» »

en grozna tezava:(

en grozna tezava:(

gorenc ::

sestavil sem ze kar nekaj PCjev danes pa se je zalomilo;

PC se ne zazene! ne vem kje je problem ampak iz skatle je nekaj prismrdelo. naj povem da se ni zagnal niti ventilator na hladilniku od CPUja
ali lahko skurim napajalec ali plato ce napacno povezem zicke za priklop power SW, HDD SW,...
kaksna je vasa diagnoza!

povezal sem vse tako kot je treba. PC sem imel prizgan mogoce 2 sekundi, ko se ni vklopil niti ventilator od hladilnika sem hitro izpulil zico iz napajalca.
me malo skrbi plata. ali se lahko zgodi da je bila skurjena ze prej od statike?

bodom ::

povej mal kake komponente so...

ABX ::

Kot si sam ugotovil ali plata ali pa napajalec. Ker se nič ne vrti sumim na napajalec (še en ki poskuša 110V?).

Drugače z narobe povezanimi žičkami po moje se ne zgodi nič slabega (razen tega da ti gorijo napačno lučke in pc se ne prižge).

Statika pa v tem obdobju ni nevarna. Je pa lepa lastnost se prvo dotaknit ohišja in šele potem plato.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

gorenc ::

komponente so naslednje;

ohisje en star midi ATX
plata; ASUS A7S333
CPU; AMD XP 1800
hladilnik; volcano 6Cu
RAM; 256MB DDR (266)
grafika; ATI radeon 8500 (hercules)
zvok; CREATIVE LIVE 1024

tudi sam sem prvo posumil napajalnik ampak iz njega niti ni smrdelo?! sem ze dozivel dva skurjena napajalca in je iz luknje kjer je namescen ventilator posteno smrdelo, tokrat pa skoraj nic.
bolj je smrdelo iz plate(!) CPU je lepo namescen, paste ravno prav, hladilnik dobro pritrjen, ventilator od hladilnika prikljucen, RAM dobro pritrjen (ampak to nima veze ce se ne zavrti niti ventilator na hladilniku)

saj pravim malce sumim zicke. ali je crna zmeraj ozemljitev? kaj pa ce je ena RDECA druga BELA? katera je +5V in katera ground?
kaj pa ce sta obe sivi (zicka reset SW) kako priklopim?

je mozno da sem narobe priklopil samo zicke? elektrika mi je spanska vas in s tem imam zmeraj tezave, ce zice niso nedvoumno oznacene:|


gorenc ::

aja, napajalnik je en 2-3 leta star, 230W:\
doslej je brez problema poganjal PII 300Mhz

bodom ::

hmm...verjetno je res kej z napajalcem...(da nisi res eden tistih, ki probajo "kako dela" na 110V:D), no salo na stran...
probaj napajalc na kaki drugi masini pr kakmu frendu ce bo delal...
glede zick pa...tist nima vpliva, pac gorijo al pa ne gorijo...statika tud tle ne vpliva se mi zdi:))
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

ABX ::

Žičke katere vsebujejo napetost so vse povezane skupaj in grejo samo na en način v matični slot, tako da dvomim da ti je uspelo ta kabel napačno vtaknit.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gorenc ::

upam da je res napajalc, v nasprotnem primeru nikoli vec nikomur ne sestavim PCja;(

se nekaj; ali je mozno, da napajalc skuri plato? na kakrsenkoli nacin?

ABX ::

Ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gorenc ::

ne, ne mislim tiste zice ki dajejo napetost, ampak tiste male zicke s katerimi priklopis ATX POWER SWITCH, RESET SWITCH, HDD LED,...
boljsa in novejsa ohisja imajo le-te vsaj kulturno oznacene, medtem ko se s starimi ohisji clovek, nevajen elektrike, zajebava 100 na uro

gorenc ::

ojoj, tale JA mi ne vliva zaupanja. kako pa je to mozno?

Susthy ::

Pa za AMd athlona xp1800p+ bi bilo dobro imeti usaj 250w napajalec ce ze ne 300
Motiti se je človeško, vendar če želite stvar res pošteno zavoziti potrebujete računalnik!

blue96 ::

jaz imam pa, ko smo ravno pri priklopih vklopnega stikala, reseta, diod,..., podoben problem: na elitki k7s5a in 2 leti staremu ohišju ne znam pravilno povezat žice za omenjene stvari. dela on/off, reset, in hdd led, power led pa ne vem kam vklopt, ker zgleda konektor takole:xx, konektor na zici za power led pa xyx (y prazen, plastika). če ima ravno kdo elitko inse spovni kako je zvezano, naj mi sporoči, prosim.
ps: v navodilih sploh ne omenjajo power diod, ampak samo hdd led diodo... eh.
.

ABX ::

... konektor za power led je napačen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

blue96 ::

čudno, gor je naprintano power_led. mogoče prezastarelo ohišje?
.

Highlag ::

Vzemi plato ven, odstrani CPU pa preglej, če je tiskanina kje ožgana. Pri tem ti lahko pomaga nos.

Ni pa nujno, da boš videl tiskanino ožgano, ker je vsaj 4 plastna in notranjih plasti, če so skurjene ne boš videl.

Skurjen del pa oddaja kar precej neprijeten vonj....

Če se zmotiš pri priklopu konektorjih za led-ice, reset ...
Ne boš skuril nič.

Preglej, če imaš distančnike za matično ploščo privite na pravih mestih. Če so na napačnih lahko narediš stik preko ohišja. KAr pa ni dobro :D

AtaStrumf ::

MULC enostavno spul ven levi X v XYX in ga prestavi na mesto Y-na, tako da dobiš YXX in bo pasalo brez problema. Tko sem moral tudi sam narediti. Žičko potegneš ven čist lepo sam plastiko morš mal dvignit na zadnji strani in gre.

Kar se pa smrdenja tiče, je nekaj šlo. Malo probavaj z zamenjavanjem komponent. Začni z napajalcem, pol RAM-om, Procen, nazadnje pa še plato.

blue96 ::

ok atastumf, hvala, bom se spravil dela :)) .
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se nenavadno obnaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
22985 (714) drecos123
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162776 (2030) fosil
»

Kje lahko kupim gumb za vžig PCja?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152108 (1537) Duhec
»

2 diodi na ASUS Q-konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111388 (1285) Glodko
»

Računalnik se ne prižge?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
14911 (777) Daedalus

Več podobnih tem