» »

Windows 7 - filanje diska C:

Windows 7 - filanje diska C:

zuz3k ::

imam windows 7,

imam 2 particije. na C particiji so samo windowsi - 20 gb
zmeraj se mi filajo podatki, tako da imam samo še 100 MB fraj in potem cel računalnik šteka,

- odstranil sem že podatke na moji dokumenti, zbrisal programe... čez 1 dan se spet zafila
- z nodom sem preveril viruse in jih ne najde


kaj naredit??? da ne bi spet na novo dajal windowse, ker mi drugače delajo super že pol leta
Life is a psychological game.

imagodei ::

Če te razumem prav, imaš na sistemski particiji za Win7 samo 20 GB prostora? :D

Jao, jao... Povečaj particijo na vsaj 40GB. Diskovni prostor je danes poceni. Kaj šparaš tam, kjer ni treba. ;)

Drugače se pa strinjam, ja, da je problem v tem obupnem razraščanju Polken, potem ko jih imaš enkrat inštalirane. Lahko iz mape C:\Windows pobrišeš vse inštalacijske datoteke za popravke (običajno imajo obliko C:\WINDOWS\$NtUninstallKB-bla-čvek-$) - moraš imeti vklopljen prikaz skritih datotek in direktorijev. Tam boš malo pridobil na prostoru, je pa potrebno stalno čiščenje.
- Hoc est qui sumus -

zuz3k ::

napačno si razumel, če sem imel 4 mesce tudi 20 gb pa ni tako hitro naraščal prostor bi moralo tudi naprej zdržat

sem zbrisal že 4 gb podatkov, naslednji dan imam že spet pown disk :\

lahko ga povečam no.. samo bo narasel na 40 gb 8-O
Life is a psychological game.

imagodei ::

To je pa drugo. Verjetno gre za mapo WinSxS. Vprašanje je, če imaš zares poln disk. Gre po večini samo za simbolične linke, ki jih FS in UI potem (ne vem zakaj) predstavita kot nekakšen bloat prostora, čeprav v resnici ne zaseda (tako zelo) veliko.

Preveri, če je problem v tem.
- Hoc est qui sumus -

zuz3k ::

mape mi ne najde

zdaj večam prostor na 50 gb, če ga nebo spet zafilalo
Life is a psychological game.

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -

dzinks63 ::

Particija 20GB za win7 je zelo malo in premalo. (razmisli o nakupu drugega diska, novi so tudi precej hitrejši glede na kakšne 10 let stare in se ti že s tega vidika zelo pozna pohitritev sistema). Sam sem prav tako rezerviral 20GB za win7 in je po končni instalaciji vseh programov katere uporabljam ostalo zelo malo prostora. Tako, da sem se odločil zadevo popolnoma prenoviti in za C particijo rezerviral 80GB, katero bom z normalnim delom težko zapolnil, ostane še seveda velika D, na katero se arhivira. Drugače pa sproti briši (cookie, movie) in vso ostalo zalego (z kakšnim ccleanerjem, trackeraserjem,..., katera ti obvisi na kompu po vsakem brskanju neta.

duff ::

poberi si programček space monger, ki ti "grafično" prikaže zasedenost diska. Z njim boš najhitreje našel kje imaš disk zaseden.

poglej tudi za "hibernate" file, ki zasede precej prostora.

je pa res, da je 20GB premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: duff ()

zuz3k ::

@dzinks:

ni problem v prostoru:
-120 gb na računalniku
-320 gb še prenosni disk

samo pač sem bil mnenja, da bi za windowse 20 gb zadosčalo..
Life is a psychological game.

imagodei ::

V bistvu vidim, da sem prav razumel: Za sistemsko particijo si predvidel 20 GB prostora. Kot sem ti že uvodoma povedal in so za mano povedali še drugi, je to občutno premalo. 40 GB je menda priporočljivi minimum, če lahko nameniš več prostora, je še toliko boljše.

Ne bi zdaj razpravljal o tem, zakaj za vraga rabi toliko veliko in zakaj se ne da izklopit naraščanja porabe prostora - tako pač je.
- Hoc est qui sumus -

zuz3k ::

zdravo, disk sem večal z partition managerjem in ko sem rač. restartal je prišlo do napake..

se da s partiion managerjem dobit tudi nazaj podatke? particijo bom zvišal na 40 gb
Life is a psychological game.

imagodei ::

E, taf lak...

Zakaj bi se pa s partition managerjem dalo dobit podatke nazaj? To je program za manipulacijo particij, ne za data recovery...
- Hoc est qui sumus -

zuz3k ::

v paketu imam tudi programček, ki to omogoča če se ne motim..

drugače pa si rešujem podatke z getdataback
Life is a psychological game.

ZGI ::

A obstaja kak program, ki pokaže katere aplikacije pišejo po disku? oz. ga na veliko serjejo?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Spajky ::

ZGI , evo tweakaj : Win-7 tweaking !!! GUIDE ... bo tudi 20GB več kot dovolj ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ZGI ::

Spajky, hvala, ampak jaz nimam problemov z majhno particijo, je dovolj velika. Ne dolgo nazaj se mi je dogajalo da se mi je zafilala, ker je nekaj pisalo v C:\Windows\Temp\, in to par fajlov po 800MB in več.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

gorenjc ::

Process monitor ti lahko pokaže z nastavitvijo ustreznega filtra, kateri process piše v temp mapo. Glede na velikost tistih datotek bi bilo dobro vedeti ime in končnico problematičnih datotek.

Spajky ::

@ ZGI : pa premakni temp mapo na drugo particijo vendar; glej oni vodič! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ZGI ::

Ja samo še zmeraj bi mi filalo disk. Sem opazil da tistih fajlov nisem mogel izbrisati dokler ni bil zafilan cel disk, ker so bile datoteke "zaklenjene" oz. jih je en proces ali aplikacija uporabljala. Končnice in imena fajlov si nisem zapomnil sem pa na googlu takrat poizvedoval za tisto končnico in nisem našel nič konkretnega.

Problema sedaj ni več, ker sem zamenjal OS iz W7 RC1 na W7 pro.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Pesimist ::

samo vseeno. Kaj te zere tak plac. Jaz nisem imel problemov, imam pa na 35GB particijo.

st0jko ::

Tudi page file žre plac. Nastavi ga na drugo particijo. Ali bolje- drug disk.
keks?

Pesimist ::

Ja na drugi particiji pa nebo zrlo al kaj. lol

st0jko ::

Preberi celo temo prosim.


HVALA.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

amigo_no1 ::

Meni win xp x64 žrejo celih 2.8 GB (v mapi windows oz. %windir%), in ni nič dodano/odvzeto setupu.
Win7 pa kot berem celo 20 GB ? Saj niso čisto pri sebi tile MS programerji.

page file po defaultu vzame max 2-3 Gb, kar je še dosti do 20 Gb, hibernacija vzame velikost rama, bi rekel da je glavni krivec "system restore".

uporabi program TreeSize Free, ki lepo pokaže porabo po mapah
http://www.jam-software.com/freeware/in...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poln C disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273645 (2919) Invictus
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181498 (1127) bukev
»

Novice o Windows 7 in XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5410840 (8009) Tr0n
»

Velikost particije za Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
284834 (4224) Tr0n
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515829 (4942) bajsibajsi

Več podobnih tem