» »

Kje lahko kupim gumb za vžig PCja?

Kje lahko kupim gumb za vžig PCja?

jure26 ::

LP
Izdelujem ohišje za PC pa me zanima kje bi lahko kupil gumb za vklop in reset, ter pribl. cena.

LuGi ::

Mikro stikalo? http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID... sam se zvezat ga bos mogu :)

Spikster ::

M-XXXX ::

Ne rabiš nobenega stikala- le kratek stik narediš pa še užge, tako da je dovolj že 2 žici in veščine kraja avtomobila (žica na žico) pa se prižge!

blackbfm ::

Potem je najbolš če maš kar 2 žici potegneni iz ohišja ane. Loh pa montiraš na ohišje še kakšen volan, da bo bolj v stilu.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

a13misko ::

pojdi v elektro trgovino pa prosi tipko.

VolkD ::

Električno gledano ti gumbi niso prav nič posebnega. So navadne tipke. Mehansko pa je vse odvisno od tvojega ohišja. Tu je precej odvisno kako (ne)standardno ohišje imaš. No marsikaj lahko tudi sam predelaš. Plastiko se najlepše lepi z acetonom.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Tomay ::

Lahko tudi iz kakšnega starega ohišja pobereš. Polno jih najdeš na lokalnem odpadu ali kakšnem rač. servisu.
Voodoo 4Ever

Vuli ::

tja na matično, kjer so tisti pini za hdd led, reset, pwr led in pwr sw, povežeš dve žici na pwr sw in ko jih daš skupaj se comp v pali. Vežeš lahko pa katerokoli stikalo, ki nardi stik pol k pritisneš...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Piranha ::

Malo si bom sposodil temo...

Se pravi, ko žici stakneš se računalnik prižge. To pomeni, da morajo žice za celi čas delovanja računalnika biti staknjene ali samo narediš hiter kontakt? Ko jih potem spet stakneš, gre računalnik v standby oziroma se izklopi?
Piranha

subby ::

pri starem AT standardu je blo, da si imel stikalo, ki je moglo bit skozi v stiku, vezano bilo direkt na napajalc
ATX je pa drgač narjen, rabiš samo en stik za trenutek in stvar se prižge, tipka vezana na plato

sicer pa, če kdo še rabi kakšno tipko za reset ali power on(isti šmorn), jih imam jaz kar nekaj

Pyr0Beast ::

Tokovi so ranga nekaj mA, tako, da pozabite na obločno varjenje [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madviper ::

Če imaš ohišje odprto lahko vklaplaš in izklaplaš računalnik tudi z izvijačem ;), sam je dobr poznat katere pine moraš dotaknit :D
I'd like to do something crazy!

Urc ::

Ni treba nič poznat. Jaz dostkrat prešlatam vse pine z izvijačem (po 2 skupaj) dokler comp ne pali, ker se mi enostavno ne da brati navodil plate :) Nobena plata mi še ni šla v večna lovišča zarad tega, tako da kar pogumno. Če pa se slučajno kaj zjebe, jaz ne odgovarjam, pač bad luck :D

Azrael ::

Tak način na slepo srečo je pri nekaterih platah lahko nevaren, ne toliko vklop, kot izklop ali reset. Na priključku za PC speaker je 5V, direktno z napajalca. Zraven njega je pogosto tudi kak pin z direktnim stikom na maso.

Če se naredi pri vklopljenem PCju stik med takima pinoma (npr iskanje reseta), se bo PC verjetno ugasnil ali vsaj resetiral (zaščita v napajalniku), lahko pa odžge kaj na tiskanini. Če v takem primeru odpove samo priključek za PC speaker, še ni sile, samo lahko je rezultat uničena plošča.

Osebno raje nastavim v BIOSu naj se plošča vklopi pri priklopu na elektriko. Ni treba iskati kaj prevodnega, če je plošča zunaj ohišja.

Sicer je to opozorilo bolj na mestu za tiste, ki s poskušanjem iščejo prave pine za priklop ledik. Marsikatera ledika je ravno zato začela svetiti termo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Duhec ::

@Piranha, dovolj je hiter kontakt. Če pa stik traja več kot nekaj s (npr 5, 6, 7 ali več - odvisno od plate in napajalnika) se napajalnik enostavno ugasne.
Ko si 1x v XPjih pa je od nastavitev v Nadzorni plošči/Možnosti Porabe/zavihek Dodatno/ spodaj pod "Ko pritisnem stikalo za vklop", odvisno kaj nastaviš in potem želiš, da se ti zgodi ob ponovnem pritisnu na Power tipko (ali sklenitvi teh dveh žičk, ki vodita na tipko za vklop).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923561 (6318) hojnikb
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214614 (4365) acookook
»

Maticna plosca se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
342238 (1786) RC37
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317212 (13335) G_mAn
»

Računalnik noče vžgati

Oddelek: Strojna oprema
414645 (3928) speedtouch

Več podobnih tem