» »

Merjenje napetosti z računalnikom

Merjenje napetosti z računalnikom

moj_nick ::

Zanima me, kako bi izmeril napetost večih izvirov (recimo 6ih) na računalniku. Meritve želim prenašati prek paralelnega vmesnika in potem uporabit kakšne prikladne C funkcije za obdelavo podatkov.
110111001001010001010000
  • spremenil: moj_nick ()

Dr_M ::

z racunalnik bos to bl tezko meril, ves.:) lahko pa z multimetrom, ki podpirajo priklop na racunalnik. zdej, ce obstaja ksn za usb si zmagu, drugac bos rabu 6 com portov :)

moj_nick ::

Ne zdi se mi racionalno kupovanje 6ih multimetrov ;)
Vem, da se da to narediti z računalnikom, ampak ne vem točno, kaj potrebujem.
110111001001010001010000

XaNti ::

Multimeter ti lahko jst posodim:D sam reč mi:\
Kiri viri te pa zanimajo bol natančno.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

moj_nick ::

Senzor za tlak - output DC od 0 do 10V, zaželjena minimalna absolutna napaka 0,1V, tok je zelo majhen.
Lahko izberem tudi senzorje, ki imajo output v obliki toka od 4 do 20mA, tu naj bo minimalna absolutna napaka največ ~0,2mA.

Uporabil bom tiste, ki bodo najbolj enostavni za izmerit, se mi pa zdi, da je vseeno.
110111001001010001010000

16F84 ::

Čisto direktno bo bolj težko. Sploh ker si omenil več virov. (za enega bi lahko uporabil kak AD z paralelnim izhodom)
Sam bi uporabil raje serijski port pa seveda kar mikrokontroler z AD vhodi.

Brane2 ::

Če imaš na stroju serijski port, ti lahko kak študent za dve kišti pira zlota platico s PICom, ki gre COM ...
On the journey of life, I chose the psycho path.

_Matej_ ::

Meriš lahko z zvočno kartico, ampak mislm da samo 1 vir na 1x, pa še pri tem moraš prekleto pazit da ne skuriš vhoda. Rabiš pa program za osciloskop prek zvočne kartice.

Brane2 ::

NO, lahko bi si naredil demultiplexer za zvočno in ga krmilil preko LPTja (če ga imaš), a zakaj komplicirat.

Če že lotaš, je IMHO najcenejša in najenostavnejša rešitev PIC na COMportu. Jasno, ob pretvorniku nivojev MAX 232 in nekaj ostalih malenkostih.
Soliden PIC ima že vdelanih kar nekaj AD pretvornikov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pri zvočni je še dodatna komplikaža v tem, da moraš odmontirat ločilne kondije dol, če hočeš merit DC, kar pomeni precej večjo možnost zakuritve nečesa, sploh če se potenciala mase obeh naprav lahko razlikujeta...
On the journey of life, I chose the psycho path.

moj_nick ::

@Brane2
Kaj pa s kakšnim Atmelovim čipom bi šlo? Meni je bolj v interesu, da naredim to sam... DAQ kartico dobim že za $120

Glede mojih izkušenj - naredil sem tole.
110111001001010001010000

Brane2 ::

Tudi. Par luštkanih modelov je ravno rojeno za to kar iščeš.

Mogoče recimo ATtiny 24/44/48 ali kaj podobnega. Stvar ima ravno dovolj pinov za to, kar iščeš.

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc8006.pdf
On the journey of life, I chose the psycho path.

radiator ::

No drugače bi si lahko tudi samz zgradil A/D za LPT. Pri ECP Imaš 8 obojesmernih linij, 5 digitalnih vhodov in 4 izhode. Torej lahko narediš 12bitni A/D na 7 obojesmernih in 5 vhodih. Z 4 izhodi lahko preklapjaš med 16 vhodi (narediš mux) in preostalo linijo uporabiš za sample and hold. Seveda bo natančnost bolj boga.
Jaz bi vzel enega izmed uC in ga povezal na serialca kot so že predlagali. Drugče pa obstajajo tudi A/D-ji. ki imajo serijski ali paralelni izhod in jih lahko kar "direknto" gor pikneš.
Kaj je jutri že bilo?

Highlag ::

Priznane firme izdelujejo PCI merilne kartice z množicami različnih vhodov. Mogoče bi kaj v tej smeri pogledal? Recimo National instrument. Sigurno še kakšna druga firma to dela. Sena Sitnica:D
Never trust a computer you can't throw out a window

moj_nick ::

Všeč mi je ta vodič, ampak sem malo v temi glede programiranja. Kakšna ideja?
110111001001010001010000

Brane2 ::

National je pri nas in v svetu glavni, kar se te opreme tiče, vendar če ne misliš služit s tem in gre za kak pet project, raje ne kliči tja. Cena bi ti znala pokvarit dan.

Za ta denar lahko narediš vsej letnik, če ne dva na elektrofaxu pa še za material za varianto S PICom ti ostane, za ene 100 merilnikov. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

bbf ::

jest bi pa to bl simpl naredu: napetosti, ki jih meris bi pretvoru v frekvence, s kakim 555 mislim da bi slo, potem bi pa te frekvence predelal v TTL in s tem futral paralelca. moral bi izbrati neko pametno frekvenco, ker paralelc ni lih hitr, pa hitrost tipanja paralelca prilagodit. Ce se pa tak direkt ne bi obnesel, bi pa z data biti fural en mux iz 6 na 1 in izhod pritaknil na nek input na paralelcu, ki ti daje IRQ signal in bi temu meril frekvenco.

zakaj bi se trudil z dvojnim programiranjem, ko pa lahko vse naredis naenrat?

moj_nick ::

Hvala vsem za odgovore. Ker imam zelo malo časa in moram še veliko testirati, sem izbral to.
110111001001010001010000

radiator ::

cena?
Kaj je jutri že bilo?

Azrael ::

Cena v SIT.

Drugače pa iz prvega linka izberi državo za katero te zanima cena tega izdelka in jo boš izvedel.
Nekoč je bil Slo-tech.

ql000 ::

Mi je čisto ena ideja padla na pamet. Če zadeve ne boš preveč uporabljal bi jo lahko rental za npr. par jurjev na teden.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lpt čip programator na com port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61984 (1900) Brane2
»

Attiny 2313-20pu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151362 (1362) 20sdfj093f
»

Izdelava elektonske ure, ki piska v določenih intervalih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91391 (1173) Person
»

Pic mikrokontrolerji in računanje povprečja za vrednosti s senzorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81762 (1710) slawc
»

Ojačevalec za 2,4GHz - Wireless LAN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102660 (2495) Mamaplata

Več podobnih tem