» »

Windows 7- problem z nameščanjem programov

Windows 7- problem z nameščanjem programov

Redkvica ::

Rada bi na HP prenosnik z nameščenimi Windows 7 (oboje kupljeno)namestila še kak antivirusni program, preden ga vključim v omrežje. Tako sem si z neta potegnila avast, pa potem še AVG, pa SpyBot. Potem sem jih z USB ključkom prenesla na prenosnik, a imam težavo, ker mi tam za nobenega od teh noče zagnati inštalacije.

Konkreten opis problema: Dvokliknem na namestitveno datoteko, za hip se odpre neko DOS okno, ki se takoj spet zapre, zgodi se pa nič. Inštalacija se ne začne. Če v tem DOS oknu karkoli piše, se prebrati ne da, ker se prehitro zapre, da bi se kaj videlo. Če izberem z desnim klikom nadatoteki možnost 'zaženi kot skrbnik', je popolnoma ista reakcija. Enako je, če zaganjanm s ključka ali pa če prej kopiram na disk in z diska.

Občutek imam, kot da mi kakšna od nastavitev blokira nameščanje programov. Ali ima prosim kdo kakšno idejo, kaj bi to bilo? Problem je tudi, ker se danes z Windows 7 srečujem prvič in se jih moram še naučiti uporabljati.

Havla vsem, če boste znali kaj odgovoriti.

gorenjc ::

Kot prvo, nikakor ni priporočljivo nameščati več Av programov za mašino.
GLede na to, da so win7 že nameščeni, je lahko nameščena tudi tovarniško kakšna trial verzija kakšenga av programa. Če je, je najbolje, da se odstrani.
Zakaj se namestitev navednih Av programov ne zažene, je pa drugo vprašanje.
Potrebno bi bilo pogledat v loge na mašini.

Redkvica ::

No,namen seveda ni nameščati več Av programov hkrati. Jaz bi bila zadovoljna že z enim samim:) Druga dva sem poskusila potem, ko s prvim ni šlo.

Glede na to, da windowsi opozarjajo, da je treba nemstiti antivirusno zaščito, predvidevam, da ni še nič nameščeno.

Zdaj moram le še ugotoviti, kako se pogleda v loge na mašini, če prav razumem.

Redkvica ::

No, zdaj mi je uspelo doseči, da se DOS okno ne zapre. In ko zaženem katero od teh namestitvenih datotek, mi vedno v oknu napiše 'Program too big to fit in memory'.

Prosim za kakšen nasvet, ker tole me res bega.

Sale_One0 ::

Hmm, pisal sem dolg replay kaj bi bilo lahko narobe, potem se je pa pojavil ta tvoj zadnji post in po njem sklepam da so instalacijske datoteke katere si prenesla iz USB kljucka, ali coruptane ali pa niso bile do konca pobrane preden si USB kljucek izklopila iz masine.
Si vis pacem, para bellum.

Redkvica ::

Točno to! Datoteke so bile kot kaže pokvarjene. Zdaj sem jih prenesla z drugim ključkom in dela super:)

Najlepša hvala za nasvete, in hvala slo-techu, da obstaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421765 (5404) jedateruk
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611726 (10253) solatko
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443091 (25131) BorutK-73
»

Windows 7 SP1 problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
233961 (3223) StratOS
»

Apple: Uporabljajte več protivirusnih programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
568465 (6393) MrStein

Več podobnih tem