» »

Bo Ubisoftov DRM deloval?

1
2
3

Mordecai ::

He,he, pol bo pa treba menjat siol za nekaj bolj stabilnega. Meni vsakih nekaj ur prekine za nekaj sekund.

zee ::

Slaba napeljava in/ali router?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MKrmec ::

Nisi edini tko da bl Kurč** SiOL kokr kej druzga. Jest sm mel isti problem, in na podlagi tega izsilu prekinitev pogodbe in šu na Telemach, ker na žalost T2 ni možn, ker je Telekom gnil in ni paric.. itak.. v bloku ni paric..

Ashrack ::

MKFREMEC
si probal dati problem glede paric na APEK?
....

MKrmec ::

MKFREMEC?

Ne ker se mi ni dal več ubadat.. že to z Siolom je trajal kšne 6 mescov.. gnilobci eni..

Ashrack ::

MKremec
v tem primeru je Telekom zmagu.
Pa sploh ni problem napisat eno pismo pa jo poslat APEKU.
....

BigWhale ::

No ja, pokvarjeno zupo ste si sami zakuhali in vesel bi bil, ce bi lahko rekel, da jo boste sami pozrli. Dejasnko moram pa iz tega piskra v katerega vsi po vrsti pljuvate jesti tudi jaz.

Se enkrat. Edina prava resitev za znizevanje cen in za bolj razumno obnasanje zalozb/programerskih his je bojkot izdelkov.

Dokler boste piratizirali se bo delalo na boljsih zascitah.

Koliko casa bo trajalo, da se razbije tole zascito je vprasanje od tega kako je izvedena. Morda bo trajalo toliko casa, kot je trajalo za PS3, da so razbili zascito ... aja, niso je. Pozabil.

Vsekakor je pa to prva stopnja DRMja. Pozdraljam Ubisoftovo potezo in komaj cakam, da sledijo se drugi! Mogoce bi moral zaceti posiljati svoj CV naokrog in se ponuditi, da jim izdelam kako zascito. :>

Reycis ::

Ta DRM zna biti zelo motec za legalne uporabnike. Prodajne stevilke bodo pokazale, ce je to prihodnost. Osebno si zelim, da bo prodaja katastrofalna.

root987 ::

Vsekakor je pa to prva stopnja DRMja. Pozdraljam Ubisoftovo potezo in komaj cakam, da sledijo se drugi! Mogoce bi moral zaceti posiljati svoj CV naokrog in se ponuditi, da jim izdelam kako zascito. :>

Hm, good idea! Pol ti itak dajo tok keša, da si lahko kupiš vse špile, ki bi jih kadarkoli hotu igrat (pa še tiste, ki jih ne bi hotu!) ;>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

keworkian ::

Prince of persia ta nov je imel hudo zascito. Kljub temu, da so jo spiratiziral, je bila uspesna prodaja. Skoda da s tem ne bojo tako nardil.
Obscenities in B-Flat

Bor H ::

dve stvari se mi pleteta po glavi: če se izkaže za resnično, da se bo povečala prodaja, a se bo znižala cena? močnooo dvomim, če se ne bo znižala cena bodo samo svoje riti debelili

druga stvar je pa nekje v smeri:
hm, glej k ne morm spiratizirat AC2, 50EUR ne dam, bom raj kupu Xbox360 za ceno štirih špilov in piratiziral naprej


edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

ahac ::

hm, glej k ne morm spiratizirat AC2, 50EUR ne dam, bom raj kupu Xbox360 za ceno štirih špilov in piratiziral naprej

Hehe. To bi bilo zanimivo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

popster ::

Sej je Venetica tudi uredu igra. In še zuni je:D

Gandalfar ::

dve stvari se mi pleteta po glavi: če se izkaže za resnično, da se bo povečala prodaja, a se bo znižala cena? močnooo dvomim, če se ne bo znižala cena bodo samo svoje riti debelili


in kaj ti predlagas? Nekdo je riskiral 200 mio USD na spilu. A mislis, da je zastonj kockal toliko denarja?

