» »

RAID prstavljanje diskov

RAID prstavljanje diskov

matevzm ::

Tole me muci, ko sem postavil RAID: ali lahko diske preklopim, ne da skodovalo RAIDu? Na primer: priklopljena sta kot master in slave na enem kablu (ja, vem, ni to najboljse), ali mi bo ostal RAID, ce diska dam master na enem kablu in master na drugem? Si to kam zapise kontroler, bo dojel, ko mu pokazem, ali mu ne bo nic jasno in bo zahteval novo kreacijo RAIDa?
Kontroler je HPT370 (HotRod).

CCD ::

Huh... jest nism niti vedu de se da met RAID na istem kablu, kako ti to sploh dela?

msmiha ::

Nimaš kaj zgubit če probaš. Če ne dela daš pač nazaj!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TESKAn ::

Valda da bo delal, ce sta le diska na RAID kontroler prkloplena.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

matevzm ::

RAID se da delati kakor hoces, je pa priporoceno, da sta na locenih kablih (logicno). Pri meni je na enem kablu sistemski 7200, na drugi kabel sem dal pa dva 5400. Bolj za test. Potem pa se zacel praskati, ali se da zadevo kasneje predelati, ce slucajno oddam glavni disk..
Anyway, upam da res dela (pravzaprav bi bilo najbolje poskusiti sedaj, ko se ni zivljensko vaznih stvari gor). Hvala za odgovore.
A kdo ve, kako si potem kontroler zapomni, katera diska sta v RADIu? Ali se zanasa na to, da bos prav se enkrat povedal, ce se zmotis ne dela in poskusis se enkrat?

miha ::

Pa kaj boste uboga raja s raid poljem??
Za vaše igrce prav gotovo ne!!!
Raid je dober samo za zascito podatkov( r 0 in r1 ziher ne) in za večje hitrosti, ki jih definitvno ne rabite.
Raid rabite samo zato, da ste boljsi od soseda (sosed ja lahko world wibe) in ne zato ker ga rabite)

Napišite kdo od vas je izkoristo raid do konca in mu res služi?

matevzm ::

Redko kdo to rabi, zadnje case je pac moda. A po drugi strani - ce lahko pohitris zadevo, zakaj pa ne. Jaz originalno nisem imel tega namena, pa sem sedaj vseeno poskusil in zadeva lepo leti. Bom moral se malo stestirati, a na oko sta sedaj 2 5400 mirno na ravni 7200 diska. kar je pa precej cenovne razlike.
Denar sparamo, to je to...:D Pa se bolj hladna in tiha sta. Prejsnji 7200 se mi je grel in sem ga zato hladil (pa se glasen je bil), pa mi je sel tisti ventilatorcek ze posteno na zivce in sem se mocno veselil 5400 diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413580 (9184) matrix2
»

RAID + disk = ???

Oddelek: Strojna oprema
221387 (948) JustVi
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191865 (1569) Paramedic
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141497 (1358) MadMax
»

Abit KT7-RAID TEŽAVA

Oddelek: Pomoč in nasveti
131854 (1679) TuXterrestrial

Več podobnih tem