» »

kateri gsm paket za malo klicev?

kateri gsm paket za malo klicev?

vir ::

Zanima me kater paket se najbolj splača za malo pogovorov? Vseeno mi je ali je mobitel, tušmobil ali pa simobil.
Pri mobitelu sem imel do zdaj nekakšen študentski paket al kaj že. Bilo je 5€ naročnine + pogovori. Na mesec me je prišlo skupaj cca 10 €.
Ker imam že 31 let več nisem mogel bit na temu paketu. Zdaj sem začel s filanjem na kartice in mislim da me bo tudi to prišlo cca 10 € na mesec.
Rabil bi torej najcenejšo varianto. Pri paketu Tušmobil5 sem videl da je naročnina 5€ in imaš 50 minut zastonj pogovorov v vsa SLO omrežja. Nevem pa kakšna je pri Tušmobilu pokritost s signalom-včasih je bilo baje porazno.
Ker imam že slab gsm bom šel počasi nazaj na naročnino. Vzel bom najcenejši telefonček ker uporabljam samo za pogovore in nimam potrebe po fotoaparatu in podobnih dodatkih.

Torej kater paket priporočate za malo pogovorov?

darkolord ::

Kaj pa naročniški paketi brez naročnine?

Lonsarg ::

Za malo pogovorov obsolutno ne Mobitela na kartice:) Mislim da ma 18 centov na minuto. Simobil kartice so 8 centov ta akcija, oziroma 11 drugače. Tuš ma tudi 10 centov kartice. Debitel ma tut tok, IZI mobitel pa ima tut nekje 8 centov. Tak da teh 5EUR/50min te pride čisto enako, kot če bi na kartice, torej 10 centov. Pa tuš gostuje v mobitelu, kjer sam nima signala, edini program je, da včasih sredi klica prekine, ko šalta iz enega omrežja na drugega. Zaradi tega pomoje raje stran od tuša.

Zanimiva sta Debitel in IZI Mobitel, ker imata od Mobitela omrežje in pa Simobil, druge pozabi za malo klicev.

Mislim da zna od vseh treh najceneje priti ravno debitel. Ima 7EUR za 100min pri MOj D paketu. Najceneje, pa še naročnina je, da ti ni treba kar naprej polnit kartice:) Pa še od Mobitela omrežje imaš, torej najbolše v sloveniji. Debitel bi res bolj moral oglasaš svoje fajn pakete.

pri Simobilu, če vzameš paket, ki ima naročnino 0EUR in potem kličeš po 11 centov te pride 11 EUR za 100min. Po drugi strani pa če kličeš recimo 50min se ti ne splača 100min pri Debitelu zakupt, v tem primeru raje vzami tega od Simobila.

P.S: popravil cene za Simobil, zgleda ukinu tisto akcijo po 8 centov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hanzi77 ::

Vprašanje če se splača za nakup "osnovnega" gsm sklepat naročnino pri mobitelu.
Je sploh kakšna nar. manjša od 5-6 evrov?
Raje kupi mobitel po redni ceni, ali preko drugega na aneks (lahko tudi mene) pa potem nimaš naročnine in samo plačuješ pogovore.
To so ti pa že povedali.
Sam imam samo izkušnje z izimobilom in so OK. (lahko imaš 12centov in 15 sekundni interval (za nekoga ki ima kratke pogovore) ali manj in daljše intervale.

šernk ::

Lonsarg je izjavil:

Za malo pogovorov obsolutno ne Mobitela na kartice:) Mislim da ma 18 centov na minuto. Simobil kartice so 8 centov ta akcija, oziroma 10 drugače. Tuš ma tudi 10 centov kartice. Debitel ma tut tok, IZI mobitel pa ima tut nekje 8 centov. Tak da teh 5EUR/50min te pride čisto enako, kot če bi na kartice, torej 10 centov. Pa tuš gostuje v mobitelu, kjer sam nima signala, edini program je, da včasih sredi klica prekine, ko šalta iz enega omrežja na drugega. Zaradi tega pomoje raje stran od tuša.

Zanimiva sta Debitel in IZI Mobitel, ker imata od Mobitela omrežje in pa Simobil, druge pozabi za malo klicev.

Mislim da zna od vseh treh najceneje priti ravno debitel. Ima 7EUR za 100min pri MOj D paketu. Najceneje, pa še naročnina je, da ti ni treba kar naprej polnit kartice:) Pa še od Mobitela omrežje imaš, torej najbolše v sloveniji. Debitel bi res bolj moral oglasaš svoje fajn pakete.

pri Simobilu, če vzameš paket, ki ima naročnino 0EUR in potem kličeš po 11 centov te pride 11 EUR za 100min. Po drugi strani pa če kličeš recimo 50min se ti ne splača 100min pri Debitelu zakupt, v tem primeru raje vzami tega od Simobila.

