» »

Abit KT7-RAID TEŽAVA

Abit KT7-RAID TEŽAVA

A.L.T. ::

Ok, dons sm končno dubu nov PC. Konfiguracija je sledeča : Abit KT7-Raid, AMD Thunderbird 800, 128MB/133, 30GB IBM DTLA 7200, Prophet II Pro, CDRW, DVD Pioneer, Sound Blaster Live! player 5.1, Tv tuner...
Sedaj pa še k problemu. Ko računalnik prižgem, se po naložitvi biosa ustavi, češ da nimam sistema. Zagnau sem ga z zagonsko disketo in presneu celo na disk pa se vseeno noče naložit;(! Kot da disk sploh nebi obstajal! Ne vem ka bi blo, tko da prosm pomagite.
LP.
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

JLP ::

A maš slučajn notr kašn SCSI adapter?
Na kermu kontrolerju maš disk?
Men se podobn dogaja če mam SCSI BIOS enablan.
Ga morm disablat pa dela.
Drgač pa preber KT7/KT7-RAID FAQ.
Tm je opisanih precej problemov in navedenih kar nekaj rešitev.
Pa tud na forumu lahko kej prašaš.
Live long and prosper!

birdy ::

ja tudi jaz sem mel take tezave....
mam podoben sistem(kt7 raid+T-Bird800+WD caviarx2)
pa mi je prjavu DISK I/O EROR!!!!?!!!!

pol sem pa enega lepega dne k sem ze skor obupal tko za salo pognou namestitev winsow(so ze bli na disku) in stvar se nalozi...pol pa kr dela!!!!!!

probi
lp
birdy

luni ::

mogoce sploh nimas ustvarjenih particij...
Artificial Intelligentia

VASkO ::

zagonske diskete ne mores samo tako presnemat na disk, ker ne presname vseh datotek (skritih), ki so potrebne za nalaganje sistema. Uporabiti moras ukaz "sys c:" in ti prenese sistem na disk, pol pa lahko startas brez diskete.

Yohan del Sud ::

To je mene zajebaval enkrat pol dneva pa sem obupal. Pokličem kolega pa sam pogleda not pa reče:

"ja seveda bučko, kabel z mb maš izštekan"

Eh, murphijevo pravilo, stvari delujejo bolj, če so vključene...

>:D

A.L.T. ::

Particije mam narjene in formatiran, SCSI adapterja tut nimam, mam pa itak sam en disk 30GB. Dubu sm startap cd od prjatla, inštalira winse in vse, sam grafična je zmer v konfliktu z raid kontrolerjem in čipsetom, pa še nekove multimedia in video device mi najde, k sploh ne vem ka bi lahk blo! Aja pa winsi mi zmer kazejo svoj k***** modri zaslon.
LP;(
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

Reso ::

Men ni delu HDD na abit-ka7100 nobenih problemov v win98. Sam v win2k sm mel probleme zarad starih prilozenih driverjev.

Medved ::

Če maš raid pol peti (5) PCI ne dela, tko piše v navodilih za abitko, v ta slot PCI ne smeš nč dajat:))

TuXterrestrial ::

Še eno vprašance:


A maš HD in CD na enem kablu?

A.L.T. ::

DVD in CDRW sta na primary master(DVD) in Primary slave (CDRW). HDD pa je sam na RAID kontrolerju na primary master.:P
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

TuXterrestrial ::

A ti ob zagonu najde HD ali ne?
Če ti ne najde potem pojdi v Bios pa naj ti on najde HD.
V kolikor ti ne najde izklop cd in dvd (kabl ven) pa poskus še enkrat.
A ja! Sej maš kable samo na belih konektorjih a ne?

A.L.T. ::

Ma ne, sj pravm da sta cdrw in dvd sama na ide kanalu, se pravi na belih konektorjih. Disk je pa na raid kanalu, se pravi na modrem konektorju. Bios prepozna cdrw in dvd, diska pa ne more ker je na rajdu! Rajd pa prepozna disk,IBM DTLA 307030... Disk je nastavljen na boot disk in vse. Sj pravm da mi se je pol ko sm dubu boot cd od winsov in sm jih inštaliru normalno dvignu, sam format c:/s al pa kj podobnga pa ne prime;((.
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

TuXterrestrial ::


Kt7-raid navodila:

Raid setting guide 4-1

Enter Advance BIOS Feauters in the BIOS setup. Change setings of First Boot Device, Second and Third to read ATA-100..(zraven še slikca)

Probi še to

P.S. Iz prejšnega posta je bilo čutiti malo nestrpnosti?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ide kanali & RAID

Oddelek: Strojna oprema
7677 (561) fictionel
»

Nov PC

Oddelek: Kaj kupiti
211439 (1083) jakinj
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191872 (1576) Paramedic
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141508 (1369) MadMax
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161490 (1218) A.L.T.

Več podobnih tem