» »

siol TV

siol TV

šernk ::

zanima me ali je možno z dokupom še enega komunikatorja prek iste linije gledati 2 televiziji istočasno? linija nam omogoča hitrosti do 12Mb/s, in na to je že obešena 1Mb internet in siol TV (mislim da porabi okoli 7Mb sem nekje videl).

ali bi delovala še ena TV torej na tej liniji ali bi morali za signal drugega TVja dejasnko imeti še enkrat 7Mbitov? torej maksimalno hitrost ki jo linija omogoča nekje 16Mb/s?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

roCkY ::

Na bakru že kake pol leta ob vsaki spremembi vklopijo mpeg4, ki porabi cca. 3 Mbps. Če se modem sinhronizira na 16 Mbps imaš lahko 4 TV.

šernk ::

meni so nazadnje rekli da mpeg4 če ni nujno ne bodo vklapljali(lani poleti). torej na 12Mbps bi šla 2 TVja spremljat? a se cena naročnine kaj spremeni?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mitfif ::

Ti kar naredi spremembo na 2 TV kanala, naročnina se ne spremeni.

šernk ::

ok, to je vse kar me zanima, tehnično je torej mogoče, od tu naprej pa ne odločam več sam

lp
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

roCkY ::

Prek obrazca na Siol poratlu oddaš zahtevek za spremembo. Tam ti tudi aplikacja pokaže koliko TV je možnih na priključku - v teoriji.

m4t3i ::

kje se pa pogleda na koliko se modem sinhronizina?

Tarzan ::

Zadnje čase nekaj bluzijo. Konkretno. Ker sem obdržal en amino STB in dokupil enega Sagema, imam zdaj na enem TVju Mpeg2 in na drugem mpeg4. Bilo je vse lepo in prav, potem pa so mi omejili promet do te mere, da nisem mogel gledati dveh mpeg4 hkrati (Sagem + Xtreamer mpeg4 stream). Naj povdarim, da so preko xtreamerja včasih perfektno brez kock delovali tudi HD programi (razen seveda Discovery channel, ki je razred zase). Modem se sinhronizira z nekaj več kot 13Mbit/s, internet sem omejil na najmanjšo še mogočo hitrost in v zadnjem času opazil, da veselo omejujejo TV bandwith na vse pretege. Šele ko sem po kakem mesecu kilavega delovanja poklical, da nič ne dela (imam še T2 s precej boljšo storitvijo IP Televizije), lahko ponovno gledamo dva mpeg4 programa istočasno. Amino (siolov) pa tako ali tako več ali manj nabira prah. Seveda HD programi še vedno ne delujejo, niti na mpeg4 streamu.

T2 po drugi strani omogoča ogled HD vsebin brez težav, razmerje slike se prilagaja TV zaslonu (Siol izgleda vse programe dodatno kompresira in jih naredi za 19:6 TVje neuporabne...), tako da sedaj TV SLO, Pop TV in kanal A, ki imajo že kar precej vsebin predvajanih v širokozaslonskem načinu, prikazujejo sliko kot je treba. Naj pošlje Siol kakega špijona do T2, prosim. Poleg tega ima marsikater mednaroden kanal cel kup podnapisov. Če ni slovenskih lahko potem prestaviš na srbske ali hrvaške, če jih rabiš, kar nekaterim, predvsem starejšim, pride še kako prav.

V glavnem, s siol TV zadnje čase bolj kot ne razočaran. Še najbolj pa me je motil aroganten nastop tehnika, ki je veselo trdil, da nikakor ni mogoče skozi spraviti mpeg4 + mpeg2 programa hkrati (kljub temu, da je prej to več kot leto dni delalo bp), da dvakrat mpeg4 pa bo delalo super, da oni ničesar ne omejujejo in da naj resetiram modem. :D
Le kako, da se tega cel mesec prej nisem spomnil... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach, zavajanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611006 (10352) Silck
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105249 (21616) jurre
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539957 (8252) rezator
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349395 (7373) Mare2
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen

Več podobnih tem