BigWhale ::

Gandalfar je izjavil:

dve stvari se mi pleteta po glavi: če se izkaže za resnično, da se bo povečala prodaja, a se bo znižala cena? močnooo dvomim, če se ne bo znižala cena bodo samo svoje riti debelili


in kaj ti predlagas? Nekdo je riskiral 200 mio USD na spilu. A mislis, da je zastonj kockal toliko denarja?


Ze tko ma dost dnarja, lahk bi ga dal zastonj v bistvu!!!11!1

Rippy ::

Gandalfar je izjavil:

dve stvari se mi pleteta po glavi: če se izkaže za resnično, da se bo povečala prodaja, a se bo znižala cena? močnooo dvomim, če se ne bo znižala cena bodo samo svoje riti debelili


in kaj ti predlagas? Nekdo je riskiral 200 mio USD na spilu. A mislis, da je zastonj kockal toliko denarja?


Hja pred kratkim sem kupil Dragon Age Origins...za okoli 35€ in igra je zanimiva za približno 200-250ur igranja (vsaj meni). Vrhunska igra z zelo vekilo contenta za drobiž :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

mkoco ::

@ rippy
Zanimivo, 35EUR zame ni ravno drobiž. Pa si preračunaj koliko daš na mesec
samo za igre (od njih dejansko koncu koncev nimaš nič).

Dokler cene ne bodo 5-10EUR, podpiram piratstvo, ampak ne zato, ker avtorjem
ne bi privoščil zaslužka, ampak založnikom ga ne. Sama cena gre v 70% samo
založniku, prodajalec dobi 10-20%, ostalo pa avtorji.
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

ahac ::

Zanimivo, 35EUR zame ni ravno drobiž. Pa si preračunaj koliko daš na mesec
samo za igre (od njih dejansko koncu koncev nimaš nič).

Uh, ja... za tolk dnarja greš lahko 1x smučat pa ti še za hot dog ostane!

Dokler cene ne bodo 5-10EUR, podpiram piratstvo, ampak ne zato, ker avtorjem
ne bi privoščil zaslužka, ampak založnikom ga ne.

Si prepričan, da piratstva ne "podpiraš" samo zato, ker hočeš zastonj igrat?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Bor H ::

koconjam: prav tako nimaš nič od cigaretov, obiskov kina, raznih popivanj...

in ker vidim da ste se mal vpičl v mojo izjavo glede cene špilov: če ta ukrep dejansko poveča prodajo igre, recimo za 20%, a bodo potem spustili ceno že v osnovi? definitivno če imam recimo v žepu 50EUR za igre rad bi pa igral dve, bom kupu tisto, ki jo je težje spiratizirat. občutek imam le, da bo zadeva podobna kot digitalna distribucija, končni uporabnik ne dobi nič konkretno več (verjamem da bi večina raje dala 5-10EUR manj in da so brez oblačnega shranjevanja iger) založniki/avtorji se bodo pa mastili

ahac ::

Če se izkaže, da so ljudje pripravljeni plačat polno ceno, če ne morejo piratizirat... potem ni razloga, da bi spustil cene. Sej niso dobrodelne ustanove.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bor H ::

Vem, ampak si upam stavit da tega denarja ne bodo vložili v razvoj boljših iger, boljših portov ali pa morda boljši/daljši support, mogoče bi celo dali brezplačne DLCje.

Gandalfar ::

200 mio USD vrzejo v spil. Kaj vec se hoces?

Bor H ::

To kar sem napisal, boljšo podporo kasneje, pa to ne pomeni 2-3 mesece ampak da so sposobni spacati recimo patch, da bi lahko beyond good and evil vsaj inštaliral na 64 bitne sisteme (tages zaščita al kaj je že je neki srala), mogoče mal optimizacije (Splinter Cell: DA) je delal katastrofalno, mogoče bi tudi poskrbeli, da ne bi bil osnovni Assassins Creed tako ponavljajoč recimo?

