» »

Video prenos iz DV kasete na racunalnik!

Video prenos iz DV kasete na racunalnik!

BloodyMan ::

Živjo!

Imam digitalno videokamero in vse potrebno za prenos videa iz dv kasete na racunalnik (firewire , kabel in program). Tezava pa je v tem da mi npr. v Movie Makerju sploh ne najde firewire , samo pinnacle (imam tudi tv kartico) niti v programu Sony Vegas 5 (tam pise : device unavaliable)!
Ni mi jasn zakaj!

Mi lahko kdo prosim pomaga?

marS ::

1) imej najprej vklopljeno kamero in šele potem vklopi računalnik
2) FireWire se v pcju /pod winxp prikazuje kot omrežni vmesnik, zato preveri če je omogočen
(start-control panel-networks) včasih je firewire onemogočen-sive barve, ga označiš z miško in desni klik omogočiš
3) če ti vse to dela potem zamenjaj program - nabavi adobe premiere 6.5 ali več, tam zadeva sigurno dela
...no more heroes...
https://ilbis.com/

iskra ::

pa še windows update zaženi in updejtaj nameščene driverje ...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

BloodyMan ::

Ok.

A mi lahk pol povesta, ko enkrat spravis video na racunalnik (zasede okoli 15 GB), kako ga pol spremenis v avi! Namrec jst bi rad naredil SVCD da lahko gledam na samostojni dvd komponenti.

Pa ce mi lahko poveste kako spremenim v mpeg?

iskra ::

Oglej si software sekcijo na dvd.box.sk kjer boš dobil kak zastonjski program, ki ti to omogoča. Preglej si tudi funkcije Windows Movie Makerja, ki se mi zdi, da to omogoča.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

marS ::

Če imaš oz. si dobil CD/DVD pekačem Nero Burning Rom - OEM, potem si lahko brezplačno snameš Nero Vision Express /ali pa ga maš v Nero Bundle Pack - stane vse skupi 3Ksit, tisto je mastering program za VCD, SVCD,DVD video, zelo prerpost za uporabo.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

JohnyB ::

Ja sej če maš pinneclov program Pinnacle studio pa kr z tem programomom nared SVCD al ap raj DVD!

Je isto izzi za uporabo!
Apple iMac

BloodyMan ::

Ma sploh mi ni jasn. V Movie makerju in v Sonyu mi sploh ne najde iee oz. firewire oz. napise unavalible. Sedaj pa mi v Adobe pise " Captur device offline" ali pa jst ne znam zajeti videa.

pivmik ::

Možno da nimaš (pravilno) nameščenih gonilnikov za FireWire kartico.

Preveri če tvoj FireWire kabel sploh deluje.

Kamera mora biti prižgana, prek priklopom na računalnik.


Pa pokaži nam kaj screenshotov iz Device Managerja in povej kaj več o modelu kamere, modelu firewire kartice,....
LP, Gregor GRE^

marS ::

mislim da nimaš aktiviranega firewire vhoda. na xp-jih se ti pokaže v omrežnih karticah, tam ga moraš aktivirati, alpa res nisi dobro instaliral driverjev za firewire???
kak OS imaš pravzaprav?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

CaqKa ::

zakaj more bit kamera vklopljena že pred računalnikom? to mi ni jasno.. jaz jo vedno kasneje vklopim. pa se mi potem v my computer pokaže...

če z drugimi programi ne gre potem probaj z najbolj simpl programčkom DVIO.exe poišči ga na netu.

pivmik ::

Ma ne vklopljena pred računalnikom ampak preden je FW kabel vklopljen v PC se najprej prižge kamero. Morda dela tudi drugače ampak tako je bolj sigurno in smo mislili da je lahko pač to problem.
Je pa to seveda odvisno od modela kamere/fw kartice/operacijskega sistema,....
LP, Gregor GRE^

Tody ::

heh jest lahko po milji volji izkloplajm vklopljam... pa tak lep zvok da da se dostkrat igram z tem :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286104 (5069) Tomay
»

Iz kamere na dvd

Oddelek: Programska oprema
172107 (1987) CaqKa
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697282 (6430) BadWolf
»

Problemi z DV kamero Panasonic NV-GS15

Oddelek: Zvok in slika
121698 (1551) ponky
»

Kako iz mini DV na računalnik???

Oddelek: Zvok in slika
91441 (1345) franci

Več podobnih tem