» »

Poraba elektrike pri x6 CPU

Poraba elektrike pri x6 CPU

WinXP ::

Imam vprašanje ki je vezano na močnejše procesorje.Trenutno imam v PC AMD Athlon II X2,ki sem ga nedolgo nazaj kupil in ta porabi 45W,mislim.

Zanima me,če bi se človek odločil za procesor X6,torej šestjederni - ali res katastrofalno več porabi elektrike? Ker ti procesorji rabijo 125W (moj x2 pa 45W)!
Oziroma kako je "razporejena" ta poraba (obdelava nečesa recimo zahteva večjo procesorsko moč in s tem večjo porabo pa to niha ali je to stalno na 125W?)
  • spremenil: WinXP ()

matonson ::

Niha.Pri gigabyte pa tudi gotovo drugje dobiš zraven software, ki zmanjša množilnik ter voltažo. Tako deluje z 800Mhz. Ne vem pa, če zmanjša množilnik pri vseh procesorjih. Jst sem imel 955 black edition, kako je pa pri navadnih pa naj kdo drug pove.

dogo ::

Najprej se prepričaj, da tvoja matična plošča sploh podpira 125w procesorje (najbolje da greš na uradno stran proizvajalca oz. iščeš po modelu plošče). Če se prav spomnim naj bi 125watt-na poraba nastala le pri hudih obremenitvah, v stanju idle pa je poraba manjša (če se motim naj me prosim kdo z več znanja popravi) , tu ti spet predlagam malo brskanja po netu z raznimi iskalnimi gesli.

LP

kixs ::

Pri meni je poraba pri stock X6 1055 nekje podobna kot pri navitem X2 na 2900MHz in 1.45V. V idle nekje 150W in pri max obremenitvi okoli 330W. Torej to je merjeno celoten sistem brez monitorjev.

lp

Dr_M ::

x6 se da kar lepo krotit, kar se tice porabe.
Moj 1075T dela v idle na 800MHz 0.7V (original 1.225V), pri 3GHz pa 1.1V (original 1.325V).
To je vse stabilno, vec ur testirano s prime95.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

z takim znižanjem si na TDP 65:) w

WinXP ::

Vidim da vas je kar nekaj vzelo že te procesorje.Plošča podpira,seveda (Xtreme Phase up to 140W support piše)...

Ne bi si upal spreminjat voltaže,čeprav je po moje bolje vseeno da je voltaža nižja kot da bi jo dajal na višjo od standardne... ampak se ne bi upal res s tem igrati,eni pa ste očitno probali na rizik...uhh...
Bom pa enkrat kmalu vzel ali 3Ghz ali 2,8GHz x6 Phenom... tako da pri tebi kixs je res velika poraba:O ;a maš to kakšen server? dočim pri tebi x45 je ta poraba idealna,:)čeprav torej kot je nekdo omenil NIHA...

Hvala vam za odgovore in pomoč okoli tega nakupa.

WyattEarp ::

Imam Phenom II - 1090T, pa mi na idle porab nekje 130W, load pa nekje do 300W, samo, če še grafična ne vem kuk W (4850ATI), pa disk pa 4-je ventilatorji...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

TechStreme ::

WyattEarp je izjavil:

Imam Phenom II - 1090T, pa mi na idle porab nekje 130W, load pa nekje do 300W, samo, če še grafična ne vem kuk W (4850ATI), pa disk pa 4-je ventilatorji...

Tu si verjetno pozabil da za cel sistem.

Drugače pa ja... Za varčevanje energije pri procesorju ne potrebuješ nobenega posebnega softwera. Je že vse v Windowsu in osnovni plošči. In ni potrebno da je procesor BE.. BE pomeni da lahko višeš mnižilnik preko tovarniškega, nižanje množilnika pa AMD nima zaklenjenega že od nevem kdaj.

X6 pa povrhu vsega še varčuje s pomočjo ne ravno čisto ampak neke vrste odklopa neaktivnih jeder.
Tako da v idle poraba med X2 in X6 sploh ni tako različna.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

kixs ::

WinXP:
zakaj bi bila to neka :O velika poraba? Taksna pac je za celoten sistem kot je v podpisu, s tem, da so prikopljeni (le) stirje diski. Manj lahko dobis le z nizanjem osnovne napetosti procesorju in z manj priklopljenimi porabniki. Vendar ne kaj grozno veliko. Pri polni obremenitvi pa se pozna 6 jeder in poraba je toliko vecja.

WinXP ::

To je res... me pa veseli da procesor varčuje s tem ko "ne rabi" toliko moči z "odklopom neaktivnih jeder".

Bomo pa videli koliko W obremenitev bodo prinesli x8 in x10,čeprav verjamem da se podjetje AMD trudi delati na tem...

Aston_11 ::

x6 procesor rabiš z nekim namenom in ga ne kupiš zaradi varčevanja.

Dr_M ::

AMDjevi procesorji od Phenoma II naprej ne izklapljajo vec posameznih jeder (ceprav to niti ni pravilen izraz zato, ker samo niza mnozilnik in napetost), ampak le vse naenkrat. Loceno spreminjanje mnozilnika je imel Phenom I, ampak se je izkazalo, da ima to zelo velik negativen udarec na zmogljivost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Da se popravim. Zgornje podatke o porabi sem vzel iz spomina in ta ni ravno natancen ;)

Moja konfiguracija iz podpisa (vse stock) 6 diskov (od teh 5 WD Green) + zvocniki X-220, brez monitorjev v idle porabi kot receno okoli 150W. V Prime95 z obremenejenimi vsemi procesorji je poraba okoli 240W in z dodatno obremenitvijo graficne poraste vse skupaj na cca 310W.

lp

Engineer_SLO ::

skoraj ne verjamem, ker sem tudi sam imel grafično 8800 sicer GTS 320, ki je pod ful obremenitvijo goltala svojih 130-140W...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je 180 W napajalnik dovolj za Core i3?

Oddelek: Kaj kupiti
396446 (5461) amigo_no1
»

Ali bo AMD-jev CPU deloval na Gigabyte matični? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8513218 (11909) opeter
»

Katera konfiguracija je boljša za dolgi rok?

Oddelek: Kaj kupiti
222321 (2029) WyattEarp
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812675 (10473) MonkeyHead
»

Poraba računalnika in dodatkov..

Oddelek: Strojna oprema
344058 (3257) toplakd

Več podobnih tem