» »

Pomoč Prosim Vista!

Pomoč Prosim Vista!

mala00 ::

lep pozdrav,
imam naslednji problem, ki upam da je rešljiv, no vsaj za moje podatke na računalniku. Padel mi je na tla iz 50 cm, ampak mislim da to ne bi smela bit težava.

Okej pridem v windowse, ampak tam vse zamrzne, piše explorer ne dela in nato se mi spet zaganja in tako naprej, ne morem nič kliknit, ko sem hotela v safe modu prižgat se mi ustavi in se mi noče zagnat, ko mi je čekiral file se mi tudi nekje ustavi. Kasneje mi je napisalo, da mogoče je nekaj narobe z hard diskom ali driveri.

mi lahko kdo razloži ali pomaga. Pa moji podatki so rešljivi??

Xserces ::

Heh? "Padel mi je na tla iz 50 cm" KDO? disk al ceu komp?:D

mala00 ::

komp! a nobenemu se nič ne sanja kaj je narobe?

toxius ::

mala00 je izjavil:

komp! a nobenemu se nič ne sanja kaj je narobe?

Poškodba diska, verjetno ne bo več dolgo berljiv... Spušča kakšne "čudne" zvoke mogoče?

mala00 ::

no zdej ga noče niti zaznat piše sam disk error occurred. pa prižgan je bil ko mi je padu na tla.
kaj naj naredim?? kaj pa z cd windows repair bi se dalo?

mala00 ::

Mislite mislite o tem ima namreč isto težavo kot jaz ? (Last night my computer worked fine. On switching it on this morning, I get the error message:"A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart")

If I press Ctrl+Alt+Del, it just returns to the same screen.
For those of you having this problem, Here's your answer: Make sure that the black jumper in the back of your main hard drive is set to "MA" (MASTER) as abbreviated according to the schematics shown on top of your hard drive. (On the sticker at the bottom.) Any other drives that you have such as your CD-ROM, DVD-ROM must be placed as "SL" (SLAVE) as abbreviated on the back of them. (These abbriviated letterings are stamped in the metal or plastic part in the back, it can be hard to see, use a flashlight to get a good look at it. Those of you have different brand computers, need to get into the BIOS. First, when you first turn on the computer, the post boot screen will come on, look for where it will tell you what key to press to get into the BIOS. All systems are different, some are done by pressing the F2 key, or the F11 key, others are the DEL key. On Compaqs and HP, uses the F11 key, Dells and other systems uses the F2 key. Barebone systems uses the DEL key. Once you are in the BIOS, you need to find the section on the Boot Order. Make sure the the HDD is placed as the first boot priority before any others in the listing, which means your main hard drive must be placed as a first boot device before any others that is listed.The boot order should be placed in the following order:

1. HDD (Hard Disk Drive)

2. CD-ROM

3. FDD or NET or the like. (The 3rd boot order can also be disabled by selecting it.)

JayKay ::

sprijazni se, da je disk šel po gobe.

mala00 ::

NE!!! res ne morem nič storit? če pa setup mi dela!

c00L3r ::

Disk ven in priklopit na drug računalnik. Tako boš mel najboljše možnosti, da rešiš podatke.

overlord_tm ::

Obstaja par firm ki se ukvarja z resevanjem podatkov. Kotar iz LJ, Maitim iz Kamnika ...

Xserces ::

overlord_tm je izjavil:

Obstaja par firm ki se ukvarja z resevanjem podatkov. Kotar iz LJ, Maitim iz Kamnika ...


najbolje da to nardis kakor hitro se da... da ne bo dokoncno crknu...
ali pa ce probas na drugem racunalniku... ce dela isto


1. Run CHKDSK /R /P from the recovery console (it will typically find no error)
2. run FIXBOOT from recovery console (typically has no result)
3. run FIXMBR from recovery console (typically has no result)
4. Run the manufacturer's diagnostic utility, downloaded from their website (it will typically find no error)
5. Changing the drives from cable select to Master/Slave may fix it.
6. Replacing the data cable may fix it, but usually not.
7. Setting the BIOS to use defaults may fix it, but usually not.
8. Changing the BIOS drive settings from auto to user-specified, ensuring that LBA is selected may fix it.
9. Pulling the CMOS battery to let the BIOS lose it settings may work.

