» »

Opera za iPhone

1
2
»

sirotka ::

destroyer2k je izjavil:

sirotka

Ni važno če je apple proizvajalec, zaradi tega bi že ZDA mogel tožiti apple, ker preprečuje konkurenco. MS lahko vsak toži apple pa noben ne ali kaj!


hahaha:) Preprečuje konkurenco:) Kje pa ima monopol, da je konkurenca kar/bo propadla? NA svoji platformi lahko dela kar mu paše, ko bo imel 90% trga pametnih telefonov, bi se mogoče lahko kaj začelo spreminjat, pa še takrat načeloma kar se programske na telefonu tiče, ne bo noben ordiniral.

ozbolt je izjavil:

CoolBits kr neki!? Zakaj pa M$ ne sme imeti "monopola" na svoji platformi Windows ??

Ker ne prodaja Hardwarea? Ker ni konkurence?
Hardware nima tukaj nobene vloge. Konkurence pa iPhone res ima veliko ampak ko se upoabnik odloči uporabljati iPhone NE more čez noč prešaltati na drugo platformo (imenik, email, sms, browser history, kupljene aplikacije, 2!! letna pogodba,...)


Ker iphone" platforma" nima monopola, windows "platforma" pa ga ima, pa še tam se mi zdijo tožbe pa drkarjenje MSja bedne!

Kdor ne zna prešaltat iz Iphona drugam je najmanj nesposoben, imenik, email, sms in zgodovino se normalno prekopira na comp...tko par min dela, kupljene aplikacije - jebiga, 2letno pogodbo pa ne meč naprej, ker je isti kur*c pri vseh telefonih, oz. večini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

destroyer2k ::

sirotka

Multitouch, istore, itunes tukaj ima monopol.

CoolBits ::

Imaš drugo izbiro, torej ni monopol.
Z windows pa si nujno dobil in še dobiš tudi IE tud če ga nisi hotel... to pa je izkoriščanje monopola.

sirotka ::

destroyer2k je izjavil:

sirotka

Multitouch, istore, itunes tukaj ima monopol.


Istore in Itunes....sta, kokr je men znano:) APPLE proizvoda, torej, tukaj jasno, da ima monopol, oz. tle ne more met monopola sploh...ker ne gre za OS, strojno opremo,... če ti ne paše uporabljat to, imaš dost izbire...tud za sync na iphonu delat.

Istore...tle ne vem, kaj ti ni jasnu, njihova trgovina - njihova izbira programov.

Android ma tud mt....pač je apple naredu patent, kaj potem?

darkolord ::

Imaš drugo izbiro, torej ni monopol.
Monopol sploh nima veze z izbiro.

destroyer2k ::

sirotka

A sedaj pa windows ima monopol ker nimaš alternative? Tole te pa ne kapiram sem ti še dal MS primer monopola, ampak še vedno trdiš da ni monopol ker imaš alternativo. In ipod ima večino trga v ZDA sedaj pa naenkrat to ni monopol, ker je pač apple kul.

sirotka ::

destroyer2k je izjavil:

sirotka

A sedaj pa windows ima monopol ker nimaš alternative? Tole te pa ne kapiram sem ti še dal MS primer monopola, ampak še vedno trdiš da ni monopol ker imaš alternativo. In ipod ima večino trga v ZDA sedaj pa naenkrat to ni monopol, ker je pač apple kul.


Pa kaj je s tabo? Veš kolk konkurence obstaja na trgu mp3 playerjev? Al nekako ne kapiraš pomena monopola?

In ne, v primeru win nimaš nadomestila za mal miljon programov...ali uporabljaš win, ali pa pač programov ne boš.

destroyer2k ::

sirotka

Potem MS tudi nima monopol, ker pri IE, windows media player... imaš na izbiro alternativo (in večino programov je na OSX tudi).

Kot je že povedal darkolord, da če imaš ogromno alternativ, še vedno ne pomeni da nima nek izdelek monopol.

Bor H ::

rolihandrej: tvoji problemi z opero mini izhajajo iz dejstva da si uporabljal opero MINI in ne MOBILE, ki je nativna, optimizirana, dela ko urca, ubistvu sem zaradi nje tudi na PCju migriral na Opera (opera link pač) in je kar se mene tiče najuporabnejši program za s60v5, blizu pride še kak google maps in joikuspot, uglavnem, opera mobile dela zelo zelo lepo, hitreje kot vgrajeni browser, prikazuje strani odlično, le včasih ima probleme z artefakti (vedno na istih dveh straneh) kar bodo pa verjetno odpravili v končni verziji

roli ::

Seveda samo novica govori o operi mini. In sem tudi komentiral to. Opera mobile je verjetno malo boljša. Nazadnje sem jo uporabljal na WM in je bila zadeva tako-tako. Čeprav so jo enkrat kmalu po tistem, ko sem dlančnik z WM prodal izboljšali.
http://www.r00li.com

sirotka ::

destroyer2k je izjavil:

sirotka

Potem MS tudi nima monopol, ker pri IE, windows media player... imaš na izbiro alternativo (in večino programov je na OSX tudi).

Kot je že povedal darkolord, da če imaš ogromno alternativ, še vedno ne pomeni da nima nek izdelek monopol.


Za moje pojme tud tam nima. Samo primerjat tržni delež win...kjer ima 98%, pa še gre se za OS, z tržnim deležem iphona, ki je kolk? Na trgu pametnih telefonov ga ima kolk? Kot pravim, očitno ne veta, kaj je monopol. Povej mi alternativo za win? ENO resno alternativo, apple z mac os x ni, ker ima os samo skupaj s sistemom, linux je pa še premalo podprt...torej tle NI alternative. Appstore...pa niti ne more met alternative, oz. ne more imet URADNE alternative, neuradna je prek cydie. Vama je zdaj kej jasno...?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219126 (7732) zee
»

Tudi oblika iPhone 4 je zdaj patentirana, bela različica spet pred kamero

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011398 (9982) PrimozR
»

iPhone dobiva večopravilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5411336 (9138) lurker
»

Flash na mobitelih zamuja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16023420 (21067) lurker
»

Adobe je jezen na Apple, Apple odgovarja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11430917 (27830) sirotka

Več podobnih tem