsikdo drug jih nima, da se pa nič ne da in je vse brezveze je pa prvi fail, ki ga lahko narediš (in ga narediš samo za to, da sam sebi lažeš, ker se bojiš pogledati v ogledalo in priznati, da si lenuh).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila. Podjetje te "najeme" za mesec, dva kot volonterja potem pa odpika. In kaj? Si boš te volunterske izkušnje pisal notri? Jaz jih ne bi, saj bi izpadel kot nesposobnež ki ni sposoben obdržati službe več kot 2 meseca.

Vi imate ideje da naj se dela zastonj da lahko potem dobiš delo za plačilo.

Priporočilo pomeni, da novi delodajalec pokliče starega kako si se kaj obnesel. Da pove svoje mnenje.

Sam sem že dajal telefonske bivših delodajalcev novim (seveda ob njihovem privoljenju). Ali so poklicali, ali ne, nisem spraševal, ampak službo oz. delo sem dobil. Je pa res da je šlo za delo v tujini in tuje delodajalce.

V tujini beseda nekaj velja, sploh ker se branža kar pozna med sabo. Vsaj moja ...



Ti si itak persona uniqum. Niso vsi programerji tu s super duper znaji. Me zanim kako bi čistilka (študentka) dobila priporočila od podjetja Mercator, Tuš, kjer jo v dveh mesecih zamenjajo.

Pa mi ja ne boš rekel, da pri toliko kvadratnih kilometrih neobdelane zemlje in gozdov ne bi mogel spacati skupaj za neko osnovno življenje? Ne, ne boš imel maljonov, ampak tudi marsikdo drug jih nima, da se pa nič ne da in je vse brezveze je pa prvi fail, ki ga lahko narediš (in ga narediš samo za to, da sam sebi lažeš, ker se bojiš pogledati v ogledalo in priznati, da si lenuh).


Pa mi povej kako bom pokril stroške spiza, elektrike, vode... Razen če si rom, kje ukradeš tam nekaj krompirja, kakšno kuro drugje, prodaš nekaj bakra, živiš na sociali...No potem pa gre

Zgodovina sprememb…

NonPlusUltra ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila.

Mislim, da sem jih kar dobro definirala v par dosedanjih zapisih, ko sem pisala o priporočilnih pismih.
To pomeni, da prosiš odgovorno osebo, da ti napiše priporočilno pismo (po domače: te pohvali, kaj vse si pri njih počel, kakšen si kot delavec, osebnostno, itd.). Ker bo večina direktorjev rekla, da nimajo časa za to, se lahko že istočasno s to prošnjo ponudiš, da boš prepisal neko drugo priporočilo, ki si ga dobil v preteklosti (tudi če to ni res, ga pač sestaviš in se malo pohvališ).
Matr, zakaj se sploh trudim.
Ajde, srečno pri iskanju službe, tisti, ki jo iščete. Tistim, ki iščete opravičila in izgovore, pa želim čimboljšo domišljijo.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

PrihajaNodi ::

To pomeni, da prosiš odgovorno osebo


Seveda, kar čakajo na to. Živimo v kapitalizmu - remember? Delavec pa pomeni strošek.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Pa mi povej kako bom pokril stroške spiza, elektrike, vode... Razen če si rom, kje ukradeš tam nekaj krompirja, kakšno kuro drugje, prodaš nekaj bakra, živiš na sociali...No potem pa gre

Lahko ti podarim pisalo in zvezek ter kalkulator, pa obišči recimo 10 lokalnih kmetij in jih povprašaj kako jim znese? Ali pa jim povej, da se jim v bistvu ne in da je edina rešitev socialna pomoč ali pa štrik.

PrihajaNodi ::

Kaj pomeni zate lokalna kmetija je irelevantno. Sicer pa lokalna kmetija pri nas ima traktor za 500k, tiste male pa propadajo in jim grozijo izvršbe. Toliko o tvojem poznavanju kmečkega življenja.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Aha, tu tiči zajec. Ljudje bi imeli dve kravi in tri kokoši in od tega lepo živeli. Nea gre to čuj.

PrihajaNodi ::

Verjetno se ti tudi ne sanja kakšne so odkupne cene lasa, mleka...

nekikr je izjavil:

Aha, tu tiči zajec. Ljudje bi imeli dve kravi in tri kokoši in od tega lepo živeli. Nea gre to čuj.


Ne bluzi. Si kontradikotren sam sebi.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ne. Pa kmetiji malo naprej od mene, kjer včasih vzamem mleko in podobno tudi ne, zato pa uspešno obstajajo že vrsto let. Če bi ti prišel k njim in jim povedal te podatke bi takoj zaprli in šli na socialo.

shadeX ::

nekikr je izjavil:


Pa mi ja ne boš rekel, da pri toliko kvadratnih kilometrih neobdelane zemlje in gozdov ne bi mogel spacati skupaj za neko osnovno življenje? Ne, ne boš imel maljonov, ampak tudi marsikdo drug jih nima, da se pa nič ne da in je vse brezveze je pa prvi fail, ki ga lahko narediš (in ga narediš samo za to, da sam sebi lažeš, ker se bojiš pogledati v ogledalo in priznati, da si lenuh).


