» »

[XBOX 360] RRoD

[XBOX 360] RRoD

«
1
2

Relanium ::

Je komu uspelo to dokončno popravit že?
Mojega falcona mi še zdaj ni uspelo da bi držal več kot 1 teden.
Sprobal sm že vse, točno po navodilih pa se zmer vrne.
Aja 3 lučke najprej, je bil popravljen (vijaki kr na plati) zdaj pa se prižiga ena lučka (desno spodaj)
pa pritiskanje HANA čipa tud nič ne pomaga.

Gledal sem neka navodila, da bi se s pištolo za vroči zrak pregrelo, da se lot mal stali pa preoblikuje, sam je nimam doma.
Je kdo to že delal, pa kak se obnese?

(pa garancije ni več)

LP
  • spremenil: Mavrik ()

T(he) Boss ::

Meni tudi ni noben načim pomagal, pa sem tudi poizkusil tega, ker pa tudi nisem imel pištole doma, sem uporabil fen za lase in je pomagalo za nekaj časa, ko se je pa ponovno bojavil RROD, pa konzoli ni bilo več pomoči.

Relanium ::

Fen sem tud sprobal, sam je isto sranje kot prej.

Matheeew ::

Relanium je izjavil:


(pa garancije ni več)


Če se ne motim je bila garancija za primere RROD podaljšana na tri leta.

Relanium ::

Ja, ampak imam Xbox že iz časov, ko še ga pri nas uradno ni bilo

KTr1sk ::

@Relanium: iz katerega leta imaš xbox360, jaz imam zadaj nalepko december2005, od novembra ga pa imam (kupil preko bolhe..upam da ne bo ...še...crknu), a tebi je fejst pihal vroč zrak, ker meni ne, pa tudi piha malo da komaj kaj čutim, edino glasen je ful

Na bolhi je veliko ljudi, ki popravlja RROD, kaj mislite lahko se popravi za vedno?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Relanium ::

Piha ne tok vroče, ker ni 205W
je pa nekajkrat zmrznil, preden je RRoD vsekal.

no to pa tud js zdaj sprašujem, se da na kak način to popravit, da bi dlje zdržalo kot pa sam 1 teden?

hojnikb ::

KTr1sk je izjavil:

@Relanium: iz katerega leta imaš xbox360, jaz imam zadaj nalepko december2005, od novembra ga pa imam (kupil preko bolhe..upam da ne bo ...še...crknu), a tebi je fejst pihal vroč zrak, ker meni ne, pa tudi piha malo da komaj kaj čutim, edino glasen je ful

Na bolhi je veliko ljudi, ki popravlja RROD, kaj mislite lahko se popravi za vedno?

Pomoje ne, razn če kupiš jasper 2 xbox, ti se baje malo kvarijo.
#brezpodpisa

darkstar ::

Evo en link, kjer so opisani 3-je najbolši vodiči za popravilo konzole Xbox 360 :

http://bestxbox360repairguides.com/revi...



LP

Relanium ::

No hvala za link,
ampak zanimiva stvar pri teh plačljivih vodičih je, da je reklamna stran dosti daljša od knjige same.
Sem potegnil eno iz travnika, ker sem jo hotel takoj, pa da vidim kaka je sploh kvaliteta navodil.
Lahk sam rečem, da mi je škoda tiste pol minute, ki sem jo porabil za DL, še bolj škoda bi mi bilo pa, če bi jo celo plačal.

pač, dosti boljša navodila so prosta po internetu. (sam še zmeraj ne da bi stvar vredu delovala)

romex ::

jaz sem rrod popravil že sigurno 2x. zadeva deluje, če potem na xbox dodaš dobro ventilacijo. v mojem primeru je to spodnji podstavek z ventilatorji, zadnji ventilatorji in na sami stranici sem dodal še 120mm ventilator. če samo odpravimo rrod je ravno toliko možnosti, da ga dobimo kolikor na začetku.

Relanium ::

pol maš ja celo turbino :)

no jutr skočim po pištolo za vroči zrak, pa da vidim.
Sem predvčerečnjim plato pol ure z fenom grel na blizu (vmes sm še fen enkrat pregrel, da se je ugasnil) pa ni naredlo ma nič

BTW, ka si uporabu tiste x-sponke spet al ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Emilijus79 ::

Jaz sem imel isto težavo, kolega pa se s tem ukvarja že nekaj let in pravi da zanesljivo ni junaka ki bi lahko 100 odstotno odstranil napako za vedno, razen da namestiš zelo močno hlajenje, pa tudi to ni za dolgo, Jasper2 je edina rešitev.

