» »

Ura serviserja

Ura serviserja

jcb ::

Živjo

Nikoli še nisem nesel pc k serviserju, kolk ima serviser na uro, en računalnik se mi prižge, ampak tik k bi se mogu pokazat napis WIN XP se ponovno zažene tako, da bom prepustil popravilo serviserju.
Je pa tukaj en hudi*, ker se ne splača dat serviserju 20-40 evrov, ker ni računalnik tolk vreden.
OFF:
Edino, če bi mi kdo pogledal iz foruma, dam kakšnih 5 evrov, če se zrihta zadeva, komponente vse delajo, grafična je vredu, ram je vredu, lučke na osnovni delajo, napajalnik je OK, sem prepričan, da je kakšna manjša zadeva za postorit.
Lahko pc prpelem v LJ ali Vrhniko ali Žiri pa zrihtamo.
  • spremenil: jcb ()

Opkow ::

5 EUR?! Tako nizko cenis znanje nekoga, ki si je vsa leta nabiral izkusnje? Mislis, da se to znanje osvoji spotoma in se tudi problem resi z levo roko?
Zakaj si pa sam ne resis, ce je tako enostavno?

Serviser sigurno ne bo bil poceni.
En primer:
www.sosed.si

Recimo... moja postavka za komplet namestitev sistema, z driverji, posodobitvami je minimalno 50 EUR (pavsalno).

Pomoc na forumu je druga rec... Ce bi rad resil problem sam, ti brez problema lahko pomagamo, ce je le v nasi moci.

bluefish ::

Za 5EUR boš res težko kaj našel. Servisne ure se, kot si že predvidel, gibljejo od 20EUR navzgor.

jcb ::

Potem mi pa lahko tukaj pomagate od nekoga sem dobil pc iz svojega starega pc-ja, ki ga redno uporabljam, kot za drugi pc sem sestavil iz dveh enga, težko rečem, da sem kaj narobe priključil, saj po mojem bi takoj piskalo.
Torej računalnik se zažene, toda se zažene ponovno ravno tam, ko bi se moral prikazat win xp.
Nekdo mi je napisal, da naj ponovno naložim PRVI NAPIS win XP samo čemu, če je že na disku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

bluefish ::

Pa zagon v Safe Mode?

jcb ::

Bom jutri poskusil, ampak kaj bom s tem naredil, če bom v safe mode šel.

dzinks63 ::

Nekdo mi je napisal, da naj ponovno naložim win

Imel je prav. Če si kar tako iz dveh pc-jev naredil novo sestavo (recimo, da si ok sestavil in da so komponente kompatibilne) , je kar logično, da se zadeva ne zaštarta. Če bi bil pred posegom odinstaliral vse driverje, bi se mogoče še windows postavil na novo, tako pa se ne. Torej naredi format in nov instal windowsov in še vsega ostalega kar rabiš.

Scorpia ::

Če si uzel od novega pc-ja matično ploščo, od svojega disk je tukaj uzrok da se ti ne zažene windows. Ali naložiti na novo windows, če ti ne da nove windowse dat, lahko prek linuxa (kakšen live cd, ali pa zagon z usb-ja) izbrisat driverje v mapi system32/drivers. Sam če ne veš kateri driverji so problematični, je pa pol problem.
////

Opkow ::

Na disku jih ze imas, vendar nimajo pravih draverjev, ki ji tvoj "novi" sistem potrebuje, ker je v strojnem pogledu drugacen od prejsnje masine.

V tem primeru je najbolj zanesljiva varianta, da si windowse instaliras na novo. Pred tem je priporocljivo, da si za vsak slucaj naredis backup obstojecih podatkov (predvsem C particija).

Ce pa noces nove instalacije, potem bos moral dati disk nazaj v staro masino. Nato gres v windowse in si pod Control Panel > System > Hardware > Device manager
in si odinstaliras vse driverje... Nato das disk nazaj v novi sistem, nalozis driverje... in to je naceloma to.

Vendar ta varianta ni 100%, pa tudi je priporocljivo na novo naloziti, da se znebis vse programske navlak, ki se ti je nabrala v letih uporabe.

bluefish ::

Bom jutri poskusil, ampak kaj bom s tem naredil, če bom v safe mode šel.
Ob zagonu ti Safe Mode prikaže tudi potek nalaganja in tako vidiš, kje se zatakne.

In da, če si pomešal komponente (sploh matična plošča), potem nič čudnega, da se sistem ne zažene pravilno, če zaganjaš z neustreznega diska.

blackbfm ::

sem prepričan, da je kakšna manjša zadeva za postorit.


To je pa zelo relativno. Sem imel dva računalnika s takim problemom kot ga imaš ti, na prvem zrihtal v desetih minutah, pri drugem sem pa po parih urah obupal in na koncu formatiral.

Mislis, da se to znanje osvoji spotoma in se tudi problem resi z levo roko?
Zakaj si pa sam ne resis, ce je tako enostavno?

