» »

Lpt čip programator na com port

Lpt čip programator na com port

Lublansky ::

Lep pozdrav!

Mi lahko prosim nekdo pomaga z nasvetom, če je možno programator čipa, ki je mišljen za lpt port, povežem na com port?
Kabel lpt-com že imam, samo še žice bi prevezal in bi bilo.
Ne vem pa, kako naj prevežem pine na lpt strani, da bi ustrezalo com portu? Tukaj je shema programatorja...

- to bi rabil na com port speljat...

In ali bi program za čip delal, če bi dal na com, medtem, ko je vse mišljeno za lpt (tako vezje od programatorja, kot software, čeprou za sw niti ni napisano, da je prou za lpt, samo, da je prou za ta čip in ta programator... )
čakam odgovor, da lahko začnem spajkati, zato prosim, pohitite.

P. S. Če bi mi samo nekdo "prikimal" in me usmeril na kak diagram za prevezavo iz lpt na com...

Fuuuull hvala!

S spoŠtovanjem...

VolkD ::

Ne bo šlo. LPT port je eno, COM port pa nekaj povsem drugega.
Če nimaš LPT porta, potem si boš moral izbrati nek drug programator, ali pa si omisliti kako starejšo ceneno mašino, ki LPT port ima.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Lublansky ::

TNX!

Sem sestavil iz nekaj delov LPT povezavo... Res bi blo skor bolj ugodno, če bi pred vikendom kabel nabavil. Samo sem mislil, da ga še imam. :(

Lep pozdrav...

Brane2 ::

Poglej, če slučajno nimaš LPTja že na plati.

Pri enih je sicer še gor, vendar ni unega konektorja, ampak samo iglični na plati sami in si moraš omislit kabelček.

Če ga pa nimaš, mogoče lahko dodaš LPT na PCI kartici za majhen denar.

Sam imam PCI kartico z LPTjem in dvema COM portoma. Ne spomnim se kolk sem dal zanjo, a ni bilo ravno veliko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

srus ::

Ali pa USB na LPT adapter kabel.

Lublansky ::

Hvala, hvala,... Res, na podlagi programatorja, bi bilo potrebnih preveč sprememb.
No, na koncu se je izkazalo, da je LPT port še najmanjši problem... Največji problem je v tem ali lahko čip ATTINY13 nadomesti prvotno mišljen čip AT90S 2323...? Pri tem, da ne bi spreminjal vezja? Menda sta identična, drugega naj ne bi več delali. Če bi mimogrede lahko kdo na to odgovoril, bi bil še posebej hvaležen.

Povezavi na datasheet-e sta naslednji (glej 8-pinske čipe in tistega, ki ima XTAL na dveh pinih...)

- http://www.atmel.com/dyn/resources/prod...

- http://www.atmel.com/dyn/resources/prod...

Spet hvala!

Pozdravljeni!

Brane2 ::

srus je izjavil:

Ali pa USB na LPT adapter kabel.


Ravno ta ima najslabše šanse, da bi delal.

USB--LPT je za priklop starega tiskalnika, ne pa za to, da bi upravljal s posameznimi pini LPT porta kar tako malo po domače.

Če pa je kje kak USB--LPT, ki zna tudi to, bi tilo to fajn vedet...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel - adapter za starejši tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172931 (2583) andromedar
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127552 (10796) eVro
»

USB > LPT za uporabo z LCD displeyem HD44780 ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101980 (1636) Azrael
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
161984 (1734) dunlop1
»

Merjenje napetosti z računalnikom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201988 (1701) ql000

Več podobnih tem