P.S: popravil cene za Simobil, zgleda ukinu tisto akcijo po 8 centov...



hja glede tistega stran od mobitela, odvisno, ima druge akcije ki so potem lahko cenejše od ostalih:
Vključite si eno od ugodnosti za Mobiuporabnike in prihranite:

* pogovori se zaračunajo na klic in ne na minuto - Povej vse
* vsak 4. SMS, ki ga pošljete, je brezplačen - Mobi SMS
* po prvih treh minutah so pogovori 50 % cenejši - Mobi pogovori

vir: mobitel.si

cena na klic je potem recimo: Zaračuna se vam le 0,27 EUR na klic, ne glede na dolžino pogovora.
če je klicev malo in so dalši od 3 min je to mislim da najceneje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

JHa točno tako, osvnoni paketi pri Mobitelu so vsi dragi, zato Mobitel ni za take, ki porabijo manj kot 10 EUR. Evo najugodnejši paket za malo klicev pri Mobitelu je Povezani 11. 11EUR na mesec pa maš notri 111minut v Mobitel 11 minut v ostala omrežja in 111 minut v stacionarna in tut SMSov nekaj.

Na ta paket gre moj oče zdaj, ko bo končno lahko šel stran od Tuša. Sem naredil izračun še za Simobil, ter Debitel, pa pride približno enaka cena kot ta Povezani 11. Tako da daleč od tega, da Mobitel ne bi mel konkurenčnih cen. Samo nima pa jih za take, ki porabijo manjkot 11EUR na mesec.

knesz ::

Mogoče debitelov paket MojD 100. Za 7EUR na mesec imaš 100 min pogovorov v vsa slo omrežja (mobilna in stacionarna), tarifa nad zakupljenih 100 min je pa 10c/min v vsa omrežja. Omrežje je pa itak mobitelovo, tako da je pokritost enaka.

moochie ::

Ja, pri Mobitelu povezani 11 ali pa enotni paket, kjer je naročnina samo 3EUR, s tem, da je pa ta varianta res za minimum klicev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moochie ()

Lonsarg ::

Ampak začetnik te teme proabi 10 EUR na predplačniškem Mobitelu, če sm prab zastopil. Torej bo dal na predplačniškem kateremkoli drugem dobrih 5 EUR, mogoče 7EUR (se potem splača opcijo od Debitela) Tak da je že 3 EUR za enotni paket preveč+ enotni paket ma še zmeraj slabše cene klicev, kot ostali ponudniki.

amigo_no1 ::

Tuš ima paket s predplačniško Kul tarifo po 0,08EUR/min
http://www.tusmobil.si/index.php?option...

Tudi če si Tušmobilu si lahko 100% časa v Mobitel omrežju :), tako da ni težav s signalom (dela na predplačniškem Tuš paketu, za ostale naročniške ne vem).

@šernk
Mobitel seveda ne bi bil Mobitel če nebi bilo še kake fore vmes:
http://www.mobitel.si/Storitve/povej-vs...
Zaradi zaščite varnosti uporabnika in nemotenega delovanja omrežja je dolžina klica omejena na 110 minut.

Tale varnosti uporabnika je sigurno zaščita pred Al Kaido :D.

@avtor teme:
Poglej ali opraviš veliko kratkih klicev -> go for Tuš @Kul tarifa ali malo, a dolgih -> go na mobitel (kar predlaga šernk).
V primeru tretje možnosti, malo kratkih in malo dolgih vrži okvirne številke v preglednico&papir da vidiš pri čem si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dejan99 ::

Kaj pa recimo simobilov paket smart za 4EUR na mesec?

blaz87 ::

Vzami pri simobilu eno SIMPL tarifo na račun pa je.

Se pravi plačaš samo to kar kličeš, tarife si poglej malo na njihovi strani, niti niso drage če opravljaš malo klicev.

Edino telefon si moraš sam nabavit v prosti prodaji, kar pa kakšna osnova tudi ni več kot 40 evrov.

Lonsarg ::

jeje997, samo ne Tuš, moj fotr bi najrajš policiji prjavu Tuša zarad zajebancij. Seveda lahko naštelaš, da si 100% časa na Mobitel singnalu, ampak potem je en hakls, v Ljubljani in enih večjih mestih kar izklopjo gostovanje v Mobitelu! Ne se ti igrat z Tuš.

Tko kto sta blaz87 pa jaz predlagala. SIMPL tarifa, če res malo porabi, uno na račun, da nitreba kartic kupvat(to bi bla velka mora zame) Če se porabi tm do 50 minut klicev. Če pa 50-100minut maš pa bolšo izbiro na Debitelu Moj D 100minut za 7EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337697 (4460) krneki0001
»

Mobitel - Najcenejša možna naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6317907 (15176) šernk
»

TUŠ Mobil - za koga je to optimalno ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
373676 (2704) zzitop
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710513 (5152) neres
»

TUŠ Telekom omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
155158 (4030) Calligulla

Več podobnih tem