KTr1sk ::

romex je izjavil:

jaz sem rrod popravil že sigurno 2x. zadeva deluje, če potem na xbox dodaš dobro ventilacijo. v mojem primeru je to spodnji podstavek z ventilatorji, zadnji ventilatorji in na sami stranici sem dodal še 120mm ventilator. če samo odpravimo rrod je ravno toliko možnosti, da ga dobimo kolikor na začetku.

potem če mi crkne lahko tebe konkatiram da mi pomagaš zrihta :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

romex ::

lahko, vendar ponavljam.. brez dodatnega hlajenja lahko hitro spet nastane rrod.

bitnabit ::

to se popravi tako da (daš vmes po eno kovinsko matico ter fino sčistiš grelne površine nato naneseš pasto)zašravfaš fajn nazaj ter dodaš 2 stvari (sata kabl ter nov ventilator na GPU (stari lahko ma vibracije,ki ne miga hladilnika GPU))tako da na koncu uporabljaš cdrom kot zunanji, že popravo jih par, ter delajo brez problema že par mesecev in mislim da se napaka več nebo pojavla.

fora je le v tem da se GPU pregreva(k temu pomaga tudi cdrom) ter uniči pasto,ventilator bo pa poskrbel za to napako_ziher;)

upoštevajte nasvet,hvala,ni kaj.

pozabo povedat da daš matice na GPU in CPU;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bitnabit ()

Relanium ::

Xbox je zdaj bil pregret z pištolo na vroči luft, dodan je bil 5 centimetrski ventilator na podaljšek grafičnega hladilnika, pa da vidimo

romex ::

kovinske matice niso vredu, morajo biti plastične ali najlonske podložke.

KTr1sk ::

in kakšni so rezultati, ste zrihtal xbox? Drugače pa zdajle čez vikend po cele popoldeneve nečaki igrajo moj xbox360 z letom izdelave dec.2005 in upam da ne bo crknil, bom pa v kratkem razdrl in pogledal če je kaj praha da ga mal sčistim, da bo še delal naprej bp.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Relanium ::

KTr1sk je izjavil:

in kakšni so rezultati, ste zrihtal xbox? Drugače pa zdajle čez vikend po cele popoldeneve nečaki igrajo moj xbox360 z letom izdelave dec.2005 in upam da ne bo crknil, bom pa v kratkem razdrl in pogledal če je kaj praha da ga mal sčistim, da bo še delal naprej bp.

Zaenkrat gre :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

KTr1sk ::

Tole je pa kar zanimivo kar je eden naredil
http://www.xboxhacker.org/index.php?top...
in
http://www.jamerican.net/?cat=14
Jaz pa sem danes komplet odprl in spihal prah, nekaj ga je bilo med rebri, bi pa enkrat rad enkrat mogoče vsaj tole naredil


da bo pihal v notranjost, ker zadaj itak ven piha, da bo krožil zrak, kaj mislite?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Relanium ::

Tole je dobr, grafični čip je treba ohladit, sam kupi dober ventilator, da nebo preveč ropotalo.

KTr1sk ::

Glasnejši kot je tak ne vem če je še lahko hehe, pa dam bolj bolj na glas musko pa je ok, kaj pa tole kako mislite da se montira, kakšen učinek bi bil, ker ni tako drago
http://www.napeto.com/xbox-externi-hlad...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

LuGi ::

S tem nardis vec skode k koristi. (xbox-scene) če se ti da pobrskat.. men se ne.

KTr1sk ::

LuGi je izjavil:

S tem nardis vec skode k koristi. (xbox-scene) če se ti da pobrskat.. men se ne.

to misliš za ta link
http://www.napeto.com/xbox-externi-hlad...
da ta zadeva naredi več škode, kot koristi?
Saj men ni jasno kako bi lahko to hladilo, da pred obstoječim ventilatorjema postavim še dva, razen če bi zamenjal obstoječa ventilatorja z večjim

Tole je lepo opisano
http://forums.xbox-scene.com/index.php?...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

romex ::

Jaz sem dodal kr 120mm ventilator. Zadeva dela ok, sicer je bolj glasen, ker je 230V ampak me ne moti.

