» »

Računalnik se nenavadno obnaša

Računalnik se nenavadno obnaša

drecos123 ::

Hotel sem malo počistiti računalnik ker se je nabralo veliko prahu.Preden sem odstranil komponente sem jih slikal.Potem sem vse odstranil(matično,ram,Optično,disk,hladilnik za procesor) in očistil.Ko sem sestavljal nazaj.Sem vse prav po slikah sestavil in zapletlo se mi je pri žičkah.Vse sem prav vstavil in računalnik zagnal.Pri zaganjanju operacijskega sistema se je računalnik avtomatično ugasnil.Potem se mislil da sem žičke narobe postavil in sem jih premaknil.Ponovno sem zagnal računalnik in zdaj se je avtomatično ustavilo pri vpisovanju gesla za Windows. Spet sem premaknil žičke spet nazaj kakor je bilo na sliki.Spet sem ponovno prižgal in zdaj se je ugasnil pri BIOS-u. Potem nisem nič premikal miške in spet zagnal.Zdaj se je spet pri drugem napisu oziroma času ugasnil in potem sem še enkrat zagnal in spet pri drugem napisu oziroma času.Ali je tukaj problem z žičkami ali kakšen napajalnik? Druge komponente mislil da sem prav vstavil ker sem gledal slike.

Prosim za pomoč in vsak predlog je dobrodošel.

Lepo pozdrav
drecos

klinker ::

Ce mislis na "zicke" za vklop, reset, hdd led itd imas na prav vsaki vse lepo napisano kaj je, na plati zraven konektorju pa tudi ker je za kaj.
Drugace zgooglas tudi lahko prav vse za svojo plato ce nisi lih siguren

drecos123 ::

Sedaj ponovno sem probal zagnati računalnik brez da bi premaknil žičke in zdaj se prižge računalnik in ni več slike in ko kliknem na gumb da bi se ustavilo tudi ne dela sem moral iz elektrike dat ven da je nehalo in samo ventilator dela in nič drugega. Verjetno je pokvarjen napajalnik ?

taz ::

Poglej katero matično imaš, vpiši v google ime matične npr. p7p55d manual, pa poglej, kam gre kak priklop/kabel/žička.

drecos123 ::

klinker ::

ThomasSGS ::

Saj ne piše v tem PDF-ju piše kam moraš dat za "zicke" za vklop, reset, hdd led itd

Zgodovina sprememb…

Rainbow Dash ::

tam ko mas vklop računalnika, imaš rdeč konektor (ali pa je rdeče okoli njega), uglaunem tam gledata 2 žički vn, med njima nareid kontakt z šravfncigerju (izvijaču), in povej kaj se naredi... Pazi da ne narediš kontakta kje drugje, samo pri rdeči!, če ne najdeš ne stikaj na blef notri...

Preden narediš kontakt, izklopi vse žice, ki pridejo z ohišjem, torej sprednja, usb-ja, ledike spredne in audio/mic! Ce ti isto naredi ko izklopis, potem si priklopil nekaj drugega narobe...

Lp

Isto poglej da si tisti 20 pin konektor priklopil prav.. Na napajalniku imaš najverjetneje 24 pin, in če imaš, morajo 4-je pini gledati vzgoraj vn...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

ThomasSGS je izjavil:

Saj ne piše v tem PDF-ju piše kam moraš dat za "zicke" za vklop, reset, hdd led itd


Vse lepo pise...boljse poglej

Duhec ::

No zdaj pa povej, če si, ko si odstranil cpu hladilnik, dal novo kontaktno/hladilno pasto gor ?
Če nisi, se cpu lahko pregreva, plata je to zaznala preko senzorja in lepo izklopila vse skup.
Bolj natančno opiši kaj si vse počel in česa nisi. :)

drecos123 ::

Nisem dal hladilne paste

drecos123 ::

In kje se da to pasto sploh kupiti, če je sploh možno ?

taz ::

Kupiš lahko v vsaki računalniki trgovini.
Arctic Cooling MX4

Rainbow Dash ::

tej pasti se reče termalna pasta drugač.. Povsod kjer prodajajo računalnike in komponente dobiš.. Ko boš mazal gor ne dat preveč! Poglej na youtube kak tutorial, kr folk da vlkrat preveč!

Hayabusa ::

Za začetek priklopi na os. ploščo samo power_sw - da se pc prižge.

drecos123 ::

Katera žička pa je za power_s ?

Rainbow Dash ::

2 sta... med njima kot sem rekel moraš naredit stik... Ponavadi je od njima rdeča barva

Hayabusa ::

Črna žička je ponavadi masa (ground) oz - (minus).

Rainbow Dash ::

ja sam njemu ne pomaga črna nič... Un more naredit kontakt med rdečima

drecos123 ::

Priklopil sem samo žički POWER_S.Prižgal sem računalnik normalno se je zagnan ampak so bile še neke rumene lise na zaslonu.Pri nalaganju windowsov se je pojavila črna slika in čez nekaj časa restartalo računalnik.Ali si rajše kupim nov računalnik ?

Hayabusa ::

Artefakti so ponavadi znak pokvarjene grafične ali monitorja/kabla.

drecos123 ::

Hvala. Bom kupil nov računalnik, ker se ne splača vlagati v tak star računalnik.

drecos123 ::

Čeprav mi čudežno dela spet nazaj in sem priklopil samo RESET in POWER + dodaten ventilator sem dodal ker se brez dodatnega ventilatorja sesuva ker se pregreje, no itak pa bom dobil nov računalnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
182435 (2190) zinedine
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
327098 (6491) smotanc
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252481 (2209) Hribowc
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162843 (2097) fosil
»

en grozna tezava:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
171618 (1351) blue96

Več podobnih tem