» »

GIBANJE za KABELSKI SISTEM (INTERNET)- SVETUJTE

GIBANJE za KABELSKI SISTEM (INTERNET)- SVETUJTE

mylos ::

V Kidričevem pri Ptuju imamo kabelski sistem, vendar nam ta onemogoča dostopa na internet. Zanima me, kaj je treba operaterju kabelskega sistema dokupit, da bomo lahko imeli internet dostop. Koliko bi takšna investicija stala. Jaz osebno bi lahko pritisnil občino, da bi to subvencionirala.

HOČEM, DA GRE RAZVOJ NAPREJ, ne pa da vzdržujem telekom. SVETUJTE::D

TESKAn ::

Huh, najprej je treba preverit, če omrežje podpira obojestransko komunikacijo, da torej lahko pošiljaš podatke iz hiše do centrale. Če to dela, stroški nove opreme ne bi smel bit lih ogromni (ne vem lih, ma po moje bi lahk za par milijončkov uštimu vse;)). Če pa omrežje ne podpira obojestranske komunikacije, bi blo pa treba CELOTNO omrežje posodobit, kar pa ne bi blo lih pocen...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

KamikazA ::

Kot prvo rabiš met link na katerga boš omrežje sploh priklopil. Potem rabiš met ojačevalce ki sa sposobni dvosmerne komunikacije. Omrežje mora biti izvedeno v zvezda sistemu in tudi toliko kvalitetno da boš imel zadovoljiv signal!
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Jake ::

Točno tako, in stvar niti ni poceni, ker je to kar zapletena operacija, tako, da če imate več kot 5 let star sistem pomojem ni za računati za kaj takega. Mislim, da bo ADSL ko bo povsem konkurenčen raznim kablom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba Facebooka ima negativne učinke

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4817858 (15141) francek1
»

V Španiji univerzalna pravica do širokopasovnega dostopa do interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
434298 (3305) BlueRunner
»

Obojestransko tiskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
92533 (2259) bluefish
»

T-2 s TV sporedi

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
3112823 (10657) s53zo
»

Kaj potrebujem kot ponudnik interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
121129 (828) Iztirjenec

Več podobnih tem