Dr_Andy ::

Najbolš je ps3 ker nima RROD pa tega sranja. Zdej je elitka u big bangu 270,ps3 pa 278. In za teh 8 evrov,maš zraven še wi-fi(pri xbox360 morš kupt adapter za 70e),pa free online igranje(45-60 e na let pr xbox360),pa še blu-ray player!


Js sm tut najprej mislu uzet xbox360 ker je cenejšji,ampak sm pršou do tega da je z vsem potrebnim dražji,zdej sem pa naroču ps3!

St235 ::

ROFL, najprej 5 strani bluziš, zdaj boš pa nasvete delil?

Xbox ima RROD, Playstation ima YLOD. PRve generacije obeh konzol sta imele tega precej več. Microsfot do te mere, da je moral podaljšat garancijo, Sony pa je uspel stvari malce bolj pod preprogo pomest. Drugač so zadnji modeli precej manj občutljivi na te težave.

Da ne bom čist off topic. Pomembno je da svoji konzoli omogočeti ustrezen življenski prostor in ne zalagate prezračevalnih rež. Ravno tako ni jih ni fino postavljat zraven radiatorja. Večji, močnejši ventilator je sicer rešitev, samo če uporabljaš konzolo tudi kot video predvajalnik potem iščeš cenejše rešitve.

ČE se že lotevate razdirat konzolo pa ne pozabit na temalno pasto, ki se nanaša v čisto taki plasi toliko da zapolni morebitne neravnine na čipu in hladilniku.

Hardstyle ::

Fajn, pa si naročil poleg še 10 iger in si prišel na kakšno ceno? Jaz bom vzel pa xboxa360 za 270EUR in je to fiksni strošek... ti pa neboš končnega zneska ki si ga plačal za konzolo nikoli izvedel.

XsenO ::

@DR_andy: dej bodi raje tiho ker ti niti k od konzol ne poznaš. Drži tisto, kar je lakotnik povedal. Iz lastnih iskušenj št. okvar 3 let starega xboxa: 0, število okvar 1,5 let starega ps3: 2, tako da je vse odvisno od sreče ostalo pa je PR bullshit.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

St235 ::

@Hardstyle: ne seri klanf pa lepo povej, da se tvoja računica izide samo če imaš čipano konzole, kar pomeni tudi omejeno uporabo (če sploh) online funkcij.

GLAVNI ::

Dal boš 270EUR za flashano konzolo (haha pa misliš, da si poceni prišel skozi), dvoslojne dvd-jem predvidevam, da serješ, prikrajšan boš pa za online nažiganje.

Relanium ::

Vi se pa POBERTE z moje teme mularija!!!

Ni tu zato, da se začne Xbox vs. PS3 flame!

Dr_Andy ::

nočm bit pameten al pa kar kol,ker res nimam pojma,ampak se mi zdi ps3 nasploh boljši. Mam še eno vprašanje, a za ps3 maš lahko tut navadn hdmi kabl,al morš prou posebi kupt unga ''za'' ps3(oprostite ker sem zašel iz teme:P)?

GLAVNI ::

Sam en je hdmi kabel. Poanta tistga ps3 hdmi kabla je to, da je dražji.

@relanium, vela šefe!

Dr_Andy ::

hvala

@Relanium : Sure,Yes,Sure

KTr1sk ::

Pred nekaj dnevi, sem svoj xbox360 odprl, lepo spihal in dodal 2 ventilatorja, ki pihata oba noter, tako da gre zadaj na ventilatorjema samo ven zrak, ampak ne vem zakaj imam občutek, da zdaj bolj toplo piha zadaj, ampak mogoče zato, ker je zdaj bolj pretočno vse skupaj.
Takole sem naredil


imam pa en star ATX napajalnik, ki poganja ventilatorja, takole sem pa ga usposobil


Prvotno sem že lotal sem kabelj za 12V, a sem si premislil

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Relanium ::

Toel s folijo je dobra poteza sploh tam pri grafičnem (nižja rebra) mislim da je tam glavni problem, ker majo novejši hladilniki še tak podaljšek ven (heatpipe + dodatna rebra) da še dodatno hladi - tu mam en predlog, če kdaj naletiš na tak hladilnik ga raje menjaj, če boš že kaj odpiral.
Sam tista folija na levi strani zgleda bolj slabo pritrjena.

