» »

Menjava MAC naslova

Menjava MAC naslova

#000000 ::

Kolega ima doma ponudnika mislm da telemach, ki mu baje dovoli samo dva mac naslova, zdej je malo nerodno ker je nabavil še en računalnik in je baje treba vsakič z nekim programom zamenjat mac naslov.

Se da to nekako drugač zrihtat, mism da enkrat zamejaš in ostane za vedno, ne da treba vsakič jovo na novo.

blaz_ ::

Z ruterjem to ni problem, on ti fejka mac k ga modem hoče, na ruter pa prklopš ostale kompe, kak pa zdej prklapla compa gor, pa mi ni jasn zakaj bi mogu vedno menat (razn če vedno drug comp prklop na modem s kablom?).

Še ena rešitev je pa, da si pogledaš internet connection sharing (ICS), samo je potlej drugi komp preko prvega priklopljen na net (in posledično mora bit tisti, ki je direktno na modem priklopjen, biti prižgan če hočš z drugim dostopat do neta).
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

#000000 ::

Sicer ne vem kako ima on to urejeno ampak mislm da preštekava kable, ko rabi internet recimo v otroški sobi gre na hodnik in odšteka recimo tistega iz dnevne sobe in priklopi drugega :) Mam tak občutek, zdej ni problema ker baje mu ISP dovoli dva različna MAC naslova in dobi zanju tudi IP naslov, ko pa vklopi tretjega pa ne dela in je klical na help desk da ma pač nov komp in so mu tam svetoval nek MAC changer s katerim je vpisal MAC ki je v uporabi, jeba je le to ker baje po reszatru treba to narest vsakič, vsaj kokr sem ga jest zastopu. Zato bi rad če se da nekako zmotovilt da bi to kr v samem hardweru zamenju pa bi bil mer pol za vedno.

fosil ::

Naj si kup ruter, pa bo lahko imel vse računalnike ves čas na netu in to brez preklapljanja.
Tako je!

sidd ::

Nasvet, kupi naj router, niso več tako dragi.
Drugače pa nevem kaj počne, jaz sem moral recimo na mojem računalniku menjati mac naslov (podobni problemi), in je že sedaj 1 leto isti....MACmakeup al kako se že reče programu....
seveda vse na lastno odgovornost :)
no idea for signature
signed
I

#000000 ::

Ma to mu jest tupim že 2 let, ampak on noče da so vsi nanekrat na netu, ker kao so otroc še premejhni da bi kr po cele ure bli na internetu, tko jim on priklopi za 20 minit na dan če sta pridna sevede :) Ruter bo kupil pomoje ko bosta tamaledva glih polnoletna (8 let mata zdej)

Amateur0006 ::

Telemach ti da celo zastonj router.

PARTyZAN ::

Meni so pa na Telemachu rekli, da ne zaklepajo več na MAC adreso. Lokacija?

#000000 ::

No ja sej sem že od začetka reku da ne vem kerga ponudnika točno ima, sem premalkrat pri njemu da bi še to vedu :)

Sharkb1te ::

Ko sem bil jaz na Telemachu, sem mel isti problem. Nastaviti isti MAC ni problem.

Greš Control panel-->Network connestions--->Local area connestion-->"desna tipka" Properties--->tipka "Configure"--->zavihek "Advanced"--->izbereš možnost Network Address---> in pod Value vpišeš MAC (vse skupaj brez presledkov npr. 030045E78912) in potrdiš.

S tem ostane ta MAC vedno isti oziroma dokler ga ne zamenjaš.

LP

bluefish ::

Na spodobnih routerjih lahko brez večjih težav blokiraš klienta oz. nastaviš schedule.

jahtba ::

Sharkb1te je izjavil:

Ko sem bil jaz na Telemachu, sem mel isti problem. Nastaviti isti MAC ni problem.

Greš Control panel-->Network connestions--->Local area connestion-->"desna tipka" Properties--->tipka "Configure"--->zavihek "Advanced"--->izbereš možnost Network Address---> in pod Value vpišeš MAC (vse skupaj brez presledkov npr. 030045E78912) in potrdiš.

S tem ostane ta MAC vedno isti oziroma dokler ga ne zamenjaš.

LP

nikakor ne pridem do mesta,kjer bi vpisal nov mac.

__X__ ::

kot pravi blueFish, se da na routerju nastavit urnik za vsako mašino posebej. Npr WRT54GL + tomato, deluje. Strošek routerja manj kot 50EUR.

jahtba ::

Sem nabavil WRT54GL + tomato,povezave delajo,pri nastavitvah (iščem navodilo za Tomato)mi ne gre najbolje.Hvala za nasvet glede opreme.

blackbfm ::

nikakor ne pridem do mesta,kjer bi vpisal nov mac.


Ti hočeš spremenit mac na računalniku? Nekatere mrežne ne podpirajo nastavljanja po tistem postopku. Rabiš program tale je ok http://devices.natetrue.com/macshift/ma...

Za spremembo maca na routerju (tomato) odpreš pa meni ADVANCED in spodaj MAC ADDRESS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enaka wireless sticka na enem omrežju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
334864 (3897) solatko
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132867 (2116) malini
»

povezava laptopa s kabelskim internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
462588 (2207) orangebud
»

Disconnect vsako minuto do dveh za 5-10s

Oddelek: Omrežja in internet
452997 (2153) mgermo
»

Spreminjanje fizičnega naslova mrežne kartice?

Oddelek: Omrežja in internet
72044 (1866) tomazsorgo

Več podobnih tem