» »

Zamenjava mikrofona na dig.fotoaparatu

Zamenjava mikrofona na dig.fotoaparatu

kopriwa ::

Že odkar imam Panasonic Lumix FZ28, mi je bil vedno bolj pri srcu snemanje filmčkov kot samo slikanje in če sm na začetku še lahko spregledal obupno kvaliteto zvoka je zdej ne morm več. Vse večja je želja o zamenjavi mikrofona (fotoaparat nima izhoda za mikrofon), morda o vgraditvi zunanjega-zaradi prostora. Ker sam o sami zamenjavi nimam pojma, me samo "na grobo" zanima, je zamenjava sploh možna, se je kdo že ukvarjal s podobnim problemom, na kakšne težave (okvirno) lahko naletim, na katere lastnosti mikrofona bi moral biti pozoren pri nakupu, je možno da bo kvaliteta še vedno slaba, čeprav (recimo da uspešno) zamenjam za en superduper mikrofon.

Sicer je ta ideja še daleč nad oblaki, je pa vsaka informacija dobrodošla.

Scorpia ::

Mogoče mikrofon ni slab, sam ponavadi v fotoaparatih uporabljajo take formate da cim manj zasedejo in manj zahetvno za procesiranje itd... Tukaj je tudi izguba na kvaliteti zvoka, je pa tudi res da tudi mikrofon ni ne vem kaj v teh aparatih.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

boysta ::

Greš v elektro trgovino in rečeš da ti dajo občutljiv mikrofon Z pico kristalom picokristalni mikrofon ki se uporablja za Prisluškovalne naprave,
Potem maš z možnosti menjava obstoječega v fotoaparatu,povečaš luknje tam ko je mikrofon ali pa zvrtaš luknjo 0,50 mm in vsporedno vešeš 2 žički ven
Plus minus nakoncu pa lahko daš mono vtičnico za slušalke nanj priklopiš zunanji mikrofon in postaneš Novinar!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Slušalke

Oddelek: Pomoč in nasveti
445838 (4141) darkz
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123448 (902) midiboss
»

Moj zvočnik je lahko tudi mikrofon

Oddelek: Novice / Varnost
3813869 (11331) Ahim
»

Gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6114995 (13155) dottor
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
8997 (858) fyan

Več podobnih tem