» »

težave s Pinnacle 9

težave s Pinnacle 9

yannick ::

Živjo!

Imam zgoraj omenjeno verzijo Pinnaclea in imam sledečo težavo - pri narejenem DVDju, mi na 02:00 min. začne zvok prehitevat sliko.

Da opišem bolj podrobno:

Posnetek je narejen z digitalno Sony kamero na Hi8 kaseto (digitalno snemanje). Posnetek je dolg cca. 40 min.
Posnetek prenesem preko DV kabla (IEEE 1394) na zunanji disk in ga od tam naprej obdelujem v Pinnacle 9.
Ko v koraku "edit" nastavim vse začetne kadre za uvod, dodam pri uvodu neko glasbeno podlago, ki jo nato pred posnetkom s kamere odrežem. Dodam vse sekvence s kamere in naredim kompleten video za korak "make movie".
V koraku "make movie" nastavim na DVD in "Automatic". Pinnacle obdeluje (rendering and writing on disc) in po končanem postopku mi izstavi posnet DVD, ki pa na predavajlniku na 2 min začne zvok prehitev sliko in slika "rahlo trza".
Trzanje slike in prehitevanje zvoka je opazno samo na končnem DVDju, na predogledu v Pinnacleu pa le ta video teče normalno brez problema.

Mi lahko kdo karkoli svetuje kaj naj ukrenem v smeri, da se bosta zvok in slika končno ujela? ;)

TNX & Lp!

Han ::

- Naloži vse možne popravke za Pinnacle Studio 9.
- Uporabi novejšo verzijo.
- Uporabi Corel VideoStudio 11, X2 ali X3 (na netu je 30 dnevna brezplačna verzija).

Osebno sem nad Pinnaclom obupal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

refosk ::

Tudi jaz sem obupal nad Pinnaclom in sem se preusmeril v Adobe Premiere, neprimerno boljša izbira.

TOP ::

Jaz mam Pinacle Studio 12 in dela fenomenalno,probal sem ogromno drugih sam tale je najbolj enostaven in naredi vse lepo.Edino kar se tiče format v DVD jaz naredim z Nero Studi Vision ki naredi resnično dobro kvaliteto slike in zvoka.Probal sem tud Adobe Premier je tud zelo dober,še bolj profesionalen sam ma manj dodatkov in bolj zahteven je.

yannick ::

hey! ;)

najprej vsem trem najlepša hvala za res hiter odgovor.

da vam odgovorim nazaj:

Han:
- imam naložene vse popravke za P 9, pa je še vedno ena in ista napaka - in to vedno tam okoli 2 minut
- Osebno sem nad Pinnaclom obupal. - jaz tudi ravnokar obupujem ;)


refosk:
kot pravim - tudi jaz obupujem nad tem P9 in bom res verjetno v najkrajšem času prešel na Adobe Premier

TOP:
ma sej mi P9 dela drugače brez problema - tudi učinki so uredu, samo ko pa naredim DVD pa se pojavi problem.


Lp!

TOP ::

Okej potle ti obdelaj in shrani fajl na hdd.Potle pa Nero Vision in ti bo on naredu kot treba.

yannick ::

ok hvala TOP...a obstaja brezplačna verzija na netu za download tega Nero Vision - imaš mogoče link? Se priporočam ;)

TOP ::

Hm to dobiš zraven ko inštaliraš Nero pomoje boš moral kam drugam pogledat.8-) Saj veš kam mislim,ker tukaj ne smem govorit.

yannick ::

ok ni problema ;) ta Nero Vision bom že nekje staknu ;)

dej mi sam še nekej povej - če prav razumem - jaz naredim kompeleten video v Pinnaclu in ga shranim kot kaj?
potem pa ta fajl uvozim v Nero?
ali moram vse v Nero delat?

TOP ::

Ja ti ga shraniš na disk,ko ga obdelaš kot .avi isto kot ga uvoziš.Potle pa ta fajl daš v Nero vision in tam določiš da želiš DVD in ti ga preformatira in zapeče in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[uradna tema] Pinnacle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13419801 (7347) dire
»

Software za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
112028 (1743) IceIceBaby
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375332 (4160) m1h4
»

Video prenos iz DV kasete na racunalnik!

Oddelek: Zvok in slika
121440 (1268) Tody
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392388 (1775) marS

Več podobnih tem