Ker že tako omenjaš te naše prelepe gozdove ki propadajo. En mora najbrž rečt da je potrebno it delat ter ob koncu meseca dat plačilo. Al naj se kar teh 130k brezposelnih samo odpravi v gozd in začne delat? Kaj je tvoj point o teh gozdovih sploh?

nekikr ::

En mora najbrž rečt da je potrebno it delat ter ob koncu meseca dat plačilo.

Ja prekleta država ane! Sami ne smemo, nočemo, ne znamo, še umažemo se lahko, prekleta država mora to urediti!

PrihajaNodi ::

Saj tudi tipo ne ve koliko stane liter nafte, koliko porabi motorka, traktor in potem koliko je odkupna cena lesa. Potem pa tu tupi neosnovane teorije o gozdarstvu.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

nekikr je izjavil:

En mora najbrž rečt da je potrebno it delat ter ob koncu meseca dat plačilo.

Ja prekleta država ane! Sami ne smemo, nočemo, ne znamo, še umažemo se lahko, prekleta država mora to urediti!


Še bolj sem zmeden. Nimam pojma kaj skušaš povedati..

nekikr ::

Na Rašico tečem nekajkrat tedensko. Mi zaupaš te podatke Nodi, da jih posredujem gozdarjem, ki vedno nekaj sekajo, žagajo in odvažajo od tam, da spoznajo, da je prihodnost samo na zavodu in socialni pomoči? Pa še za mleko te čakam, da tole bližnjo kmetijo pomagam zapreti, ker jim že nekih 120 let ni jasno, da delajo samo izgubo. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Utk ::

nekikr je izjavil:

En mora najbrž rečt da je potrebno it delat ter ob koncu meseca dat plačilo.

Ja prekleta država ane! Sami ne smemo, nočemo, ne znamo, še umažemo se lahko, prekleta država mora to urediti!

Kaj ti bi nekomu, ki ne dobi službe, predlagal, da ga kupi 20 ha zemlje, traktor, štalo, kozolc, vse kar je potrebno, in postane kmet? Hja, če bi imel ta milijon evrov, se verjetno ne bi sekiral, da nima službe, a?

PrihajaNodi ::

nekikr je izjavil:

Na Rašico tečem nekajkrat tedensko. Mi zaupaš te podatke Nodi, da jih posredujem gozdarjem, ki vedno nekaj sekajo, žagajo in odvažajo od tam, da spoznajo, da je prihodnost samo na zavodu in socialni pomoči? Pa še za mleko te čakam, da tole bližnjo kmetijo pomagam zapreti, ker jim že nekih 120 let ni jasno, da delajo samo izgubo. Hvala.



Vprašaj njih, saj ti svetuješ brezposelnim naj se ukvarjajo s to dejavnostjo. Lahko pa sam brezposelnim priskrbiš mehaniczacijo potrebno zato.

PrihajaNodi ::

http://www.totum.si

Malo si poglej samo cene motork, zaščitne oprem, kje je še licenca za varno delo...

nekikr ::

Utk je izjavil:

nekikr je izjavil:

En mora najbrž rečt da je potrebno it delat ter ob koncu meseca dat plačilo.

Ja prekleta država ane! Sami ne smemo, nočemo, ne znamo, še umažemo se lahko, prekleta država mora to urediti!

Kaj ti bi nekomu, ki ne dobi službe, predlagal, da ga kupi 20 ha zemlje, traktor, štalo, kozolc, vse kar je potrebno, in postane kmet? Hja, če bi imel ta milijon evrov, se verjetno ne bi sekiral, da nima službe, a?

V Domžalah je ena znana vremenarka/radijka začela s pridelavo slovenskega česna. Ne rabi čisto nič od tega kar pišeš, ker je to navadno izogibanje delu. Ne rabiš začeti s 50 ha pšenice, traktorjem, štalo in kozolcem, bodo roke dovolj tudi ona dela z rokami, groza!). Tudi Lušt je ena taka simpatična zgodba o uspehu. Na Rašici pa velikokrat srečam lokalce, ki samo s starim traktorjem in nekaj opreme, še iz Titotovih časov, vlečejo ven hlodovino (ki mimogrede stane cca. 60€/m^3, odvisno od vrste in še česa) in ni jim hudega.
In ja Nodi, če se najde ekipa brezposelnih, ki bi prijela za delo, jim brezplačno priskrbim osnovna sredstva, zakaj pa ne? Če lahko pomagaš drugim je to super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

PrihajaNodi ::

Ok ti najdem ekipo brezposelnih jim boš priskrbel orodje? Nafto za delo, malico, žage?

Stari traktor iz Titotove ere je pa že kanček nevaren. Se ti sanja kaj pomeni vzdrževana oprema?

Kje si našel bukovino za 60e m3? Za 53 si jo dobil s prevozom na dom leta 2013.

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Če imaš znanja in veščini, ki jih je nekdo pripravljen plačat potem ne rabiš. Kmet v srednjem veku ni dobil hrane in prenočišča zato ker je doma sedel in jokal.

Če pa teh znanj in veščin nimaš potem je pa utopično pričakovat, da boš plačan za nekaj kar ne znaš.


Lakotnik, tole si dobro napisal. Morda je trenutno za izpostaviti problem v tej krizi, ki jo dodatno pospešujejo "koruptivna dejanja" v javnem sektorju tudi na področju zaposlovanja.
Tako zaradi "korupcije" trenutno ne deluje niti podjetniški (gospodarski trg) niti trg zaposlovanja.

