» »

POVEZAVA 2 PC - drugače

POVEZAVA 2 PC - drugače

WinXP ::

Za 2 PC sem bral da se povežeta medsebojno s Firewire ali Crossower kablom. (Crossower iz navadnega LAN Ethernet kabla lahko modificiraš sam?)

Zanima me ali se 2 PC lahko poveže medsebojno še na kakšen DRUG NAČIN?
Ali lahko z LPT ali SERIAL kabli,pa kratka navodila če se komu da. (ali slika kaj kje nastavit...)


P.s. Ali je preporočeno imeti naložena ENAKA operacijska sistema na računalnikih?
  • spremenil: WinXP ()

majlo ::

Kaj bi se počelo prek te povezave?

Za kako deljenje internet povezave ali mape? - crossover, sem se igral par let nazaj, pa je špilalo.

Sam sem sicer že povezoval tudi preko RS 232 portov, ampak brez kakega prenosa datotek, samo besedna komunikacija.

tj6000 ::

Crossover kabel kupiš v trgovini, ali pa na eni strani odrežeš konektor in gor stisneš novega, pri tem pa zamenjaš par žic (navodila ima google).

Lahko povežeš tudi z serijskim ali paralelnim kablom, rabil pa boš kak dodaten program, recimo laplink in podobni... Ampak to so stare in počasne zadeve in se pomojem ne splača, razen če res nujno potrebuješ in nimaš druge možnosti...

Glede OS: pri "pravi" mreži je vseeno kaj imaš kje, pri ostalih načinih pa je odvisno od tega kaj ti program podpira...
www.dBastards.si

Aston_11 ::

Preko RS 232 porta sem pred desetimi ali petnajstimi leti prenašal instalacijske datoteke win 95 na drugi PC, kar je bilo veliko približno 85 mb. Nisem ziher, megabajtov je bilo ja, enih 50 disket po 1,4 mb. Naj si kdo zračuna, koliko časa je trajal prenos. Prej skopiraš 50 disket, kot preko RS 232 kaj preneseš. No vsaj takrat. Danes, če ima vsaka stvar omrežno kartico, ni dileme. Morda bi še preko bloototha probal preko USB porta, če bi bila sila in bi ga imel. AJA, pa tudi kabel za USB na USB obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

WinXP ::

Rad bi IZMENJEVAL PODATKE med tema dvema računalnikoma(novim in starim)z trdih diskov.
(po možnosti pa bi kasneje še starega omrežil oz.dodal v kakšen Homegroup)

Nekaj na blef sem sam poskušal in sem dal dodatno LAN kartico v oba računalnika.Nato pa sem ju povezal ne s Crossower ampak z navadnim LAN kablom in je zasvetila zelena lučka na obeh lan karticah oz.v obeh računalnikih.

Driverje je namestil in zdaj IMAM V NADZORNI PLOŠČI poleg Local Area Connection ŠE LOCAL AREA CONNECTION 2 zaznano,vendar piše Unidentified (neidentificiran).PRILAGAM SLIKO.
 PREJ

PREJ


 ZDAJ

ZDAJ



Z Paralel kablom sem pa povezal,pa se ne zgodi nič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

solatko ::

Če nimaš oba računalnika na mreži, je najenostavneje nabavit USB linksys kabel
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Lahko pa si enostavno z routerjem (cca 10EUR na Bolhi) urediš domače omrežje pa še internet imaš potem na obeh računalnikh.

axee ::

hehe solatko točno to sem sedaj pisal. Kupi si router za male pare in imaš domače omrežje, ostalo je samo kompliciranje..

Arto ::

A ni tako, da imajo praktično vse novejše mrežne kartice avtomatski preklop na crossover, tako da lahko uporabljaš kar navaden LAN kabel? Vsaj jaz sem že povezoval 2 računalnika z običajnim LAN kablom, pa ni bilo nobenih problemov.

WinXP ::

solatko je izjavil:


Lahko pa si enostavno z routerjem (cca 10EUR na Bolhi) urediš domače omrežje pa še internet imaš potem na obeh računalnikh.


Kakšen pa zgleda ta router,ker tega je malo morje,ne spoznam se pa glih v te zadeve...
To mora biti za povezovanje žično,a ne? Je to nekaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

Hvala.

solatko ::

Točno to. Pa ne kupuj novega - poglej na bolhi imaš od 8EUR naprej - vsak žični je dober, samo da je router (pazi da ne vzameš switch - stikalo).
http://www.bolha.com/oglas383757643/d-l...

To je samo eden od njih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548482 (673) Lonsarg
»

Kako se poveze 2 racunalnika med seboj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311178 (9683) win64
»

Povezava 2 PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
71256 (1111) OmegaBlue
»

priklop 3 računalnikov v mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
81927 (1851) #000000
»

Kako povezati 2 računalnika?

Oddelek: Omrežja in internet
71882 (1767) kacnino

Več podobnih tem