» »

Katero matično ploščo

Katero matično ploščo

Palček Smuk ::

Pozdravljeni!

Že dolgo berem ta forum pa upam da se bo tudi za moj problem našla rešitev, kot za skoraj vse ostalo.

Namreč v računalniku se mi je pokvarila matična plošča. Na njej je bil procesor Athlon 64 - socket 393 če se prav spomnim.

Zdaj pa me zanima kakšno matično ploščo mi priporočate, da vzamem novo, ker sem nekoliko izven tega področja.

Bi pa rad takšno ploščo, da ne bo treba menjat spet vsega ostalega v računalniku.
Mora pa imeti priključek za vsaj 2 diska (tista s tankim kablom), dobro bi bilo da ima vgrajeno mrežno in zvočno kartico kot sem imel do zdaj.

Primoz78 ::

DFI Ultra-D NF4...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Palček Smuk ::

Hvala za predlog.

Sem pa ugotovil, da sem pozabil dopisat še, da more imeti nujno še LPT port. Na domači strani od DFI pa ne piše da bi ga ta plošča imela.

bluefish ::

obstajajo tudi pretvorniki iz LPT v USB. Poišči malo z Najdi.si
kajti če želiš sodobno ploščo, ki ti je ne bo potrebno menjati čez nekaj časa, je ne boš našel s tem portom, ki je že star.

Jackal ::

Pretvornik USB-LPT dela samo s tiskalnikom. Če potrebuješ samo zaradi tega, potem vredu. Če pa rabiš LPT zaradi česa drugega, pa je rešitev kakšna PCI kartica z LPT portom.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

DJ MartiNi ::

Kaj je pa z garancijo te plošče, k ti je šla...a je ni več?

Pa za kakšen denar pa bi ti uzel ploščo na S939?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Palček Smuk ::

Plošča je še v garanciji. Ker pa točno takšne plošče nimajo več, sem dobil dobropis v višini 30.000 SIT. In seveda bi za toliko denarja vzel novo.

DJ MartiNi ::

Ja tale dfijevka bi bila še najbolša zadeva. LPT porta pa žal nima. Če nucaš za printer, pol je morda da zadevo priklopit tud na usb. Moj HP 840C ima možnost lpt in usb priklopa. In potem kupiš samo kabel za usb. Če pa ni tako...pol pa probaj dobit kartico na PCI vodilu za lpt port. Samo kako je z dobavljivostjo in ceno je pa spet mal problem. Sem gledal eno kartico za COM port pa je bla mal čez štiri jurje. Tale LPT zadeva ima po mojem kar podobno ceno.

Drgač pa drugo plato. Jaz sem nekaj časa mel Asus A8N-E. Pa mi je dobro služila. Pride majhno manj kot 24 tisočakov. Zdejle pa imam Gigabyte GA-K8NXP-SLI. Dobil sem jo u JAEtu za slabih 30 tisočakov. Zaenkrat mi dobro služi. Je pa res da je zaenkrat nisem kaj dosti sprobal. Pa taprvo sem moral BIOS nadgradit, ker sem imel težave s tem, da mi ni zagnalo tipkovnice k sem u Windowse prišel. V bistvu sem moral samo onemogočit tipkovnico in jo spet omogočit v device managerju pa je delalo. Samo sem se s časoma naveličal (približno petkrat se mi je pa dalo to narest:D ). Kolega ma enako plato z enakim biosom kot sem ga jaz imel na začetku...pa ga je zezalo samo prvič k so se windowsi postavli...zdaj pa normalno dela. Tako da pri njemu nismo nič nadgrajevali BIOSa.

Težka je po svoje...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Palček Smuk ::

LPT port rabim zaradi PIC programatorja in osciloskopa, ki ju imam oba na LPT portu, tako da bi najraje imel LPT na plošči.

Je pa en kolega nabavil PCI paralel kartico in na koncu ugotovil, da sploh ne more v programu spremenit naslova za LPT port (da bi bil enak kot na kartici). Tako da mi tale opcija tudi odpade.

Malo sem brskal po internetu in se mi zdi kar vredu plošča Asus A8N-SLI Premium. Sicer ne vem kakšna "žvau" je ta SLI, samo vse ostale funkcije so mi zelo všeč, cena pa tudi ni pretirana (34.000 SIT).

koyotee ::

A ni pic za priklop na serial port?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Palček Smuk ::

Moj programator deluje na LPT portu - Pic16Pro.

DJ MartiNi ::

Tale Asusova po moje tud ni slaba. Sicer konkretno s to nimam nobenih izkušenj. Samo je še ena varjanta da vzameš A8N-SLI SE namesto A8N-SLI PREMIUM in prišparaš 10 francetov.

Obe imate enak chipset, samo je pa SE varjanta manj opremljena.

http://www.asus.com/products4.aspx?mode...

http://www.asus.com/products4.aspx?mode...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Jackal ::

SLI je način povezave dveh nVidia grafičnih kartic in zato ima plošča tudi dve reži za grafiko.

Če imaš rad tišino, potem bo Deluxe verzija plošče dobra izbira - tisti mali kričač od ventilatorja na SE verziji ni kaj prida za ušesa.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

DJ MartiNi ::

Ja tisti ventilatorček je res glasen. Že na A8N-E me je strašno motil...tako da sem ga zamenjal.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dunlop1 ::

mene pa zanima kje bi lahko kupo to plato v sloveniji DFI Ultra-D NF4 ker na cool-pc jo nimajo
LP

AndrewSmith ::

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

dunlop1 ::

kaj pa novo ne rabljeno kje bi jo lahk dobil
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična ki podpira SLI in je za Q6600

Oddelek: Kaj kupiti
151426 (1164) PrimozR
»

Katero matično ploščo priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
181341 (989) toncek_95
»

Zbirka testov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
133199 (2666) Pithlit
»

mislite da bo vredu?

Oddelek: Kaj kupiti
81068 (953) robotek87
»

Nakup racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
91877 (1564) Auslander

Več podobnih tem