Nimam točnega podatka, kdaj točno bo zadeva urejena. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

Mare2 je izjavil:


Lakotnik, tole si dobro napisal. Morda je trenutno za izpostaviti problem v tej krizi, ki jo dodatno pospešujejo "koruptivna dejanja" v javnem sektorju tudi na področju zaposlovanja.
Tako zaradi "korupcije" trenutno ne deluje niti podjetniški (gospodarski trg) niti trg zaposlovanja.

Nimam točnega podatka, kdaj točno bo zadeva urejena. :)

Ko se bodo ljudje učili tisto kr trg rabi, ne tisto kar jim je slučajno trenutno všeč ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Še kar čakam na tvoj odgovor. V moji vasi je kup nezaposlenih, mladim se je traktor pokvaril ko so sekali v gozdu, potrebno je popravilo motork, sedaj čakam na tvoj odgovor ali boš financiral te lenobe lene ki so na zavodu? Če si tako dober bi prosil še za nakaj 100€nafte.

Mare2 ::

Invictus je izjavil:


Ko se bodo ljudje učili tisto kr trg rabi, ne tisto kar jim je slučajno trenutno všeč ...


Invictus, zadnje čase bolj malo spremljam poročila itd, kateri poklici so sedaj deficitarni? Na spletu sem našel naslednje:

Na področju srednjega poklicnega izobraževanja so po predlogu dokumenta med deficitarnimi poklici grafični operater, zlatar, računalnikar, mehatronik operater, oblikovalec kovin – orodjar, izdelovalec kovinskih konstrukcij, elektrikar, avtokaroserist in avtoserviser.

Na seznamu so nadalje pek, slaščičar, mesar, mizar, zidar, klepar – krovec, izdelovalec suhomontažne gradnje, slikopleskar – črkoslikar, pečar, gozdar in dimnikar. Med deficitarne pa spadajo tudi gastronomske in hotelske storitve.

Na področju srednjega strokovnega izobraževanje so deficitarni poklici grafični tehnik, tehnik računalništva, tehnik mehatronike, strojni tehnik, elektrotehnik, kemijski tehnik, lesarski tehnik, tehnik steklarstva, gradbeni tehnik, kmetijsko-podjetniški tehnik, gozdarski tehnik in naravovarstveni tehnik. Med deficitarnimi področji pa sta tudi gastronomija in turizem.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

globoko grlo ::

Da vrnem temo nazaj na socialno pomoč oz. uveljavljanje pravic iz javnih sredstev. Men so najdl na CSD mal manj kot jurja v vrednostnih papirjih (ostanki certifikata) in so napisal v odločbo, da nisem upravičen do ničesar, niti socialne pomoči, niti osnovnega zdr. zavarovanja.

Zdej me sam zanima, al je to normalno, al samo kaprica našega CSDja.

In čist tko, kako vi gledate na tako situacijo?
A bi mogu prodat delnice in ostat brez naložbe (ki je treuntno v porasti :) in bit socialni problem par mescev pozneje?

lp
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Invictus ::

globoko grlo je izjavil:


In čist tko, kako vi gledate na tako situacijo?
A bi mogu prodat delnice in ostat brez naložbe (ki je treuntno v porasti :) in bit socialni problem par mescev pozneje?

lp

Ja.

Dokler imaš premoženje, nisi revež. Če hočeš ohraniti naložbo, pa pojdi na banko po kredit. Če ti ga bodo seveda dali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ok ti najdem ekipo brezposelnih jim boš priskrbel orodje? Nafto za delo, malico, žage?

Stari traktor iz Titotove ere je pa že kanček nevaren. Se ti sanja kaj pomeni vzdrževana oprema?

Kje si našel bukovino za 60e m3? Za 53 si jo dobil s prevozom na dom leta 2013.

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...


No in točno o tem iskanju izgovor ti razlaga. Nekdo tretji naj investira, nabavi opremo, poskrbi za vse varnostne standarde plačilo prispevkov, bolniške porodniške in ne kaj tretjega potem pa bo gospoda mogoče kaj delala. Jap, taki so doživljenski gosti na zavodu.

Preberi si naprimer zgodbo o TOM, Mokronog pa ti bo mogoče jasno, da ena ekipa brezposelnih zaviha rokave in nekaj naredi iz sebe, druga pa sledi tvoji mentaliteti in joka doma.

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

Če imaš znanja in veščini, ki jih je nekdo pripravljen plačat potem ne rabiš. Kmet v srednjem veku ni dobil hrane in prenočišča zato ker je doma sedel in jokal.

Če pa teh znanj in veščin nimaš potem je pa utopično pričakovat, da boš plačan za nekaj kar ne znaš.


Lakotnik, tole si dobro napisal. Morda je trenutno za izpostaviti problem v tej krizi, ki jo dodatno pospešujejo "koruptivna dejanja" v javnem sektorju tudi na področju zaposlovanja.
Tako zaradi "korupcije" trenutno ne deluje niti podjetniški (gospodarski trg) niti trg zaposlovanja.

Nimam točnega podatka, kdaj točno bo zadeva urejena. :)


kako točno ne deluje trg zaposlovanja zaradi korupci v javnem sektorju? Ker tole je približno tako kot bi ralagal, da nimaš za kruh zato ker je na kamčatki sneg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PrihajaNodi ::

No in točno o tem iskanju izgovor ti razlaga. Nekdo tretji naj investira, nabavi opremo, poskrbi za vse varnostne standarde plačilo prispevkov, bolniške porodniške in ne kaj tretjega potem pa bo gospoda mogoče kaj delala. Jap, taki so doživljenski gosti na zavodu.


