» »

povezava do interneta

povezava do interneta

barca ::

Kaj moram storiti, da se lahko povežem z prenosnikom na splet (imam ADSL). Pri namiznem računalniku mi namreč ni potrebno nobenih povezav štimat, sem stalno povezan ob zagonu. Pri prenosniku ko pa kabel od interneta vstavim not, noče povezat.

Imam pa tale prenosnik:
http://www.itsvet.com/proizvod/toshiba-...
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

barca ::

noben ne zna pomagat ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Wox ::

Si dal premalo informacij. Na namiznem računalniku poženi cmd in vtipkaj ipconfig in napiši kaj ti izpiše.

barca ::

V cmdju izpiše naslednje:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\rok>ipconfig

Windows IP Configuration


Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Connection-specific DNS Suffix . :
IP Address. . . . . . . . . . . . : 87.119.139.103
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 87.119.139.128

C:\Documents and Settings\rok>

Ma me zanima ali moram na prenosniku kake nastavitve ustimat, ali bi morala zadeva laufat brez dodatnih konfiguracij ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Wox ::

Tvoj ISP je Tuš telekom. Imaš več možnosti. Ali pri Tušu zaprosiš za dodelitev dodatnega IPja. Druga možnost je nakup routerja. Tretja možnost je, da na namiznem računalniku naštimaš internet sharing. V tem primeru rabiš v namiznem računalniku dve omrežni kartici in pa ta mora biti vedno prižgan.
Jaz ti predlagam nakup routerja ali pa da ADSL modem konfiguriraš kot router, če se to da. Ne vem namreč, kakšno opremo ima Tuš Telekom.
Jaz bi na tvojem mestu kupil router (verjetno kar Linksys WRT54GL za cca 50EUR) in povezal prenosnik brezžično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

barca ::

Hvala za odgovor. Ma to pomeni, da sedaj ko imam nov računalnik, ne morem uporabljati interneta en čas na enem en čas na drugem, kot se mi zahoče sam z preklopom kabla iz enega na drug racunalnik?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Wox ::

Tako je. Če pa hočeš, da sta istočasno oba povezana v internet pa rabiš eno od zgornjih metod. Kakšen modem imaš?
Če je Ganymede ;) ali nekaj takega, poskusi vpisat v brskalniku 192.168.1.1 če se odpre kaj. Username in password je verjetno user/user. Potem v tem spletnem vmesniku lahko konfiguriraš, da bo deloval kot router.

barca ::

Ok hvala. Modem je pa Ganymede ja. Bom pac router nabavu. Upam da ni zaj.... ga nastavit.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Wox ::

Zraven so navodila. Zadeva je v osnovi preprosta razen, če se kaj ne zatakne. Glede na to, da se ti avtomatsko dodeli IP naslov bi moralo iti kot po maslu.
Kabel iz modema priključiš na WAN port na routerju. Namiznik priključiš na enega od LAN portov na routerju. Prenosnik povežeš brezžično. Pri WAN nastavitvah routerja samo nastaviš na DHCP in zadeva mora laufat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

barca ::

Rabm pomoc:
No pa sem sel po modem. Zadevo, mislim vsaj, da sem pravilno postavil, vendar mi noče povezat se na splet in mi javi:
"There is an ip address conflict with another system on the network"

Kaksen nasvet ?

mavetepi
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barca ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611513 (10289) turob2
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232926 (2311) NeMeTko
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169457 (9126) Hanzek
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212283 (1895) ultimated4
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488356 (7382) Miha_T

Več podobnih tem