» »

Tehnik računalništva ter računalnikar: Kaj izbrati

Tehnik računalništva ter računalnikar: Kaj izbrati

GabrieLeo ::

Sem dijak gimnazije ter razmišljam o prepisu na naslednje smeri: Tehnik računalništva ter računalnikar

http://ssts.si/index.php/home/ucitelji/...
http://ssts.si/index.php/home/ucitelji/...

Izredno me zanima tehnologija, računalništvo, grajenje računalnikov, samo programiranje ter tudi ostale stvari kakor je razvoj aplikacij zato me je ta smer precej pritegnila. Imam pa problem in sicer ali je matematika tukaj na izredno težkem nivoju? Pri smeri računalnikar se mi je zdelo zanimivo, da kemije ter fizike sploh ne potrebujejo, ampak potem to pomeni da je matematika toliko bolj zahtevna? Je že kdo obiskoval kakšno od teh dveh šol in kakšna je razlika pri končni izobrazbi ter pri samem poučevanjem?

xmind ::

Zgleda da se predmeti od šole do šole razlikujejo.

Matematika ni na nobeni srednji šoli težja kot na gimnaziji, to je dejstvo.

McHusch ::

Ne se zajebavat in pojdi na štiriletno šolo (za računalništvo ali kaj pač obstaja). Triletne srednje šole so velik no-no.

Janac ::

Tehnik računalništva, matematika je zelo težka. Pri nas jih ma od 28, 20 negativno.

Računalnikar se res izogibaj, to je v šiški?

McHusch je izjavil:

Ne se zajebavat in pojdi na štiriletno šolo (za računalništvo ali kaj pač obstaja). Triletne srednje šole so velik no-no.


Lahk sam poveš zakaj no-no?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Barbarian ::

Janac je izjavil:

Tehnik računalništva, matematika je zelo težka. Pri nas jih ma od 28, 20 negativno.


same lenobe lene k se jim ne da učit.

Janac je izjavil:



Lahk sam poveš zakaj no-no?


Ker so 3 letne šole enostavno za manj sposobne ljudi, ne za normalno funkcionalne in zmožne razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

Halfdead987 ::

+1 Barbarian.
Če imaš dovolj dobre ocene,pojdi kar na Vegovo ;)

Yacked2 ::

Splet en zabušant. Prepisal bi se rad ? zakaj pa ? ker se ti neda učit, ter potem doma lažeš da matematike pač ne razumeš ? kako sem jo lahko potem jaz imel vse 4 leta zaključeno 5 z precej malo učenja, brez domačih nalog, sem pa sodeloval pri pouku. Matematika 3 letne šole je na nivoju OŠ, tko da malo razmisli predvsem o tem, kako boš našel službo po 3 letni šoli. Če boš šel na 3+2 potem boš lahko šel na fakulteto če si dovolj sposoben(beri: če se ti bo dalo). Ok. narediš 3+2 ter greš na fax, ker nisi navajen učenja, ter nisi sposoben matematike seveda faksa ne narediš, ter imamo nove osebek na zavodu, ki vleče nadomestila za njegovo nesposobnost (beri: lenobo).
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

GabrieLeo ::

Delo mi ni problem ter za matematiko sem se vedno še dodatno potrudil, ker mi res ne gre. Ampak zelo bi pa rad oblikoval spletne strani ter tako naprej, ter na vegovi je po enem letu tehnika računalništva možno iti tudi tako smer.

mzakelj ::

Hodil eno leto na Vegovo in potem šel na Litostroj kot smo mo mu pravili (SŠTSŠ) in moram reči da nikoli več vegove. Drkanje in drkanje nonstop, da ne govorim da od prakse ne dobiš amamništa. Sem pa hodil na elektro smer. Na Litostroju pa smo že prvo leto delal izdelke. Na vegovi so baje delali nekaj malega v 4 letniku. Je pa tako da lahko greš na trgovsko in če te računalništvo zanima boš lahko delal tudi v tem fohu, saj šola ni pogoj v računalniških firmah. Pomembno je znanje in reference. Te se pa nabereš z dobrim glasom in vezami. Sam delam že več kot deset let v računalništvu in sem videl vse žive "profesorje" z računalniško fakulteto, računalnik jim pa še zmerom jaz popravim :)

_Denny_ ::

GabrieLeo je izjavil:

Sem dijak gimnazije ter razmišljam o prepisu na naslednje smeri: Tehnik računalništva ter računalnikar

http://ssts.si/index.php/home/ucitelji/...
http://ssts.si/index.php/home/ucitelji/...