Ja čakej malo a se ti zajebavaš? Naj z sekiro sekam drva in jih na roke vlačim ven? Nisi rekel da boš priskrbel osnovna sredstva za lenuhe?

Preberi si naprimer zgodbo o TOM, Mokronog pa ti bo mogoče jasno, da ena ekipa brezposelnih zaviha rokave in nekaj naredi iz sebe, druga pa sledi tvoji mentaliteti in joka doma.


Poznam veliko več propadlih zgodb, na žalost. So se ljudje zapufali za orodje da bi delali potem pa bum padec cene lesa...

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja čakej malo a se ti zajebavaš? Naj z sekiro sekam drva in jih na roke vlačim ven? Nisi rekel da boš priskrbel osnovna sredstva za lenuhe?

Brez veze se matrat, greš na zavod, pa je. Vidim, da nekateri na tem forumu ne ločijo biti delodajalec in biti delavec. Če primanjkuje dela za delavce, bi morala država (beri ministrstvo za gospodarstvo) pripraviti načrt za oživitev gospodarstva (trenutno imajo le načrt za dvigovanje davkov ki ekonomsko ne vzdrži.). :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

m0LN4r ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila. Podjetje te "najeme" za mesec, dva kot volonterja potem pa odpika. In kaj? Si boš te volunterske izkušnje pisal notri? Jaz jih ne bi, saj bi izpadel kot nesposobnež ki ni sposoben obdržati službe več kot 2 meseca.

Vi imate ideje da naj se dela zastonj da lahko potem dobiš delo za plačilo.

Ne oni ne razumejo, da nekateri bi radi začeli nabirati izkušnje in plačo že od 23-25 naprej, ker pač potrebujejo, če hočejo imeti kaj od življenja dokler so mladi.
Do tega pa da dobiš šiht pri 35-40letih je treba nekako tudi preživet in ko tu nekdo zabije, da je lažje tistim pri mamici. Veš zakaj ljudje grejo iz periferije v mesto?
Zato, ker je firm in dela na periferiji == 0 v mestih pa 0,1 in stem si mlad par pod 30 nemore praktično nič, kakor si tudi ne more nič pomagat, če bo delal zastonj.
Dans si lahko srečen, če dobiš šiht pri 30ih za minimalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila. Podjetje te "najeme" za mesec, dva kot volonterja potem pa odpika. In kaj? Si boš te volunterske izkušnje pisal notri? Jaz jih ne bi, saj bi izpadel kot nesposobnež ki ni sposoben obdržati službe več kot 2 meseca.

Vi imate ideje da naj se dela zastonj da lahko potem dobiš delo za plačilo.

Ne oni ne razumejo, da nekateri bi radi začeli nabirati izkušnje in plačo že od 23-25 naprej, ker pač potrebujejo, če hočejo imeti kaj od življenja dokler so mladi.
Do tega pa da dobiš šiht pri 35-40letih je treba nekako tudi preživet in ko tu nekdo zabije, da je lažje tistim pri mamici. Veš zakaj ljudje grejo iz periferije v mesto?
Zato, ker je firm in dela na periferiji == 0 v mestih pa 0,1 in stem si mlad par pod 30 nemore praktično nič, kakor si tudi ne more nič pomagat, če bo delal zastonj.
Dans si lahko srečen, če dobiš šiht pri 30ih za minimalno.

95% sosolcev s faksa (elektrotehnika) moje generacije, ki je diplomiralo je dobilo sluzbo do sedaj (27/28 let), vecina prej kot v pol leta in vsaj povprecno placo, pa smo nekako diplomirali v najtezjem casu. Osebno sem bil sposoben sam sebe preziveti od 18 leta naprej, redno sem se zaposlil pri 23 (ko sem koncal faks). Ne mi rect, da se ne da, ce si pred tem pridno delal.

Invictus ::

Glede na to koliko pridnih delovskih rok smo dobili iz naših bivših južnih republik, sem še zmeraj mnenja da se večini Slovencev ne da delat.

Tako da tisti rek o pridnih Slovencih definitivno ne drži. Nekateri nočejo delati niti za 10k na mesec, če to vključuje kako potovanje za več kot teden dni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

2008 je bilo veliko več problemov, tut sam sem jih mel recimo, sedaj je pa vsekakor boljše.
se poznata bodisi šibek evro bodisi ECB QE, ker je mojedelo polno oglasov.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

95% sosolcev s faksa (elektrotehnika) moje generacije, ki je diplomiralo je dobilo sluzbo do sedaj (27/28 let), vecina prej kot v pol leta in vsaj povprecno placo, pa smo nekako diplomirali v najtezjem casu. Osebno sem bil sposoben sam sebe preziveti od 18 leta naprej, redno sem se zaposlil pri 23 (ko sem koncal faks). Ne mi rect, da se ne da, ce si pred tem pridno delal.


Verjemi da bi bila sitacija obratna če bi se izšolal kot ekonomist, pravnik, ali arhitekt...Ker 95% folka s pravnega faksa bo delalo kot čistilke v najboljšem primeru brezplačno "natepavalo" izkušnje v kaki odvetniški pisarni če bodo imeli srečo priti do tja.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Verjemi da bi bila sitacija obratna če bi se izšolal kot ekonomist, pravnik, ali arhitekt...Ker 95% folka s pravnega faksa bo delalo kot čistilke v najboljšem primeru brezplačno "natepavalo" izkušnje v kaki odvetniški pisarni če bodo imeli srečo priti do tja.