Maš pa mal starejšo konzolo, vrjetno se jo da celo jtag-at

KTr1sk ::

Ja jaz sem kupil rabljenega xbox360 lani jeseni, leto izdelave je pa december 2005 in ker sem šele pozneje izvedel, da crkujejo (sploh starejše izvedbe), sem si rekel, nekaj morem narest, da bo še delalo nekaj časa.
Ja samo z izolir-trakom sem prilepil na hladinla rebra, tako kot je na fotki, ker tako pride nanj DVD-pogon in pritisne nanj, kako pa ti misliš, da naj bi bilo narejeno?
Če se kje dobijo novejša hladilna rebra pa prosim, če lahko kdo tu prilepi povezavo, da bom še to menjal, hvala
lp

EDIT: našel nekoga, ki prodaja hladilna rebra z novejšo izvedbo, ga bom verjeno kar jutri poklical http://www.bolha.com/oglas383613815/xbo...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

Danes sem dobil "nov" podaljšan hladilnik za za gpu in tudi za cpu, a menjal sem samo za gpu, ker na "nov" cpu hladilnik ne bi mogel montirat ventilatorja


tega nisem menjal, je pa dosti večji, kaj mislite da tudi delo dost bojše opravlja?


očistil sem GPU z alkoholom in potem namazal z termalno pasto


naredil sem pregrado, če bo kaj bojlše



zdaj pa imam že sestavljeno in sem igral nekje pol ure, vsake 2 mesce bom pa odprl pa spihal zadevo, druga zaenkrat nima namena, mogoče bi še kdaj dal narazen cpu in na novo namazal s termalno pasto
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Hardstyle ::

St235 je izjavil:

@Hardstyle: ne seri klanf pa lepo povej, da se tvoja računica izide samo če imaš čipano konzole, kar pomeni tudi omejeno uporabo (če sploh) online funkcij.


Kupiš samo tiste igre, ki jih želiš igrati online. Če pa jih ne misliš igrat online pa je to to.
Vsakemu svoje.

St235 ::

Pobožne želje. Vse kar ti takšen nasvet priense je ban konzole in potem nič ne moreš igrat online.

KTr1sk ::

Včeraj 27.11.2010 pa mi je crknil (RRod), zdaj pa vprašanje če ga dam popravit, kako dolgo bo spet delal? Je kdo tukaj ki je dober "mehanik" ?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

barakus ::

Kaj obstaja sploh kaksen trajen fix za tole?

Mavrik ::

Ja, odneseš na garancijsko popravilo, kjer dobiš novo konzolo.
The truth is rarely pure and never simple.

barakus ::

Kaj pa, če je garancijski rok potekel?

KTr1sk ::

Povejte mi, če kupim novejšo konzolo ki se ne da igrati varnostnih kopij, lahko iz moje starega xboxa ki je odklenjen zamenjam DVD-pogon in bodo delovale moje zapečene igre?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

davo1612 ::

Jaz sem včeraj razstavil moj XBOX 360 ki je imel RROD, in naredil to:
http://www.youtube.com/user/FixYourOwnX...
http://www.youtube.com/user/FixYourOwnX...

ko sem naredil vse to sem prišel do tja ko moras izklopiti ventilator (6.00min) v posnetku je rekel da moram pustit 20 min oz. dokler se ne pojavita 2 lučki jaz sem pustil 1 uro. Ko sem vklopil nazaj ventilator in dvd-rom je se zmeraj kazalo 3 lučke in ventilator ko sem ga prizgal se je zacel vrtet vendar samo za eno sekundo, dvd-rom se pa sploh ne odpre, vendar xbox je pa prizgan.

Prejle sem klical nekega gospoda ki se okvarja z popravilom xbox-ev pa mi je rekel da se je en elemnt skuril.

Prosim za nasvete kako bi lahko pogledav kateri element se je skuril.

Za informacije se v naprej zahvaljujem.

LP, David.

#000000 ::

Skuril oz. prežgal si čip

davo1612 ::

Ker čip po tvojem mnenju misliš da sem skuril.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649744 (25092) hojnikb
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199815 (76988) radovednik
»

Nakupovanje xboxa 360/ps3

Oddelek: Kaj kupiti
152320 (2052) velky
»

Xbox 360 premium nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
777355 (5057) brecoboy
»

PlayStation 3 cenejši, polovica Xbox 360 umre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7711832 (8123) PrimozR

Več podobnih tem