Tear_DR0P ::

dejansko imajo namen implenetirati kriptiran call home oziroma chalenge-response v špil? tole bodo pirati krekal samo še če se jim bo res splačalo - beri če bodo lahko dobre črve/viruse/rootkite implemntirali in potem spam prodajal skozi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Senitel ::

Se vam ne zdi že celoten koncept iger na PC-ju rahlo... čuden? Mislim moram vstavit DVD v enoto, inštalirat 4-10GB stuffa na disk, vpisat serijsko, potem pa špil hoče še imet DVD v enoti vsakič ko ga poženeš?

Sicer pa dam Ubisoftu kar prav, če mislijo, da jim pirati odžirajo $ naj implementirajo kar jim paše.
Obenem pa upam, da je število tistih, ki bodo špil bojkotriali zaradi DRM, čim večje in število tistih, ki se bodo udali v usodo, čim manjše.

Zheegec ::

senitel - vse igre, ki jih igram, ne rabijo dvd enote v pogonu, razen Starcraft iz leta 1998.

Izbereš špil, vpišeš številko kreditne kartice, download, play, vse v času, ki ga rabim da pridem od doma do Lj, kupim špil za PS3 in pridem domov, pa še ceneje je od PS3 iger. ker se večina špilov ne inštalira na disk potem vsakič čakam na "loading". Kar je komu bolje, ane...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

El Barto ::

Imam občutek, da bo tole kaj kmalu obdelano, saj če je verjeti dogajanju na torrent straneh, potem se internetno povezavo da okrog prinest in simulirat strežnik.
Vse to že po par dneh od izpusta ruske verzije na travnik ...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

El Barto ::

DRM sesut po enem dnevu ... :D
Silent Hunter 5 je že na travniku - Skidrow ... :))
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zheegec ::

Ja pa ne noo, kar v enem dnevu :) Dobri so, ni kaj... They should get a job :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PaX_MaN ::

Stage 1, denial.
Pravijo nekaj v smislu, da čeprav na prvi pogled izlgeda, kot da je d ril dil, ko začneš špilat, uvidiš, da stvari manjkajo. Kaj točno manjka, se (še) niso izjasnili.
Na njihovem forumu pa pravijo, da lahko špilajo skrekano igro brez povezave in celo shranjujejo offline.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

El Barto ::

Hja, se bo kmalu razvedelo ali je temu tako ali ne.

Sicer pa lepo od Ubisofta, da je opozoril crackerje na kaj morajo biti pozorni ...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Blazz ::

na pašniku je prsu vn Silent hunter 5 , DRM ubisoft scrackan v 1 dnevu.... tolk o tem opevanem DRM...

BigWhale ::

Ali lahko nekdo opise kako deluje crack in kako je omogoceno offline sranjevanje?

Bor H ::

Sem preletel ene par trackerjev in nisem našel nobenega, ki bi eksplicitno trdil da mu dela ali ne dela, UBIsoft pravi da crack ni vredu (kdo bi si mislu), zna se zgodit da kje kasneje v igri zašteka, ala Arkham Asylum in Assassins Creed

ABX ::

Prvo pravilo varnosti: Bodi tiho.


Glede novega DRM, jaz menim da bo crack zunaj v roku 7 dni.

Offline zaščita ne obstaja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

El Barto ::

Saj ni samo online shranjevanje, shranjuje lokalno in online.
Če se pa da zaščito okoli prinest z nekim lokalnim "strežnikom", bo pa še originalno shranjevanje delovalo.

Če se mi bo dalo bom jutri SH5 malce sprobal
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Berserker ::

Na trackerjih pišejo da dela za probavanje, za dalj časa pa je muka ker dobijo baje white screen.