Se je pač prav odločil.

Vsi tvoji našteti se niso. Imamo pač hiperinflacijo teh kadrov in se bodo morali prekvalificirati. Glede na to da 95% ekonomistov tako ali tako ne zna prebrati bilance podjetja, jih najbrž tudi ne rabimo ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

St235 je izjavil:


kako točno ne deluje trg zaposlovanja zaradi korupci v javnem sektorju? Ker tole je približno tako kot bi ralagal, da nimaš za kruh zato ker je na kamčatki sneg.


Lakotnik, ne gre za poklice zidar, mesar, slikopleskar.

Za ostalo glej ti pove ata google:

https://www.google.si/search?q=korupcij...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Verjemi da bi bila sitacija obratna če bi se izšolal kot ekonomist, pravnik, ali arhitekt...Ker 95% folka s pravnega faksa bo delalo kot čistilke v najboljšem primeru brezplačno "natepavalo" izkušnje v kaki odvetniški pisarni če bodo imeli srečo priti do tja.

Se je pač prav odločil.

Vsi tvoji našteti se niso. Imamo pač hiperinflacijo teh kadrov in se bodo morali prekvalificirati. Glede na to da 95% ekonomistov tako ali tako ne zna prebrati bilance podjetja, jih najbrž tudi ne rabimo ne ...


Saj sem ti rekel da daj za osnovna sredstva, pa ni nič s teboj.

Sicer se bodo pa prekvalificirali v čistilke, ker oni so stari tam od 25 do 30 in kakšnih resnih variant ni več.

m0LN4r ::

Ja glede na to, kako se trend spreminja in ne dobiš izkušenj, se lahko prekvalificiraš vsakih 5 let, ampak boš še vedno brez izkušenj.
Bi objavil eno elegantno nategancijo, ampak nočem izpostavljati zadeve, ker sega globoko znotraj UM, je pa lakotnik dobil en košček dolge zgodbe.

Upam samo, da bo tičar poskrbel, da bodo fakultete malo bolj povezane z gospodarstvom v prihodnosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

Ja glede na to, kako se trend spreminja in ne dobiš izkušenj, se lahko prekvalificiraš vsakih 5 let, ampak boš še vedno brez izkušenj.


Poleg tega so tu še izkušnje po prekvalifikaciji, da ne omenjam starosti. Zgubljene generacije ki bodo večno na zavodih, žal.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila. Podjetje te "najeme" za mesec, dva kot volonterja potem pa odpika. In kaj? Si boš te volunterske izkušnje pisal notri? Jaz jih ne bi, saj bi izpadel kot nesposobnež ki ni sposoben obdržati službe več kot 2 meseca.

Vi imate ideje da naj se dela zastonj da lahko potem dobiš delo za plačilo.
Ne izpadeš kot nesposobnež, ampak kot nekdo, ki ne sedi doma in tarna po forumih, temveč išče delo in nabira izkušnje, četudi brezplačno. V starih časih je moral vajenec plačati, da ga je dober mojster vzel v uk.

O.

PrihajaNodi ::

V končni fazi je bolje sedeti doma ker nimaš stroškov, če pa delaš zastonj si pa delaš samo minus. Če firma nima dologoročne dodane vrednosti od tebe je jasno da se bo izkoriščalo kjerkoli in kadarkoli. Smo v kapitalizmu in ne socializmu.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Poznam veliko več propadlih zgodb, na žalost. So se ljudje zapufali za orodje da bi delali potem pa bum padec cene lesa...
Nekaj pameti je pač treba imeti pri vsaki stvari. Če so si nekateri gradili gradove v oblakih in najemali draga posojila za nakup opreme, ne da bi imeli zagotovljen trg*, to ne pomeni, da moraš čemeti doma in tarnati po forumih.

Ko je že ravno les v igri - eni so par sto evrov lesa s preprosto stružnico in zanimivo zgodbico pretvorili v 100.000 evrov na Kickstarterju prodanih lesenih jajc.



* Brezplačen nasvet. Če potrebuješ opremo in nisi prepričan, koliko časa bo biznis cvetel, je ne kupiš s posojilom, ampak jo vzameš na lizing. Je malo dražje, ampak če posel ne gre, lahko opremo preprosto vrneš in je.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:


kako točno ne deluje trg zaposlovanja zaradi korupci v javnem sektorju? Ker tole je približno tako kot bi ralagal, da nimaš za kruh zato ker je na kamčatki sneg.


Lakotnik, ne gre za poklice zidar, mesar, slikopleskar.

Za ostalo glej ti pove ata google:

https://www.google.si/search?q=korupcij...


Kaj mi pove? Da obstaja sum korupcije? Seveda obstaja, še več so tudi številni primeri, ko dejansko pride do korupcije.

Samo kako vezo ima to z (ne)delovanjem trga delovne sile? A si ti še en revček, ki vidi delovno mesto samo v dobro plačani javni slovenski ali evropski inštituciji?