in poglej se kablovje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

ss1234 ::

Xserces je izjavil:

overlord_tm je izjavil:

Obstaja par firm ki se ukvarja z resevanjem podatkov. Kotar iz LJ, Maitim iz Kamnika ...


najbolje da to nardis kakor hitro se da... da ne bo dokoncno crknu...
ali pa ce probas na drugem racunalniku... ce dela isto


1. Run CHKDSK /R /P from the recovery console (it will typically find no error)
2. run FIXBOOT from recovery console (typically has no result)
3. run FIXMBR from recovery console (typically has no result)
4. Run the manufacturer's diagnostic utility, downloaded from their website (it will typically find no error)
5. Changing the drives from cable select to Master/Slave may fix it.
6. Replacing the data cable may fix it, but usually not.
7. Setting the BIOS to use defaults may fix it, but usually not.
8. Changing the BIOS drive settings from auto to user-specified, ensuring that LBA is selected may fix it.
9. Pulling the CMOS battery to let the BIOS lose it settings may work.

in poglej se kablovje...


No drugače pa disk se da dobro rešit. Poznam enga k je nesu rešt in je blo rešeno 95% usega kar je blo gor.

Xserces ::

ksn ve kok to racunajo? me tko mau zanima:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

bluefish ::

Odvisno od resnosti okvare diska. Ponavadi ga najprej pošlješ v diagnostiko, ki stane okoli 20 - 30EUR, in ti sporočijo predvideno ceno.

Xserces ::

se cena prilagaja velikosti diska ali samo kako resno je poskodovan?

overlord_tm ::

Predvidevam da je odvisno tudi od tega koliko MB podatkov je treba resit :)

Xserces ::

našel sem tole... in je kr mau predrago...

Predpregled okvarjenega medija - trdi disk 60 EUR

Lažje oblike okvar podatkov
Lažje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 40 GB) 60 EUR
Lažje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 160 GB) 100 EUR
Lažje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 250 GB) 120 EUR
Lažje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 500 GB) 150 EUR
Lažje oblike okvar podatkov (kapaciteta nad 500 GB) 180 EUR
Okvare na >>FIRMWARE zapisu<< doplačilo 100EUR
na zgornje cene

Težje oblike okvar podatkov
Težje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 40 GB) 360 EUR
Težje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 120 GB) 450 EUR
Težje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 250 GB) 550 EUR
Težje oblike okvar podatkov (kapaciteta do 500 GB) 650 EUR
Težje oblike okvar podatkov (kapaciteta nad 500 GB) 750 EUR
Pod težje oblike okvare štejemo: okvare, za katere je potrebno fizično odpreti diskovni pogon v specialnem laboratoriju - menjava RW glav, motornega pogona, lažje fizične poškodbe površine podatkovnih nosilcev, itd.
Najtežje oblike okvare podatkov -
večje fizične poškodbe na podatkovnih nosilcih doplačilo 350 EUR
na zgornje cene

overlord_tm ::

Drago je bit brez backupov :)

Xserces ::

ja ampak to za moje pojme je SVINSKO DRAGO... 60EUR da sploh pogledajo... po pa mas 1TB pa das se 180EUR vse skupaj 240EUR kar pa je ze nekaj denarja:D

bluefish ::

Jah, napol zastonj ti ne bo nihče tega delal. Diagnostika je v konkretnem primeru res kar draga, cene same obnove pa so dokaj realne.
Obnova težko poškodovanih diskov (ogenj ipd.), se lahko povzpnejeo krepko čez 1000EUR.

mala00 ::

fora je da študiram na portugalskem, in tej so polževo počasni v vsem:) bom poskušala nest pol na popravilo:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362125 (1450) chrush
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113255 (2928) Icematxyz
»

OS na USBju

Oddelek: Operacijski sistemi
152143 (1814) Spajky
»

XPji se ne zaženejo

Oddelek: Operacijski sistemi
312809 (2250) Paramedic
»

nasvet za XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
242001 (1593) [t502]

Več podobnih tem