Izredno me zanima tehnologija, računalništvo, grajenje računalnikov, samo programiranje ter tudi ostale stvari kakor je razvoj aplikacij zato me je ta smer precej pritegnila. Imam pa problem in sicer ali je matematika tukaj na izredno težkem nivoju? Pri smeri računalnikar se mi je zdelo zanimivo, da kemije ter fizike sploh ne potrebujejo, ampak potem to pomeni da je matematika toliko bolj zahtevna? Je že kdo obiskoval kakšno od teh dveh šol in kakšna je razlika pri končni izobrazbi ter pri samem poučevanjem?


V štiriletnih tehniških smereh je ponavadi dosti več poudarka na teoriji, triletne poklicne pa imajo več prakse. Recimo v poklicnih boš nastavljal pravo omrežno opremo medtem, ko boš v tehniških gledal stvari na prosojnicah in se učil iso/osi in ostale protokolne layerje, v zvezku računal ip-je in subnete, ipd. V poklicni smeri tudi že takoj v prvem letniku začneš z obvezno prakso pri kakem podjetju, ki te lahko po koncu šolanja tudi redno zaposli (vsaj tako je bilo do uvedbe kreditnih točk, sedaj ne vem kako je). Če se že imaš namen prepisati, bi ti priporočal, da si izbereš nekaj iz seznama deficitarnih poklicev, ker boš tako v teh časih lažje dobil delo. Zakaj to priporočam? Sem eletrotehnik računalništva z 10+ leti neformalnih izkušenj in že od 2008 brez uspeha iščem neki šiht na področju računalništva.

McHusch je izjavil:

Ne se zajebavat in pojdi na štiriletno šolo (za računalništvo ali kaj pač obstaja). Triletne srednje šole so velik no-no.


Dobri električarji, avtomehaniki, kleparji in vodovodarji imajo večji zaslužek kot marsikateri inženirji, zato jaz ne bi rekel no-no. Poleg tega triletni hitreje najdejo službo, ker že imajo delovne navade in nekaj izkušnj iz obvezne prakse.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Phantomeye ::

_Denny_ je izjavil:


Dobri električarji, avtomehaniki, kleparji in vodovodarji imajo večji zaslužek kot marsikateri inženirji, zato jaz ne bi rekel no-no. Poleg tega triletni hitreje najdejo službo, ker že imajo delovne navade in nekaj izkušnj iz obvezne prakse.


Res je, ampak več ali manj se na tri letne vpisujejo posamezniki na najnižjem intelektualnem nivoju. Takšni, ki so komaj zdelovali osnovko, potem pa taisto prakso nadaljujejo tudi na srednji šoli. Ne vsi, ampak večinoma. Sem doživel svašta.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

_Denny_ je izjavil:

Dobri električarji, avtomehaniki, kleparji in vodovodarji imajo večji zaslužek kot marsikateri inženirji, zato jaz ne bi rekel no-no. Poleg tega triletni hitreje najdejo službo, ker že imajo delovne navade in nekaj izkušnj iz obvezne prakse.
Ja, v nekaterih poklicih res, vendar pa smo mnogi drugi šolski programi na nivoju OŠ s stroko na nivoju tehničnega pouka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30140956 (1159) WizzardOfOZ
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014657 (12345) amacar
»

Tehnik računalništva - Vegova

Oddelek: Šola
327491 (5368) ZigaZiga
»

Plača računalničarja

Oddelek: Šola
236099 (5029) WarpedGone
»

Vegova - rač. tehnik (vs.) SŠTS Šiška - tehnik mehatronike (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7017989 (15757) lolko

Več podobnih tem