Aja, pa še citat s prve strani tvojega linka:
Otrok slavnega starša, sorodnik in bližnji prijatelj bo za svoj položaj vedno osumljen posredovanja svojega vplivnega očeta ali mame, strica, prijatelja … Tak status zaposlenosti z imenom VIP (veze in poznanstva) si po besedah Matej Steinbacher pridobi dve tretjine iskalcev zaposlitve. Sistem prijateljev in poznanstev ima vpliv na trgu dela in je po mnenju blogerja celo zaželjen, saj delodajalec pridobi še več informacij o kandidatu. Obstaja tudi škodljivo VIP zaposlovanje kot npr. diskriminacija, dajanje prednosti lokalni delovni sili, pri “politiki in državnih podjetjih pa seveda ne moremo mimo suma na prisotnost korupcije.”

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

m0LN4r ::

"te bomo poklicali, ko te bomo spet rabili" jaja... pravljice.
Dejstvo je, da je v sloveniji 200.000 lenuhov od tega ene 50.000 mladih, ki bi samo radi _bilokako_ delo, da lahko začnejo it na zeleno vejo.

Razne finte izpred več kot 10 let, več ne držijo enako količino vode.

V končni fazi je bolje sedeti doma ker nimaš stroškov,

Ja nekako je tako, če si na kmetiji imaš vsaj za hrano in 200€ socialne, če napišeš kako prošnjo tu pa tam in se zapelješ na zavod v mesto.

Če pa hočeš dnarce služt pa moraš it v mesto, kjer je iskanje dela za prišleka še težje, kot za domačina, ki že tko ali tako ne dobi dela, razen preko napotnice. Potem minejo leta, se prekvalificiraš in si spet na istem. Al greš domov na kmetijo ali pa probaš cekinčke služit v propadlem mestu.

Lahko v CV napišem, delal sem za firmo x,y,z, preko napotnice in z,n zastonj in p, f, na črno.

* Brezplačen nasvet. Če potrebuješ opremo in nisi prepričan, koliko časa bo biznis cvetel, je ne kupiš s posojilom, ampak jo vzameš na lizing. Je malo dražje, ampak če posel ne gre, lahko opremo preprosto vrneš in je.

Odlična ideja za nekoga, ki ima na računu 190€ pa mora plačat 250€ za živet mesečno. Nehajte že mešat stroke, ker nekdo ki se je 5 let učil za arhitekta, se ne more v nekaj mescih prekvalificirat za tišlarja, če še nikoli v življenju ni imel v roki žage.

v dobro plačani javni slovenski ali evropski inštituciji?

Misliš, da je v gospodarstvu manj tega? V bistvu ni. Za delo v Lidlu ali Hoferju se moraš zmenit z nekom, ki že tam dela in ga vsaj malo poznat od blizu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Dejstvo je, da je v sloveniji 200.000 lenuhov od tega ene 50.000 mladih, ki bi samo radi _bilokako_ delo, da lahko začnejo it na zeleno vejo.

Dejstvo je da imamo v sloveniji 200.000 ljudi katerih dela ni pripravljen nihče plačat.

Nehajte že mešat stroke, ker nekdo ki se je 5 let učil za arhitekta, se ne more v nekaj mescih prekvalificirat za tišlarja, če še nikoli v življenju ni imel v roki žage.

Zdaj pa srčno upam, da ni zaključek te misli to, da je kriva država, da je gospod arhitekt prefin, da bi žago prijel v roke?

Kljub visoki družboslovni izobrazbi nisem imel nikoli težave z uporabo žage, spajkalnika ali metle. Pa začuda tudi z iskanjem službe ne.

Lahko v CV napišem, delal sem za firmo x,y,z, preko napotnice in z,n zastonj in p, f, na črno.

Lahko če nočeš službe. Lahko pa tudi napišeš izkušnje in znanja, ki si jih pridobil s delom in se ne obremenjuješ s pravno formo zaposlitve. Moje izkušnje kažejo, da je slednje bistveno bolj učinkovito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Nehajte že mešat stroke, ker nekdo ki se je 5 let učil za arhitekta, se ne more v nekaj mescih prekvalificirat za tišlarja, če še nikoli v življenju ni imel v roki žage.
Kdor po 18 letih šolanja (9+4+5) ne zna nič drugega, kot tisto, iz česar je diplomiral ali magistriral - in je tudi to na trgu dela bolj ali manj neuporabno znanje - si je čisto sam kriv. Lahko sicer reče prekleta država, zakaj mi niste tega prej povedali in me prisilili, da se naučim še česa - ampak kriv je še vedno kar sam.

Jaz sem recimo ob koncu biološkega faksa znal fotografirati (in lahko v CV napisal, da sem tri leta honorarno delal kot fotoreporter za revijo Stop), imel novinarske izkušnje (precej objavljenih člankov v Stopu, Gei, Avto Magazinu, Proteusu in še kje), imel diplomo o opravljenem Iskrinem tečaju AOP (avtomatska obdelava podatkov), obvladal osnove restavriranja fresk (delal na Zavodu za varstvo kulturne dediščine), znal prevajati (prevedel živalsko enciklopedijo za Mladinsko knjigo) ... Še v vojski bi se verjetno lahko zaposlil, če bi bila sila, ker sem imel šolo za rezervne oficirje.;)

In vse to je prišlo v bistvu čisto mimogrede, ne da bi se kaj posebej trudil z dodatnim izobraževanjem, samo ob študiju nisem samo računalniških igric nabijal, ampak delal še kaj, kar me je veselilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Jaz sem recimo ob koncu biološkega faksa znal fotografirati (in lahko v CV napisal, da sem tri leta honorarno delal kot fotoreporter za revijo Stop), imel novinarske izkušnje (precej objavljenih člankov v Stopu, Gei, Avto Magazinu, Proteusu in še kje), imel diplomo o opravljenem Iskrinem tečaju AOP (avtomatska obdelava podatkov), obvladal osnove restavriranja fresk (delal na Zavodu za varstvo kulturne dediščine), znal prevajati (prevedel živalsko enciklopedijo za Mladinsko knjigo) ... Še v vojski bi se verjetno lahko zaposlil, če bi bila sila, ker sem imel šolo za rezervne oficirje.