BigWhale ::

No, jaz sem preprican, da je okrog te zascite tudi sam Ubisoft naredil malo vecji hype kot je v resnici zascita dobra. Tudi to je reklama. ;)

Precej dobro zascito se da narediti z nekaj uporabe kriptografije. Ce je vsebina podatkov, ki se shranijo na streznik kriptirana potem je treba to vsebino prestreci preden se kriptira in preden se poslje po mrezi do streznika. Ce je odgovor kriptiran se kljuc za dekripcijo lahko najde v sami igri ampak je spet vse skupaj precej bolj zapleteno. Poleg tega je lahko kljuc unikaten za vsako kopijo igre.

Stvar se dejansko DA narediti tako zapleteno, da se nikomur ne bo splacalo izdelati cracka.

Rippy ::

Berserker je izjavil:

Na trackerjih pišejo da dela za probavanje, za dalj časa pa je muka ker dobijo baje white screen.


Da se malo smejem sem pogledal po trackerjih in je rešitev. Save game za tem belem zaslonom. Igraš do belega zaslona, zrušiš igro in nadaljuješ s priloženim savom. Zdej ne vem, kje je to..verjetno nekje na začetku in ne vpliva pretirano na vse skupaj.

ahac ::

BigWhale:
Ja, da se naredit, ampak izgleda, da oni niso naredil tako.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Gregor P ::

Mene kot potrošnika zanima samo, da njihova zaščita v ničemer negativno ne vpliva na mojo uporabniško izkušnjo (recimo nalaganje nekih X "zaščitniških" aplikacij, da moraš imeti DVD vedno v računalniku, da ne morem igrati tudi offline; to me je enkrat močno razjezilo, ko nek originalni program nekega dne ni hotel delovati dokler se ni povezal na njihov strežnik; po pravici povedano mi je že samo vnašanje serijske številke, registracija in aktivacija odveč).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BaToCarx ::

BigWhale je izjavil:

No, jaz sem preprican, da je okrog te zascite tudi sam Ubisoft naredil malo vecji hype kot je v resnici zascita dobra. Tudi to je reklama. ;)

Precej dobro zascito se da narediti z nekaj uporabe kriptografije. Ce je vsebina podatkov, ki se shranijo na streznik kriptirana potem je treba to vsebino prestreci preden se kriptira in preden se poslje po mrezi do streznika. Ce je odgovor kriptiran se kljuc za dekripcijo lahko najde v sami igri ampak je spet vse skupaj precej bolj zapleteno. Poleg tega je lahko kljuc unikaten za vsako kopijo igre.

Stvar se dejansko DA narediti tako zapleteno, da se nikomur ne bo splacalo izdelati cracka.


Ti ocitno se nisi slisal za Diablo 1 ne? Malo si poggolaj pa preglej kaj je bil "storm" dll in kako je bla takrat zascitena. To je leta nazaj. HYBRID nfo si najdi pa preberi.

Ja UBI je izdal pokvarjeno igro, patch je tud zunaj, preberte si kaj popravi pa boste videli da niso normalni bugi. Tko za lol.

In ne nism je dal dol, ker ne popiram Ubi DRM evforije.

Za konec pa vsaka "zascita" ki jo clovek naredi, jo clovek lahko razbije, prej kot koncajo sanjat prej bo bolje za koncne uporabnike, pri ceni in kakovosti.

PaX_MaN ::

Ja UBI je izdal pokvarjeno igro, patch je tud zunaj, preberte si kaj popravi pa boste videli da niso normalni bugi.

White screena ni vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Tr0n ::

Ubisoft's New DRM Cracked In One Day

Se hitreje, kot sem predvidel. ;)

BigWhale ::

BaToCarx je izjavil:

Ti ocitno se nisi slisal za Diablo 1 ne? Malo si poggolaj pa preglej kaj je bil "storm" dll in kako je bla takrat zascitena. To je leta nazaj. HYBRID nfo si najdi pa preberi.


No, zaradi tega, ker ti mislis, da se motim, jaz ne bom iskal petnajst let starih stvari po internetu. :) Lahko jih pa ti najdes.

BaToCarx je izjavil:

Za konec pa vsaka "zascita" ki jo clovek naredi, jo clovek lahko razbije, prej kot koncajo sanjat prej bo bolje za koncne uporabnike, pri ceni in kakovosti.