No ja realno gledano, če ni potrebno rešit podatkov, je stvar precej enostavna. Ampak kakorkoli obrneš, ZNA bit precej zamudno, zato za par eur noben ne bo šel tega delat. Še najmanj pa nekdo, ki živi od tega. S 5 eur lahko kakšnega 12 letnika podkupiš, pa še tak te bo mal postrani gledal hehe.

jcb ::

Sem danes še enkrat poskusil, notri sem dal prazen disk in mi ob zagonu napiše NTLDR manjka.

Opkow ::

To ti javi, ker nimas nikjer sistemske particija z OSom... Ce je to seveda edini disk v sistemu.
Nastavi si da bo CD pogon first boot device, vstavi notri CD s poljubnim operacijskim sistemom in si ga instaliraj na disk.

dvihtelic ::

no, probaj, če ne pa me kontaktiraj preko zs ali vihtelic@hotmail.com pa mi pripeljes comp na vrhniko, pa ti naslednji dan vrnem.

Lp

Zgodovina sprememb…

jcb ::

Situacija je taka, da mi noče bootat iz floppy-a, jaz malo drugače dajem win gor najprej disketa potem win.
Sem menjal disketni pogon nič.
V bios-u sem nastavil na floppy. Paq nič napiše mi da manjka NTLDR. Prav tako sem poskusil boot-at iz cd-ja in nič CD vrti,ampak se prikaže spet tisti napis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Scorpia ::

Ko prižgeš računalnik, pritisneš F12 nato imaš meni kateri pogon da uporabiš za boot. V tvojem primeru CD. Če pa ti F12 ne dela, pa lahko v biosu naštimaš da ti prvo preveri CD pogon za boot.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

karafeka ::

Lol, kako veš da je f12 ? Kaj ti veš kateri bios ima.

Mate07, si prepričan da imaš bootable disketo oz. cd ?
Še enkrat preveri kako si priklopil disketnik in cdrom. Imaš cdrom na istem kablu kot disk ? Je v tem primeru naštiman na slave ?

Nekaj od tega mora biti problem, ker če ne ti nebi priklopilo na disk.

Scorpia ::

karafeka lahko tebe uprašam če veš kaj je f12? pa drugo, očitno nisi dal veliko računalnikov skozi, ker očitno misliš da so hude razlike med biosi? Osnovne funkcije kot je boot imajo vsi.

V biosu je po deafultu disk vedno prvi na pregledu za boot, cd pa drugi... Če pa nebi pravilno imel naštiman slave, mu računalnik nebi zaznal diska. V tem primeru nebi napisal NTDLR missing. In ker ga napiše, očitno zazna disk ki nima nobenha os-a.

Sem že napisal postopek, ki je tudi tukaj napisan na tem forumu velik omenjeno, lahko kar uporabiš iskanje.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Šimpanz ::

Mate a si zdaj ugotovil zakaj imajo serviserji takšno urno postavko.

zee ::

Zakaj imajo serviserji visoko urno postavko? Urna postavka je visoka zato, ker so stranke pripravljene toliko plačat in zato, ker imamo pogoltno državo.

simpl.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

recmajkemi ::

Če si pripravljen uro ali dve dela s svojega področja žrtvovati namesto ukvarjanja z računalnikom. Poglej na časovni banki ako je kakšen računalniški serviser tam in zmožen odpraviti tvoj problem.

jcb ::

Vsak, ki je pameten bo kišto do 50 evrov vrednosti raje podaril nekomu za dele ali jo pospravil na podstreho. Hvala vsem, ki ste pomagal, kišto sem nesel na podstreho.

detroit ::

zee ne ti bom jst povedu zakaj imajo tako visoko urno postavko, zato ker ti za 3 ure serviserjevga dela (ti redka firma v bistvu računa 3 ure ampak mogoče 2 ali 1,5) računajo kake 80eur. Primerjej sedaj to z cenami mehanikov in ostalih majstrou ki ti doma kej porihtajo (vodovodar, pečar ipd ipd). Je pa res da v vsakmu fohu najdeš pocarja....
Skero

MasterKiD ::

Odvisno kje si doma,in katerega serviserja izbereš!

za 5€ servis računalništva? Mission imposible!!!!
Ker računalnika tako dobro da bi to popravili ne obvladajo vsi!
To je kot da mizar za 10€ naredi 10m mizo !

gendale ::

poglej datum zadnjega posta
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BladE_ ::

Tema je neaktivna več kot dva meseca. Ste prepričani, da jo želite obuditi? Pri obujanju...


Tudi datuma ne rabi gledat... avtomatsko si opozorjen ampak verjetno tudi ta tekst ne zaleže!?
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se po zagonu ugasne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559325 (6414) BivšiUser2
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514038 (3204) MasterKiD
»

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8811184 (6519) solatko
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443036 (25076) BorutK-73
»

Win XP ... kako neboleče(brez "format") posodobit računalo(menjava plate in procesorj

Oddelek: Operacijski sistemi
281748 (1307) borisk

Več podobnih tem