In to je tista razlika, ki naredi nekoga zaposljivega, drugega pa statistiko zavoda. Samo kaj, ko je lažje krivit državo in jokat na forumu kot se pogledat v ogledalo in se sprijaznit s dejstvom, da si se nekako privlekel čez faks pri čemer je edino praktično znanje, ki ga imaš omejeno na popivanje in igranje WoW.

solatko ::

NoNickName - Sem bil pa celo življenje prepričan, da bom dobil delo, če me firma rabi, ne zato, da mi dela uslugo.

Tistim, ki bi radi iz brezposelnih naredili kmete, najprej razložite, kako do zemlje, v katero bi magar posadil korenje ali česen.
V gozd ne moreš kar prit s sekiro ali žago čez ramo in pričet nekaj podirat, čistit, sekat, obrezovat, skladat na kup in na koncu odpeljat in prodat.
Pa je vam sploh jasno, da brez privoljenja lastnika, na lastno pest ne smete nič počet na tuji zemlji ali gozdu.
Kaj pa institucionalna organiziranost?
A ni to kar naenkrat delo na črno in to na tuji zemlji?
Kaj bi vi radi s temi obdelovanji in gozdom, nezaposlenim sploh povedali?

Naj grejo in nelegalno pričnejo opravljat neko delo na črno ali kako.

Pa tudi za kmetovanje in gozdarjenje je potrebno kar nekaj znanja, semena, motika, vile za štihat, hlevski gnoj, kar je seveda vse zastonj in komaj čaka, da pride na ukradeno zemljo.

Ja veliko je neobdelane zemlje, veliko v privatnih še več pa v državni lasti, vendar je problem, lastniki hočejo za to zemljo nadomestilo, ki je večje, kot ga ti lahko pridelaš na roke. Pa smo spet v začaranem krogu, kaj je bilo prej jajce ali kokoš.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Ja no, jaz še čakam na plačilo oz. klic iz gledališča. Po parih mescih nema ništa.
Delal eno leto v fitnesu, licence nimam. Moj izgled pa ni glih, zato da privabim 100 pikč v slavijo, da bodo skakale pred mano.
Dostave ne potrebuje noben. Poštini delavci delajo za UPS.
Servisi čisto nobeni ne zaposlujejo, še manj če te ne poznajo.
Renderje noče noben plačat, najti biro, ki ima dovolj časa in dnarja da te še kaj nauči ni.
Zamenjal diske in postavil sistem nazaj v eni firmi, isto brez plačila nihče se ne javi na klice.
Obvladam še sekanje drv,
špricanje goric,
oranje njiv,
košenje trave,
hranjenje živali,
vožnjo s traktorjem in prikolico kjerkoli (ne nimam izpita to stane).
Znam tudi razkosat svinjo, če treba,
naredit klobase
In to lahko komot delam doma, ker drugje potrebe po takšni delovni sili ni. Večino teh stvari, brez raznih izpitov (ja tudi za špricanje ga rabiš) ne smeš delat. Niti drva sekat nesmeš brez dovoljenja. Kje eni živite, očitno vam je zlo fajn.

Kaj pa tisti, ki nimajo časa in sreče za vse to?
Potem kaj naj rečem za sestro ali punco, ki polek faksa nista imeli več kot eno uro prostega časa na dan. Ja niso vse fakultete enake.

Kaj bi še rad? Resno? Eni se naj 30 let trgajo in učijo 10 različnih stvari, da se jih nekdo usmili, drugi pa sprve dobijo nekaj, kjer jim bo še fajn zelo dolgo?
Govorim o povprečnih ljudeh, ne o ajnštajnih.

Da bi bili vsi ajnštajni in imeli vse krasne priložnosti v mladosti, bo treba najprej šolstvo narediti na vseh koncih naše dežele enakovredno in mladim nudit enake možnosti.

Verjamem, da nekdo ki je do 18. leta odraščal v industrijskem mestu ima bistveno drugačne možnosti za uspeh, kot nekdo, ki je odraščal v vasi/zaselku z 10 otrok in brez kakršne koli koristne ustanove. Najbližje mesto je 30km in starši hodijo v službe, redkokateri otrok je imel možnost it čez teden v mesto po karkoli, avtobus je samo eden, tisti ki te pelje v sosednjo vas v šolo in domov.

Veš kak pain in the ass je sploh, če rabiš knjigo? Pa potem moraš 60km naredit samo zato, in še enkrat toliko, da jo vrneš? A misliš da starši serjejo čas in denar?

Dela, ki jih naštevaš recimo nima priložnosti delat tisoče ljudi. To so dela za posameznike. Verjamem, da tam hitro dobijo kar hočejo.