Vse je samo vprasanje koliko casa in energije gre za to. Od WoW zascite se niso razbili, ali pac? Playstation igre so zaenkrat se vse zascitene in nic kaj ne kaze, da bodo kmalu na voljo v kaksni torrent obliki.

Torej, zakaj mislis, da je tako tezko narediti zascito, ki se je ne bo splacalo razbijati?

ahac ::

Gregor P je izjavil:

Mene kot potrošnika zanima samo, da njihova zaščita v ničemer negativno ne vpliva na mojo uporabniško izkušnjo


Jaz kot potrošnik bi pa tud rad reku: "Obrnu sem špil!" brez, da bi mi nek pirat odgovoru: "Jaz sem ga pa 1 teden pred izzidom. Si pa res zabit, da kupuješ original." :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

BigWhale je izjavil:

Stvar se dejansko DA narediti tako zapleteno, da se nikomur ne bo splacalo izdelati cracka.

Ce gre za neko popularno igro, potem je odgovor ne.

ABX ::

BigWhale je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Ti ocitno se nisi slisal za Diablo 1 ne? Malo si poggolaj pa preglej kaj je bil "storm" dll in kako je bla takrat zascitena. To je leta nazaj. HYBRID nfo si najdi pa preberi.


No, zaradi tega, ker ti mislis, da se motim, jaz ne bom iskal petnajst let starih stvari po internetu. :) Lahko jih pa ti najdes.

BaToCarx je izjavil:

Za konec pa vsaka "zascita" ki jo clovek naredi, jo clovek lahko razbije, prej kot koncajo sanjat prej bo bolje za koncne uporabnike, pri ceni in kakovosti.


Vse je samo vprasanje koliko casa in energije gre za to. Od WoW zascite se niso razbili, ali pac? Playstation igre so zaenkrat se vse zascitene in nic kaj ne kaze, da bodo kmalu na voljo v kaksni torrent obliki.

Torej, zakaj mislis, da je tako tezko narediti zascito, ki se je ne bo splacalo razbijati?


Ne mešaj jabolka in hruške. Offline zaščita ne obstaja in nikoli ne bo. Online vsebino pa seveda lahko zakleneš. Oni bi zdaj radi zaklenili offline igranje z online prijavo, vendar če ta prijava ne prinese nič iz online povezave potem se jo da zapret in ukinit zaščito.

Če pa imaš zaščito za offline igre se prosim javi kaki veliki korporacij, zasuli te bojo z denarjem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mavrik ::

Če pa imaš zaščito za offline igre se prosim javi kaki veliki korporacij, zasuli te bojo z denarjem.


V kombinaciji s TPM čipom in podpisovanjem glavnega exeja z enkripcijo, ki je odvisna od sistema se da to komot narediti (glej: Xbox 360 encryption sistem recimo).

Samo ni pa prijazno do uporabnika (še manj pa do piratov hehe).
The truth is rarely pure and never simple.

ABX ::

Mavrik je izjavil:

Če pa imaš zaščito za offline igre se prosim javi kaki veliki korporacij, zasuli te bojo z denarjem.


V kombinaciji s TPM čipom in podpisovanjem glavnega exeja z enkripcijo, ki je odvisna od sistema se da to komot narediti (glej: Xbox 360 encryption sistem recimo).

Samo ni pa prijazno do uporabnika (še manj pa do piratov hehe).


O čemu ti to bluziš? Za offline način Xbox 360 zaščito se že zdavnaj odstranili.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218818 (6946) Gagatronix
»

Ubisoft omilil svoj DRM?

Oddelek: Novice / Igre
245671 (4450) McGregorSL
»

Ubisoftov DRM že razbit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6518570 (15671) St235
»

Ubisoftovi strežniki za DRM že padli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6120138 (17702) Kenpachi
»

Prvi popravek za Ubisoftov DRM

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
175170 (4155) filip007

Več podobnih tem