» »

Samodejno polnjenje diska

Samodejno polnjenje diska

albra ::

Torej disk c: se mi samodejno polni. Imam razdeljeno na C (20gb) in D(100gb) disk, pri katerem imam na C: windowse, program files itd., vse ostalo imam na D disku. Zapolnjen imam C disk pa mi ni jasno s čim. Šel sem gledat in niti približno ni za 20gb prostora zasedenega je za caa 10gb. Pred dobrim tednom sem malo več kot 2gb slik preneso na disk D in zdaj se je mi je v tem času spet napolno brez da bi nalagal kake programe ali bilo kaj.

Kaj je vzrok?

lp

cholt45 ::

Vzrokov je lahko več. Mogoče bi lahko pogledal kaj dejansko ti žre plac. Program za to je Windirstat, ti lepo pokaže kaj ti najbolj zaseda plac. Si pognal antivirus, malware ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

Cold1 ::

Ne pozabi na obnovitvene točke, ki zasedajo prostor a jih, če označiš vse mape na disku ne boš zajel. Koliko prostora zasedajo vidiš v "Moj računalnik - Sistemske Lastnosti - Zaščita sistema - Konfiguriraj", kjer lahko tudi nastaviš količino prostora, ki naj ga zasedajo ter pobrišeš starejše in morda nepotrebne o. točke.

Opomba: Na sliki je "Moj računalnik" preimenovan v "PC".

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

albra ::

Če označim vse mape imam velikost 12gb, velikost na disku pa 16gb. Kje se torej izgubi teh 4gb?

Imam še winXP in pod sistemom nimam zaščite sistema in zato tudi ne vem kje naj konfigururam.

Z programom WindirStat mi pokaže to:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

amigo_no1 ::

Temp, koš ?

%userprofile%\Local Settings\Temp\
C:\RECYCLER\

control panel/ system/ system restore


ps
s slikce se nič ne vidi (premajhna je)

Zgodovina sprememb…

albra ::

Sem sprazno koš. Res nevem kaj mi vsak dan polni disk, vse kaj delam je brskanje po internetu. Spodaj pa se mi skoraj vsako uro pojavlja da je na disku malo prostora in sem že večkrat te datoteke stisnil oz. izbrisal.

Na sliico pa lahko stisnes in se poveča.

gorenjc ::

Kar se tiče velikosti c particije, je 20 GB malo premalo ( vsaj 40 GB). Kar se pa tiče pomanjkanja prostora:
1. za obnovitvene točke gre lahko max. 12% od velikosti diska ( mapa system volume information. Velikost te mape privzeto ni vidna. Možno je videti
na naslednji način).
2. Če velikost c diska pade pod 10%, potem windows vrže opozorilo.
Za polnjenje diska se lahko krive tude kakšne log datoteke ( antivirusni program, požarni zid ..). Lahko je pa seveda kriv tudi kakšen virus.

lp

bukev ::

kar je predlagal cold1 - še varianta za xp
desni klik na ikono moj računalnik
levi klik lastnosti
levi klik obnovitev sistema
dodaj kljukico v izklopi obnovitev sistema
levi klik uporabi - pojavi se okno z opozorilom - klikni da
nato počakaj da računalnik "zmelje" - lahko traja nekaj minut

nato restart računalnika in ponovno odstrani kljukico, ker je funkcija obnovitev sistema koristna.

lp
bukev

neeno ::

maš mogoče pando antivirusni program ? Videl eno situacijo ko je nek "backup" vgrajen v pandi polnil disk do jaja.

albra ::

Je ratalo po postopku ki ga je dal bukev....hvala

bilo je na max 12% in sem zmanjšal na 10%, zdaj je na enkrat 6,8GB, prej pa je blo 80mb.

Še 1x hvala vsem

lp

urbybaby ::

lahko še pagefile prestaviš na D. boš pridobil še nekej prostora

albra ::

Napaka še vedno ni odpravljena. Od včeraj na danes se je prostor zmanjšal za več kot 200mb. Ponoči je bil rač. ugasnjen, danes pa za 200mb manj prostora. Ni mi jasno.

lp

bukev ::

To je čisto prav. Naredila se ti je obnovitvena točka - seveda če si odstranil tisto kljukico iz prejšnjega posta.
te obnovitvene točke se delajo avtomatsko po določenem času in pa tudi ob instalaciji nekaterih programov - windows sam odloča!
se pravi brez panike - čez leto ali dve boš ponovil postopek.
je pa res da je 20gb nekoliko malo za sistemsko particijo in če boš instaliral še kakšne programe bo vedno bolj tesno!
lp
Bukev

amigo_no1 ::

Sem ti že prej povedal da se poigraj z "system restore"..
Nastavi na max 200-300 mb (za c disk) in bo mir.

masterpsi ::

ali pa izklopi sistem restore? :)
1x sem imel problem, ko se mi je internet radio shranjeval na disk in napolnil par giga na teden. mogoče to? spet temp mapa...

hojnikb ::

Poveči patricjo na 50gb al pa nekaj ter premakni Temp,koš,browser cache in ostalo sranje na D, če ne rabiš system restore pa tud tega izklop.
#brezpodpisa

albra ::

Ja če želim razširit kapaciteto morem na novo win naložit ne?!
Ne vem če bo mir eno oz. dve leti, ker sem mi vsak dan zmanjša za cca 200mb. Zakaj se mi prej ni ti dogajalo?
Zdaj torej nimam oblkjukano "izklopi obnovitev sistema na vseh pogonih".? Mi pa samodejno skoči na največ 12% (2519mb), če tudi nastavim na 500mb.

fosil ::

System restore na začetku rabi nekaj časa da doseže tisto kvoto 12%. Ko bo kvota dosežena, se ti prostor ne bo več zmanjševal.
Tako je!

bukev ::

glede na velikost diska smatram, da je to 5-6let star PC ali 3-4 leta star prenosnik.
kakorkoli že, ta zadeva se bliža koncu uporabnosti. nima smisla preveč razglabljati - pusti se tako kot je in uporablja še naprej kot sedaj še kaki dve leti, potem bo pa stvar počasi neuporabna za povprečno uporabo.

lp
Bukev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prestavitev WIN 7 korak nazaj

Oddelek: Programska oprema
9766 (532) Cold1
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479400 (8495) cookyx
»

basicscan.com-nezazeljen program, kako odstraniti

Oddelek: Programska oprema
141437 (1227) Tim10
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143864 (3644) opeter
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174069 (3671) imagodei

Več podobnih tem