Ni problem najti delo za enega ali dva. Problem je najti delo za tisoče mladih.

obvladal osnove restavriranja fresk

Kje pa to učijo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Brezveze se je obešat na take primere, ker če iščeš razlog zakaj ne delat ga boš vedno našel.

Ne gre se za to, da se lotiš kmetovanja ali gozdarjenja, gre se za to, da se lotiš nečesa kar znaš. In če znanja nimaš se lotiš nečesa kjer boš znanje pridobil. Šele takrat lahko sanjaš o temu, da ti bo kdo za tvoje delo tudi kaj plačal.

Imam očeta, ki nima praktično nikakršne izobrazbe in je v 90 po razpadu ostal brez službe. Pa ga začuda enkrat nisem videl jamrat in se pritoževat nad državo. Za začetek je bilo doma vse pomito in kosilo vedno na mizi ko sem prišel iz šole. Potem smo dobili ploščice v garaži, pa na terasi, pa na hodniku. In na teh si začuda več nisi prsta zlomil ponoči, ko si šel na WC. Pa z drvi tudi ni bilo problema. Sicer je moral sosedu pomagat streho prekrit ampak traktor si je pa lahko izposodil. V eni fazi se je lotil še vodovoda in z 1-2 kopalnicami na mesec je lahko prinesel plačo na mizo. Da skrajšam zgodbo ima 30 let kasneje svoj s.p.. Nikoli ne bo milijonov, je pa več kot dovolj za plačo tako za njega kot štiri zaposlene. Pa tudi ne vem kakšnih strojev (audi, BMW) ni bilo treba kupovati pa firma kar laufa in tudi kriza se nič ne pozna.

Če pa sanjaš, da ti diploma daje neke nadnaravne sposobnosti kjer te služba mora čakat pa čeprav nisi vanjo pripravljen ničesar vložit, ja potem pa si kjer si.

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

Ja no, jaz še čakam na plačilo oz. klic iz gledališča. Po parih mescih nema ništa.
Delal eno leto v fitnesu, licence nimam. Moj izgled pa ni glih, zato da privabim 100 pikč v slavijo, da bodo skakale pred mano.
Dostave ne potrebuje noben. Poštini delavci delajo za UPS.
Servisi čisto nobeni ne zaposlujejo, še manj če te ne poznajo.
Renderje noče noben plačat, najti biro, ki ima dovolj časa in dnarja da te še kaj nauči ni.
Zamenjal diske in postavil sistem nazaj v eni firmi, isto brez plačila nihče se ne javi na klice.
Obvladam še sekanje drv,
špricanje goric,
oranje njiv,
košenje trave,
hranjenje živali,
vožnjo s traktorjem in prikolico kjerkoli (ne nimam izpita to stane).
Znam tudi razkosat svinjo, če treba,
naredit klobase
In to lahko komot delam doma, ker drugje potrebe po takšni delovni sili ni.

Kaj pa tisti, ki nimajo časa in sreče za vse to?
Potem kaj naj rečem za sestro ali punco, ki polek faksa nista imeli več kot eno uro prostega časa na dan. Ja niso vse fakultete enake.

Kaj bi še rad? Resno? Eni se naj 30 let trgajo in učijo 10 različnih stvari, da se jih nekdo usmili, drugi pa sprve dobijo nekaj, kjer jim bo še fajn zelo dolgo?
Govorim o povprečnih ljudeh, ne o ajnštajnih.

Da bi bili vsi ajnštajni in imeli vse krasne priložnosti v mladosti, bo treba najprej šolstvo narediti na vseh koncih naše dežele enakovredno in mladim nudit enake možnosti.

Verjamem, da nekdo ki je do 18. leta odraščal v industrijskem mestu ima bistveno drugačne možnosti za uspeh, kot nekdo, ki je odraščal v vasi/zaselku z 10 otrok in brez kakršne koli koristne ustanove. Najbližje mesto je 30km in starši hodijo v službe, redkokateri otrok je imel možnost it čez teden v mesto po karkoli, avtobus je samo eden, tisti ki te pelje v sosednjo vas v šolo in domov.

Veš kak pain in the ass je sploh, če rabiš knjigo? Pa potem moraš 60km naredit samo zato, in še enkrat toliko, da jo vrneš? A misliš da starši serjejo čas in denar?

Dela, ki jih naštevaš recimo nima priložnosti delat tisoče ljudi. To so dela za posameznike. Verjamem, da tam hitro dobijo kar hočejo.

Ni problem najti delo za enega ali dva. Problem je najti delo za tisoče mladih.

obvladal osnove restavriranja fresk

Kje pa to učijo?


Industrijsko mesto je danes Novo Mesto, kjer so možnosti zaposlitve boljše kot v Ljubljani. Še sreča da nisi šel preko kake zaposlitvene agencije Adeco. To so šele prevarantska podjetja 21. stoletja.

Biti Enistein je relativno. Poznam kar nekaj zelo, zelo sposobnih ljudi in delajo za minimalca, dobesedno. Nekih 200EUR pa dobijo na roke, tako da firma plača minimalno.

Res me zanima kam bodo natlačili vse tiste z ekonomskimi, pravnimi faksi. Vidim pa da tudi naravoslovci jokajo in se "prekvalificirajo" v ekonomiste, češ d oni lažje dobijo službe....

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636891 (29302) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269767 (60715) dzinks63
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832151 (26855) Mr.B

Več podobnih tem